Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babalátogatás. Hogy oldjam...

Babalátogatás. Hogy oldjam meg sértődés nélkül?

Figyelt kérdés

Külföldön élünk párommal, most várjuk első babánkat. Anyukám szülés után jön segíteni. Ő medikus, szóval nagyon várom hogy el jöjjön hozzánk, biztos rengeteg jó tanáccsal lát el. Meg persze ő is és a főztje is nagyon hiányzik :) Nagyon toleráns asszony, már volt nálunk és sosem éreztem, hogy bele mászik a magán szféránkba, pedig akkoriban elég gyakran vitatkoztunk a párommal. Apukám nem szeretne zavarkodni, meg szerinte úgyis parányi az a baba, csak sir majd. Így majd jön ha nagyobb lesz(mármint nem közvetlen szülés után)

Na most a család másik oldala. Anyósom még tavasszal kijelentette hogy amikor anyu jön akkor jön majd ő is, majd ők el lesznek itt anyuval. Párom elmagyarázta neki, hogy az nekem nem lenne segítség, ha szórakozni szeretne akkor már megtehette volna ez előtt nem miután meg lesz a pici. Na meg szülés után valószínűleg ki leszek fáradva és a babával is össze kell szoknunk, meg különben is mit csinálnánk itt a két szobás lakásban négy felnőtt és egy újszülött csecsemő. Bele nyugodott, de majd mondta, hogy na akkor ha anyu haza megy jön ő, na meg apósom. Anyósról tudni kell, hogy nagy világi nő, szeret szerepelni, de eddig sosem tudtam rá számítani. A háztartás sem nagyon az erőssége, legalább is én nem szeretem azt amit ő otthon leművel. Minden maszatos, kézzel a kajába... na mindegy. Apósom meg eléggé nehéz természetű, durva és forró fejű ember. Mindig neki kell hogy igaza legyen és simán össze veszik bárkivel, sosem lássa be ha nincs igaza.

Viszont a párom folyton imponalni szeretne neki, azért is szeretné, hogy az apja is el jöjjön hogy meg mutassa vitte valamire nélküle is. Mondjuk bármit is tenne le az asztalra sosem érne el egy dicséretet sem az apjától.

Meg értem a páromat is,végül is a szülei, na meg ugye az ők unokájok is. De nem szeretném ha közvetlen az első hetekben be állitanának. A gyerek immunrendszere sem fejlődik még ki, 3 - 4 héttel szülés után én sem leszek a toppon sem testileg sem lelkileg. Na meg ugye főzés, mosás, takarítás. Anyósom biztos segítene, de nem nagyon szeretem a főztjét, mert nagyon zsíroson főz és nehéz sült kaját készít. Gondolom legalább egy vagy két hétig maradnának. De nekem ez sok és korai lesz. Jó lenne ha már legalább 2-3 hónapos lenne a kicsi. Csak félek hogy majd az lenne, hogy mi egy kényes vagyok, hogy ők segíteni szeretnének én meg el utasitom őket. Anyosomat ismerve mindenkinek jól le szidna.

Nem szeretnék senkit megbántani, de hogy közöljem ezt velük?


2019. szept. 9. 20:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
53%

"A pokolba vezető út jószándékkal van kikövezve."


Nehéz ügy, nem tudod úgy visszautasítani, hogy ne legyen sértődés.


Amit tehetsz, az talán annyi, hogy még időben megkéred, hogy készüljön néhány könnyebb recepttel!


Az első időkben akárki, aki már nevelt gyereket értékes segítség, főleg ha szívesen is segít és el tudja fogadni, hogy ő ott tanácsot adhat, de ő a nagyszülő, és nem az ő dolga, hogy a gyereket hogy nevelik a szülei. Mondjuk az első 1-2 hónapban nagyon nincs min összeveszni, a gyereknevelés inkább "technikai kezelés", ha evett/aludt/tisztában van/nincs melege/nem fázik/nem fáradt, akkor mást úgyse lehet vele csinálni... Na, nem mintha ezek biztosítása nem lenne éppen elég program a szülőknek. A hasfájást nem írtam, olyan úgy sincs, hogy nem fáj a hasa...


Na, épp ezért jó, hogy van ott valaki, aki a szülők, főleg az anya körül rendben tartja a dolgokat. Nem babázni megy oda a nagyszülő, hanem főzni, mosni, rendet rakni, elpakolni, vasalni, vásárolni... és néha kicsit babázni, fürdetni, pelenkázni. Az anya a gazda, a nagymama csak "udvaros" lehet ilyenkor.


De anyósod is felnevelt legalább egy gyereket, párod a bizonyíték, hogy elég jól csinálta... Kis bizalom, meg előtte tisztázni ezeket és akkor talán, mondom talán nem lesz baj.

2019. szept. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%

Ebből nem fogsz jól kijönni, mert nem lehet.


Én a saját anyámat zavartam haza tajtékozva négy nap után, mert úgy felidegesített az okoskodása meg a pattogása. Konkrétan hajnali kettőkor mikor a gyerek felébredt enni, én meg szoptattam az ágyban, odaállt felém okoskodni, hogy hogy kellene. A férjem aludt volna, a kicsi evett volna, én meg csak túl akartam élni. A harmadik napra érezhetően csökkent a tejem mennyisége, a vérnyomásom az egekben volt egész nap, ráadásul diktálta belém a húslevest, amit utálok, meg a gyümölcslevet, amitől meg fájt a gyerek hasa.


