Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babalátogatás. Hogy oldjam...

Babalátogatás. Hogy oldjam meg sértődés nélkül?

Figyelt kérdés

Külföldön élünk párommal, most várjuk első babánkat. Anyukám szülés után jön segíteni. Ő medikus, szóval nagyon várom hogy el jöjjön hozzánk, biztos rengeteg jó tanáccsal lát el. Meg persze ő is és a főztje is nagyon hiányzik :) Nagyon toleráns asszony, már volt nálunk és sosem éreztem, hogy bele mászik a magán szféránkba, pedig akkoriban elég gyakran vitatkoztunk a párommal. Apukám nem szeretne zavarkodni, meg szerinte úgyis parányi az a baba, csak sir majd. Így majd jön ha nagyobb lesz(mármint nem közvetlen szülés után)

Na most a család másik oldala. Anyósom még tavasszal kijelentette hogy amikor anyu jön akkor jön majd ő is, majd ők el lesznek itt anyuval. Párom elmagyarázta neki, hogy az nekem nem lenne segítség, ha szórakozni szeretne akkor már megtehette volna ez előtt nem miután meg lesz a pici. Na meg szülés után valószínűleg ki leszek fáradva és a babával is össze kell szoknunk, meg különben is mit csinálnánk itt a két szobás lakásban négy felnőtt és egy újszülött csecsemő. Bele nyugodott, de majd mondta, hogy na akkor ha anyu haza megy jön ő, na meg apósom. Anyósról tudni kell, hogy nagy világi nő, szeret szerepelni, de eddig sosem tudtam rá számítani. A háztartás sem nagyon az erőssége, legalább is én nem szeretem azt amit ő otthon leművel. Minden maszatos, kézzel a kajába... na mindegy. Apósom meg eléggé nehéz természetű, durva és forró fejű ember. Mindig neki kell hogy igaza legyen és simán össze veszik bárkivel, sosem lássa be ha nincs igaza.

Viszont a párom folyton imponalni szeretne neki, azért is szeretné, hogy az apja is el jöjjön hogy meg mutassa vitte valamire nélküle is. Mondjuk bármit is tenne le az asztalra sosem érne el egy dicséretet sem az apjától.

Meg értem a páromat is,végül is a szülei, na meg ugye az ők unokájok is. De nem szeretném ha közvetlen az első hetekben be állitanának. A gyerek immunrendszere sem fejlődik még ki, 3 - 4 héttel szülés után én sem leszek a toppon sem testileg sem lelkileg. Na meg ugye főzés, mosás, takarítás. Anyósom biztos segítene, de nem nagyon szeretem a főztjét, mert nagyon zsíroson főz és nehéz sült kaját készít. Gondolom legalább egy vagy két hétig maradnának. De nekem ez sok és korai lesz. Jó lenne ha már legalább 2-3 hónapos lenne a kicsi. Csak félek hogy majd az lenne, hogy mi egy kényes vagyok, hogy ők segíteni szeretnének én meg el utasitom őket. Anyosomat ismerve mindenkinek jól le szidna.

Nem szeretnék senkit megbántani, de hogy közöljem ezt velük?


2019. szept. 9. 20:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
70%
#10: Ja, amúgy én is ezért is örülök a lányomnak. Bár én ilyenkor belegondolok abba is, hogy a fiús szülőnek milyen rohadt szar érzés lehet az ilyen hozzáállás.
2019. szept. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Nem a szívem csücskei, mert nem egyszer bántottak meg. Meg ahogy fogadtak a családban az se volt valami felemelő,e miatt örülök, hogy külföldön lakunk, így nem kell gyakran talizni. Ezért a viszony miatt is félek, attól hogy fogunk kijönni össze zárva 2 hétig.

Viszont félelem ide vagy oda, tényleg nem lenne velük fair ha bejelenteném, hogy ne jöjjenek. Lehet az lesz a legjobb ha a párom kivesz némi szabadságot, hogy ha valami van akkor itt legyen velünk

