Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok hogy volt ez, apuka...

Nálatok hogy volt ez, apuka mennyire szólt bele a babakelengyék vásárlásába?

Figyelt kérdés

A párom szerencsére az a tipikus "fészekrakó" kispapa, aktívan készül ő is velem együtt a babához. Mindenben jól megértjük egymást, jó kapcsolatunk van. Viszont a kelengyelista az egyetlen, amiben egyáltalán nem értünk egyet, sok dolgot feleslegesnek tart, vagy korainak tartja megvenni, pedig már nem sok idő van hátra, és még egy csomó minden nincs beszerezve, mert szerinte még minek... Vannak olyan dolgok, amiket én is feleslegesnek tartok és egyáltalán nem akarok, ha nem muszáj (pl szoptatós párna, szoptatós fotel...stb)

De mire a baba jön, nem ártana beszerezni a pelenkákat, a kiságyba való ágyneműt, a fürdetőkádat és még sokfajta újszülött ruha hiányzik, amit meg kellene venni. Csak ő az utolsó pillanatra akarja hagyni ezeket...

Szerintetek mennyire kellene apukának beleszólnia ezekbe? Ti mennyire voltatok ebben a dologban "erőszakosak"?


2019. szept. 11. 15:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindent közösen beszélünk még, ha nézeteltérés van az észérvek győznek. Közösen is vásárolunk, ő is nagyon várja a picit.
2019. szept. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Mivel első baba, ezért egyikünk se nagyon tájékozott azzal kapcsolatban, hogy mire lehet szükség. A baráti körben van már több gyerek is, tőlük informálódunk. Én annyira nem aggódtam a holmik miatt, ruhákat, gondoltam, ráérünk folyamatában vásárolni, volt egy-két alapdarab, amit úgy örököltünk. Ő azonban olyan izgatott, hogy a terhességem alatt folyamatosan csordogáltak a futárszolgálatoktól a szép szettek, babakád, kozmetikumok... :D Aztán egy nap engem is elküldött vásárolgatni, így a takarókat, pelenkákat pl. már én szereztem be. Ő könnyen lelkesedő típus, én viszont halogatok, mint a párod. Az ünnepekre is mindig akkor hangolódom rá, amikor már végük.
2019. szept. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdekelte, mindent én vettem, rendeltem, szerintem nem sok férfit érdekel a babaruha, maximum az autósülés.
2019. szept. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Mi kaptunk jóforman minden nagyobb dolgot ( kisagy, babakocsi, hordozó), mert kinőttek belőlük a gyerekek és örültek, hogy szabadulnak tőle. Ő adta az időpontot mikor tudunk érte menni. A ruhákba nem szólt bele, minden fehér volt, mert a neme végig kétséges volt. Ő is ráérős volt, kaptunk is össze rajta, szerinte 38 hetesen raér összerakni mindent. Nos 37 hetesen kórhazba kerültem 2 hétre+ 2 még szülés után. Ha mindent neki kell rendbe tenni, szerintem agyvérzést kapott volna. Most progi császarom lesz, apa előre kikötötte, h december elejére minden legyen összerámolva, hogy ha benn marasztalnának hamarabb, neki csak a 2 évessel kelljen foglalkoznia.
2019. szept. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!