Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én szeretnék kisbabát, de a...

Én szeretnék kisbabát, de a barátom nem. Hogy beszéljek vele, mivel vehetném rá?

Figyelt kérdés

Ő 22 éves, én 20. Nagyon sokáig az a kép volt a fejemben, hogy a kisbabák 24/7 sírnak, kaka szaguk van, és rabszolgasors jut mellettük csak. Szóval én meg voltam győződve, hogy nem akarok gyereket. Aztán másfél éve megszületett a húgom... Igazából már az első pillanatban elvarázsolt mindenkit, azóta is tart ez a "szerelem". Már újszülöttként is sokat vigyáztam rá, konkrétan két órát simán lehetett vele sétálni, mert aludt, ahogy elindult a babakocsi. 2 hetesen már éjjel aludt rendesen, szóval anya letette 8-9 körül, és reggelig aludt egy hang nélkül. Bárhova elvihettem magammal, mert vagy a babakocsiból nézelődött, vagy az ölünkből. Mostmár ez egy kicsit bajosabb, mert amióta elindult, sosincs nyugton, de azért még most sem a vállalhatatlan kategória vele kimozdulni. Mikor vele vagyok, teljesen elfelejtem a gondjaimat, bajaimat és egyszerűen feltölt a vele eltöltött idő. Ráadásul mióta ő van, odavagyok a babadolgokért, ezelőtt nem is tudtam, milyen édes ruhákat lehet venni piciknek is, vagy hogy egy babaszobát milyen öröm megtervezni, berendezni.


Viszont az, hogy én babát szeretnék, a nyáron realizálódott úgy igazán. Volt egy terhesség parám, és amikor negatív lett a teszt, rájöttem, hogy igazából csalódott vagyok, és már abban a fél éjszakán, amíg vártam, hogy másnap vegyek tesztet, és megcsináljam, teljesen beleéltem magam, hogy lesz egy kisbabánk, és vajon hogy nézne ki, mi lenne a neve, stb. Utána beszéltem erről a barátommal, mert már igaz, hogy szóba került közöttünk ez, de akkor azt beszéltük, hogy ilyen 2-3 év múlva... Szóval mondtam neki, de ő még nem akar, merthogy más lenne, mint 2-3 napot vigyázni a húgomra, és hogy mivel ő rengeteget utazik, ezért nem is tudna annyit jelen lenni az életében, amennyit szeretne, meg hogy fiatalok vagyunk, felesleges ezt "elkapkodni". De én már nagyon szeretném.... Anyukám is fiatalon szült engem (20 évesen), és sosem bánta meg. Az egyik legjobb barátnőm 23 éves, már van két kislánya és nagyon boldogok. Egy másik barátnőm mondta, hogy szerinte ha tényleg ennyire vágyom a babázásra, akkor hagyjam abba a gyógyszert, lehet nem is esnék teherbe rögtön, csak egy év múlva. Meg hogy a barátom nem hagyna el, ahhoz túlságosan szeret. De átverni nem akarom, meg kijátszani sem...


2019. okt. 12. 14:06
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
97%

Akarata ellenére senkire nem szabad rálőcsölni gyereket! Aztán meg az apuka akár otthagy titeket, akár marad, de nem szívesen, és nem szereti eléggé, a gyerek lesz a legboldogtalanabb!!

Engem anyám nem akart, és érzem ezt mai napig. NE tedd! Rengeteg időd van még.

2019. okt. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem maradtok le semmiről, ha vártok még pár évet, sőt. Mindenképpen hagyd lecsillapodni ezt a ködös vágyat és majd mikor reálisabban látod a hétköznapokat, amikor azt mondod, hogy ha egész éjjel sírni fog, ha hónapokig nem is alszol egy jót, ha fejlesztésre is kell majd hordani hóban-fagyban, te akkor is akarsz egy babát. Ha úgy gondolod, hogy te készenállsz, utána nem az a megoldás, hogy abbahagyod a gyógyszert, hanem elkezdtek tervezgetni a pároddal. Mit szeretnétek családalapítás előtt még elérni, hova akartok eljutni és meddig szeretnéd mindenképpen elkezdeni a próbálkozást, akartok- e esküvőt, stb... