Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hagynátok egyedül a lakásba...

Ti hagynátok egyedül a lakásban a másfél éves, ha alszik?

Figyelt kérdés

Jöttem haza a munkából és egy ismerős hölgy kinn ült a padon és beszélgetett, kérdeztem tőle merre van a babája, mire közölte, hogy fenn alszik. (panel lakás, második emelet)


Szerintem nem kéne csak így egyedül hagyni, akkor sem ha alszik, de ő csak annyit mondott, hogy nyitva van az a lakja, és rácsos kiságyba van, amiből nem tud kijönni egyedül, meg hallja ha felébredt.


Mi van, ha késik az ágyből? Vagy tűz üt ki?


Szóljak a gyámügynek?


2019. szept. 12. 11:54
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
90%

Ha biztonságban van akkor nem gond. Én már 1 évesemet sem hagyhatom bent, mert az ágya a miénk mellé van tolva (fogzás miatt) és a kiságyból átmászik a miénkre, ott feláll és simán lesétál (nem tud még szépen lejönni) és megüti magát. De persze figyelni kell. Én sem gondoltam volna hogy egy 1 éves gyereknek ilyet ki ad az agya és át tudjon mászni. Meg is lepődtem mikor arra ébredtem hogy ütöget... 😃

Tehát ha biztonságban van akkor nem baj. Végülis az anyukának is kell egy kis kikapcsolódás :)

2019. szept. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
56%
Mi pont ilyen témáról beszéltünk a múltkor párommal, aki rendszeresen hetekre elutazik és fenn akadt a szeme a múltkor, hogy a gyerek alvó idejébe kivittem a szemetet(családi házban élünk).Azt mondja mert bármi érhet közbe, leeshetek a lépcsőn vagy bármi más.Na erre mondtam, hogy alvásidőben akár lakáson belül agyvérzést is kaphatok(és amilyen a gyerek sokszor tényleg kerülget:D) azt meg kb másfél 2 napig a kutya se veszi észre.Nincs rokon aki idejárna hozzánk, családtagok messze élnek és nem is beszélünk minden nap.Párom is más időzónában van, észre se venné ,rosszra se gondolna az első napokban.Úgy nem lehet élni, hogy mi lesz ha...A gyerekszoba bababiztos, nem tud áramba nyúlni,normál ágyban alszik le tud mászni az ajtót viszont nem tudja kinyitni az ablaka pedig csak bukóra nyitjuk, két kicsi komód van.Ennyi a bútorzat + a játékok.Kárt nem tud tenni magában.Baj meg mindenkit érhet úgy is, hogy lakáson belül van.És akkor is ott van a kérdés, mi lesz a gyerekkel? Marha jól esne nekem pld agyvérzés ut
2019. szept. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
80%
Marha jól esne nekem egy agyvérzés után arra jobban lenni, hogy a fodrászom felnyomott a gyámügynél mert veszélyeztettem a gyerekem:D
2019. szept. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
41%
Igen.
2019. szept. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
50%
29 én meg attól kapnék hülyét, ha a kukát/szemetet fogdostam, majd kézmosás helyett a gyerek kezét fogom, soha nem vittem le a szemetet úgy, hogy a gyerek is velem jött volna.
2019. szept. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
73%
En peldanak mondtam mint megoldas nalunk apuka viszi le vagy en ha hazajott de hordozoval is kgadara tzdos ám kotni es akkor nem fogdosod a kezet. Mindent meg lehet oldani! Nem egymásra kellene a sarat dobálni minden anya ugy oldja meg ahogy tudja es kesz. Mind a legjobbat akarjuk a gyerekeinknek es nem ugy kellene levezetni a feszültséget h a masik anyanak neki esünk ott ahol lehet!
2019. szept. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
77%

15!


Mondtam én egy szóval, hogy tárva nyitva van az ablak? Veszelyeztetem a kiságyba, amiből nem tud kimászni? Ha majd kimászik szerinted nem cselekszem másként? A bejelentésre meg max röhögnek egyet, mert összesen ha 10 méterre dolgozom kint a szobától. 🤣 Hát de elnézést, ne is gyere fel az én értelmi szintemre. Soha egy karcolás nem esett eddig miattam a gyereken, ha rajtam múlik, nem változik. Szeretetben, válaszkészen nevelem, a ház is szalad belül, kint meg az az 5-10 perc nehogy már veszelyeztetesnek minősüljön össze vissza 10 méterre a gyerektől. Ne ítélj, hogy ne ítéltess..

2019. szept. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
67%
Én nem hagynám, itt a faluban pár éve volt olyan eset, hogy az "anyuka" átszaladt a szomszédba barátnőzni, míg a baba a kiságyban aludt. Közben zárlat keletkezett és mire odaértek, a baba meghalt. Bébiőrön keresztül nem hallatszik, ha a füsttől szép lassan megfullad a gyerek.
2019. szept. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
89%

Az 1-gyel és a 4-gyel értek egyet. Èn is kijártam a kertbe dolgozni a gyerek újszülött korától.

Ő ismeri a gyerekét.

2019. szept. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
12%
GYERMEKVÉDELMI HÍVÓSZÁM 24 órában 08-80-21-20-21 Bárki hívhatja, ha veszélyeztetett gyermekről van tudomása. ( szomszéd, ismerős, nagymama, tanár, orvos, védőnő. -az utóbbi három jelzőrendszeri tag a törvény értelmében-) 🙂A bejelentő személye anonim marad. Az ügy az alábbi mondattal megy tovább a ténylegesen segítő személy felé: "Jelzés érkezett."
2019. szept. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!