Szóval ha rám hallgatsz, az első hetekben senkit nem engedsz oda. Így hárman vagytok egy család. A nagymamának meg meg kell tanulnia, hogy nem eggyel több gyereke lett, hanem unokája született.

2019. szept. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem,ha úgy érzed,hogy ez most nem oké mondjátok meg. Illetve ebben a helyzetben a párod nyugodtan mondja meg,hogy 2-3 hónap múlva várjátok őket szeretettel és kész. Ha megsértődnek,akkor majd kiheverik. Rám is fúj a párom fél családja,mert beállítottak (minden előzetes megbeszélés nélkül) etetés idő kellős közepén, mikor szoptattam. Abba kellett miattuk hagynom, a kislányomnak persze nem tetszett. Kb 5 perc múlva megunták és elmentek,majd telikürtölték az egész családot,hogy én nem engedem megfogni másnak a gyereket (mert nem nyomtam magamtól senki kezébe az üvöltő kisbabát...) Lényeg a lényeg,én megbántam,hogy nem álltam bele jobban ebbe a konfliktusba, mert nem lettek meghúzva a határok. Szerintem a későbbiekre nézve fontos lenne. Meg kell érteniük,hogy a baba és ti igényeitek az elsők.
2019. szept. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
Hát erre valami igazán jó érvet kell kitalálnod, az pl. nem lesz jó, hogy a baba immunrendszerét félted, mert nyilván akkor anyukád sem lenne nálatok az első hetekben. Ez az indok számomra akkor lenne a legelfogadhatóbb, ha megmondanátok kerek perec a családnak, hogy az első hat hétben SENKIT nem szeretnétek fogadni. Ebből az egészből ilyen formában szerintem nagyon valószínű, hogy sértődés lesz, mert nyilván az ő unokájuk is, ahogy írtad is, engem is sértene úgymond, hogy a másik nagyszülőnek kijár vele kapásból két hét, mi meg majd valamikor láthatjuk. Én ha már így szeretnéd, hogy anyukád menjen, inkább bevállalnám a párom szüleit is, valahol így érezném fairnek, akármilyenek is, de ez csak én vagyok. Végső esetben viszont csak az marad, hogy megköszönöd, de nem kérsz a segítségükből, és valamivel megindoklod, hogy neked miért nem lenne segítség a jelenlétük.
2019. szept. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Ha anyámmal össze zökkenek az megint más,ismerjük egymást. Viszont anyósom meg eléggé hepciás, na meg még ha a papa is itt lesz biztos agy vérzést kapok ha éjszaka jönnek a baba sírás miatt a hálóba okoskodni.

Amúgy a nevelésről, fogalmam sincs anyósom hogy nevelt fel két gyereket, láttam hogy viselkedett a másik unokájával,lehet csak6el szokott a pici babáktól, de mikor egy has fájós anyatejes baba anyukájának tölt egy fazék káposztát jó kis füstölt husival... Hadd fuvódjon a mama meg a baba

2019. szept. 9. 21:28
 6/18 anonim ***** válasza:
83%
Ugyanannyi időre engedném, mint anyukádat. Hatalmas igazságtalanság lenne, hogy az egyikük jöhet, a másik mama meg nem. Max kérd meg a párod, hogy akkor legyen ő is otthon segíteni neked a kényes helyzetekben!
2019. szept. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%
Szia! Esetleg próbáljátok megoldani, hogy ne nálatok lakjanak. Hivatkozhatsz a helyhiányra, vagy arra, hogy após állandó jelenléte a szoptatás, illetve a gyermekágyi időszak alatt zavaró lehet. ( hiszen a te apukád sem megy)
2019. szept. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%
Nézd, egyértelmű azokból, amiket írsz, hogy nem szereted párod szüleit, szerintem itt ez a fő gond. Ami igazából nem is gond, sokan vannak így ezzel, de ha nem akarod, hogy megbántódjanak, akkor valami olyan indok kellene, ami ettől független. Nyilván nehéz egy ilyen kérdésben ettől függetlenül kitalálni valamit. Egyébként szerintem mivel ebből így is úgy is sértődés lesz, szerintem a legegyszerűbb az egyenes beszéd, én megmondanám, hogy velük, pl. a gyereknevelési elveikkel van a gondod, ezért nem szeretnéd, ha a gyerekágy alatt ott lennének. Offtopic: Amúgy bocsi, de ahhoz képest, hogy anyósod nem valami házitündér, jófejség a töltöttkápi. Azt meg vedd figyelembe, hogy régen nem foglalkoztak ezzel mi puffaszt, mi nem, de egyes irányelvek szerint egyébként bármit ehet a kismama, nem lesz hatása a tejre, én is ettem mindenfélét és semmi baja a lányomnak.
2019. szept. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
68%
Az én anyósom olyan béna, hogy megfogni sem merte a babám 2 hónapos koráig. Akkor is csak azért, mert látta, hogy más is fogja, és gondolta akkor már ő is... Mi megmondtuk a családnak, h az első hetekben senki ne jöjjön, hogy összeszokjunk a babával. Anyukám pedig titokba jött, az első héten nagyon nagy segítség volt,mert én a szétnyílt császárral szenvedtem... Viszont anyós csak idegesített volna, mai napig csak simogatni tudja a babát, mint 1 kiskutyát.
2019. szept. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
79%
Többek között ezért örülök, hogy lányom van.
2019. szept. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!