Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hagynátok egyedül a lakásba...

Ti hagynátok egyedül a lakásban a másfél éves, ha alszik?

Figyelt kérdés

Jöttem haza a munkából és egy ismerős hölgy kinn ült a padon és beszélgetett, kérdeztem tőle merre van a babája, mire közölte, hogy fenn alszik. (panel lakás, második emelet)


Szerintem nem kéne csak így egyedül hagyni, akkor sem ha alszik, de ő csak annyit mondott, hogy nyitva van az a lakja, és rácsos kiságyba van, amiből nem tud kijönni egyedül, meg hallja ha felébredt.


Mi van, ha késik az ágyből? Vagy tűz üt ki?


Szóljak a gyámügynek?


2019. szept. 12. 11:54
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van ilyen ismerősöm.A kisagyban kamerás bebior van,a csaj telefonjára rá van telepítve egy program,ha úgy van csak ránéz a telefonra, hogy mi újság az emeleten alvó gyerekkel.Az udvarra is simán ki mer így menni.

Én nem hagynám ott,de nálunk max 20-30 perceket aludt.😂Mire kimenet az ember a szobájából, hogy alszik,már szinte mehettem is vissza mert felébredt.

2019. szept. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 A kérdező kommentje:
Azért az ablaktól messze van a kiságy, és semmi könnyen mozgatható bútor nincs a gyerekszobában, de a kiságyból szerintem simán ki tudna mászni. Múltkor is mikor ott voltam átrakta az egyik lábát a rácson és próbált kimászni.
2019. szept. 12. 12:13
 13/48 anonim ***** válasza:
56%
Majd meglepődök.. De nem mostanában. Tudom hogy ügyesednek, ne te gondolkodj helyettem kérlek. Sosem mentem hallótávon kívülre. Az első nagy esése sem akkor volt, mikor én voltam vele. Hagyd, hogy ismerjem a saját gyerekem és hidd el, időben felkészültem eddig minden változásra. 😉
2019. szept. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
61%
Az enyém 2 éves 3 hónapos és nem tud kimászni a kiságyból! Van amelyik nem tud, nem akar, ennyire nem ismered a szomszéd gyerekét. Mi kertes házban lakunk, anyám lakása a miénk alatt van, és néha lemegyek hozzá, nem hiszem, hogy ez ekkora gond lenne, hiszen tudom, hogy 1 órát biztosan alszik a lányom. Nem kellene így belepofátlankodnod mások életébe!
2019. szept. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
12%

13!


Hagyom, draga. Azért azt meg elárulom, ezt úgy hívják, kiskorú gondatlan veszélyeztetése és akar le is csukhatnak érte. Ha a gyerek kiesik az ablakon és meghal, akkor ehhez hozzá jön meg egy gondatlanságból elkövetett emberölés vad is. De rendben, a te gyereked, nekem mindegy mi lesz vele. A -beszélgetést pedig be is fejezem veled, nem nagyon tudok a te értelmi színvonaladra süllyedni.

2019. szept. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 A kérdező kommentje:
Állampolgári kötelességünk jelenteni, ha azt látjuk, hogy egy gyerek veszélynek van kitéve. Mivel nekem nincs gyerekem, és nem tudom más anyukák ezt, hogy szokták, így megkérdeztem itt. De lehet akkor az lesz, amit az egyik válaszoló is írt, szólok a védőnőnek, ő meg, ha indokoltnak látja, szól a gyámügynek gondolom.
2019. szept. 12. 12:31
 17/48 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem meg ne szólj bele.

Igen, nem helyes, én sem csinálnék ilyet.

De akkor se a te dolgod. Foglald el magad valami mással.

2019. szept. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
80%

veszélynek akkor van kitéve, ha ütik, éheztetik, hemzseg az élősködőktől, tyúkokkal él együtt a lakásban, bezárt kocsiban hagyják, stb. Nem akor, ha anyu kimegy az ablak alá beszélgetni.

Harmadikon lakunk. Extra parás anyuka vagyok, de amikor aludt, simán leszaladtam a szeméttel, vagy kimentem a lépcsőházba beszélgetni. És zuhanyozni is ekkor zuhanyoztam, pedig ott a víz alatt kevésbé hallom, ha ébred és sokkal kevésbé tudok hirtelen ugrani hozzá.

2019. szept. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
34%
Akik szerint ez jó igy, azok akkor sem fognak felhaborodni, ha a bölcsis gondozono hagyja majd magára a gyerekeket?
2019. szept. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
41%
Azért elmenni wcre, kimenni megetetni a kutyát, stb. nem ugyanaz, mint kiülni beszélgetni hosszabb időre. Gondolom, aki családi házban lakik, az sem ül ki a ház elé az utcára.
2019. szept. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!