Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi volt a legfurább név...

Mi volt a legfurább név kisgyereknek, amivel a játszótéren, ismerősök körében találkoztatok?

Figyelt kérdés

Olyan, amire már felkaptátok a fejeteket.

Nekem: Lorenzo(Lorenzó?). Az apuka nem olasz és az anyuka se, mindketten magyarok. :)


2010. júl. 14. 13:40
 81/111 anonim ***** válasza:
100%

21.38-nak.Az Aletta régi név.Apáczai feleségét is így hívták.Áprily Lajos írt is egy szép verset róla.17 éve,ha lányom születik ezt a nevet kapta volna!

Amikor a nagyok születtek (17-19 éve)a Dallas volt az egyetlen szappanopera.Volt:dzsoki,bobi,szamanta,pamela,dzsenna stb...

most nem tudom mi az aktuális sorozat,de ma a játszótéren egy Kármelitát hallottam.

2010. júl. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/111 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a bianka egyáltalán nem cigány név! Ilyen alapon a maris vagy az icus is cigány név lehetne, mert valakinek van ilyen nevű cigány ismerőse....
2010. júl. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/111 anonim ***** válasza:
Köszi az Alettás kiegészítést. Nem tudtam ezeket.
2010. júl. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/111 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Egy kislány neve:Kökény-nek hívták:-),még sosem hallottam:).

Üdv

2010. júl. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/111 anonim ***** válasza:
100%

Ma a játszótéren volt egy Zselyke nevű kislány. Szerintem nem annyira különleges manapság ez a név, de gondoltam leírom. Másik név a játszótérről: Zoárd.

A strandon pedig egy Kála nevezetű kislánnyal találkoztunk. Ez a név nagyon megtetszett nekem.

2010. júl. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/111 anonim ***** válasza:
0%
21:23-nak. Nem azt írtam, hogy roma származású név a Bianka, hanem azt, hogy a roma szülők szeretik. Pl. a Dzseszika név eredete angol, héber, mégis a roma szülők szintén előszeretettel használják. Ha egy név a romák között gyakrabban előfordul az már baj? És az derogál Neked? Szerintem, pedig az a bunkóság, ahogyan ezt felfogod, illetve a megnyilvánulásod. Többet nem reagálok.
2010. júl. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/111 anonim ***** válasza:
100%
15 hónapja szültem, szép számmal volt kisebbség, és valóban felkapott lett nálunk a Bianka név, a 10 kislányból 4-et igy neveztek el :-(
2010. júl. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/111 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek aki válaszolt.

én ismerek Sanelt, nem tudom így írják-e, az anyukája együtt szült velem, egy szobában voltunk utána, és a nagyobbik lányát így hívták, a kisfia aki akkor született meg Szebasztián lett. :)

A nagybátyám amúgy Kamill. :))))

Az tény, hogy a romák érdekes neveket adnak néha a gyerekeiknek.

Én azon szoktam meglepődni, amikor középosztálybeli, értelmiségi család vetemedik ilyesmire. hogy miért? ... :)))

2010. júl. 15. 12:26
 89/111 anonim ***** válasza:
59%

Én hallotta már Őzikéről is. Én sosem akartam sem magamnak sem a gyerekemnek "érdekes" nevet adni. Sokan biztos azt szeretnék ezzel, hogy a gyerek különleges legyen. Csak azért nem mindegy, hog a kicsi mit szenved ezek miatt. Pl. Őzike nevű ügyvédnő...hm.


OFF: Azért kissé elszomorító, hogy még egy ilyen ártatlan, vicces kérdésen is össze tudnak veszni és meg tudnak sértődni egyes anyukák. A kérdezőnek pedig gratula. Jókat mosolyogtam.

2010. júl. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/111 anonim ***** válasza:
A MTA szerint a Britni nevet lehet anyakönyvezni, de a Sakira nevet nem. Szóval néhány válaszolóval előbbi valamit félreérthetett.
2010. júl. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!