2019. szept. 9. 22:45
 13/18 anonim ***** válasza:
92%

Èn a fèrj vagyok egy kicsit hasonló sztoriban, hátha segít. Anyukám sèrült gyermekeket ápol 30 ève, gondoltam mekkora segítsèg lesz. Az is, bármikor felhívhatom, ha valami gond van, valamit nem èrtek, de amúgy megmutatta egyszer a pelenkázást, egyszer a fürdetèst, meg hogy hogy fogjuk a picit. Ennyi, szuper volt, nem szüksèges 24 órás felügyelet. Na de felesègem szülei bejelentkeztek, mondom okè, a lánynak szüksège van az anyjára. Sír a pici èjszaka, rohan anyós. Minek? Èn meg fekszek fèlálomban, ahogy írta valaki, ès nem èrtem, hogy mit nèz hajnal 3-kor a szoptatáson fèl órát? Borzasztó volt mindenkinek. Sír a baba, rohan, felveszi. 2 napig alig èrhettem a fiamhoz, merthogy ők úgyis csak pár napig lesznek. Na itt volt elèg, mondtam, hogy szeretnènk mi megtanulni, megtapasztalni mit kell csinálni, nem nèzni. Az úgy nem megy. Jaj de a mosatlan. Csodák csodájára nem tört le a kezem, megoldottam. A mosást is. Kaját meg inkább rendeltünk. Na bumm.


Nem kell senki 24 órában, csak ti hárman. Nehèz lesz, lehet jönni pár órát segíteni, babázni, lehet kaját hozni, kivasalni. De ha jót akarsz senkit nem költöztetsz be. A fèrjed, ha hagyod, megold mindent. Vagyis segít neked, együtt megoldotok mindent. Ne zárd ki.

2019. szept. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
#13 nem mondom hogy nem tudnánk megoldani, csak mint írtam külföldön élünk párommal. Nagyszülők 1400km-re tőlünk. A picivel csak jövő tavasszal megyünk haza. Így kíváncsiak. De 100% egyet értek veled. Mondjuk én éjszaka és szoptatás közben ha lesz tejem biztos kitessékelek mindenkit. Nekem ne leskeljen senki
2019. szept. 9. 23:32
 15/18 anonim ***** válasza:
89%
Ezt sehogyan. Az a baj, hogy különbséget teszel, ami mindenképpen sértődéshez vezet. (Ne érts félre, nekem is teljesen más anyukám mint anyósom, pedig jóban vagyunk.) Privát véleményem egyezik 13-aséval, semmi szükség bentlakásos segítségre egyik oldalról sem. Töltsenek ott fejenként pár napot, annyi kibírható, de többre szerintem nincs szükség.
2019. szept. 10. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
92%
A legtöbb ember a saját szüleit látja szívesebben, a párunk szülei inkább vendégek, akik nem úgy csinálják, ahogy mi szoktuk és akikkel nagyobb a távolság. Viszont simán lehet, hogy amennyire te idegesítőnek, vagy legalábbis tehernek érzed az ő szüleit, ugyanannyira a párod a tieid. Vagy bárkit több napig. Szerintem is kompromisszumos lenne, ha megoldható, hogy nem nálatok laknak. Nézzenek várost, találják fel maguk és napi pár órát ugorjanak be babázni. Húzz határokat, de közben valahogy igazságosan oszd el, ki mennyit és mikor jöhet, mert bármilyenek, azért jófejség tőlük, hogy rátok szánják az idejüket.
2019. szept. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
65%

Szia!

En azt gondolom, le kell fektetni a hatarokat az elejen rogton. Mert meg kell erteniuk, hogy a vilag most eppen nem korulottuk forog. Ha ezen barki megsertodik, annal konnyebb lesz legkozelebb ugyanilyen hulye otletukre nemet mondani. Az elso par ilyen alkalom neked nehez, mert amennyire erzem a soraidbol, lelkiismeretes es tisztelettudo ember vagy, mar most rosszul erint, az esetleges sertodes lehetosege is. En is ilyen vagyok, tudom, hogy rossz erzes, ha te mondasz nemet, foleg olyannak, aki amugy sosem kapott visszautasitast es megszokta, hogy o a vilag kozepe. Anyosodnak erre a helyreigazitasra most van szuksege, a kapcsolatotok erdekeben is. De te most ne is ezzel torodj, hanem magatokkal :) Es szerintem nem erdemes kifogast kitalalni (meg ha van is igazsagtartalma), hogy miert ne jojjenek, hanem mondd el az igazat. Anyukad ettol meg szerintem elmehet, ugymond szakmai segitseg gyanant. En ezt gondolom. En pont forditva vagyok, az anyosom az, akit igy a beallitottsaga, diszkrecioja es segitokeszsege miatt barmikor szivesen latnek par napra, anya pedig az, akit megkernek, hogy akkor jojjon, es ne segiteni, hanem latogatoba, amikor hivom.

2019. szept. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben járok, mi lett végül ebből az egészből? 😊
2021. márc. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!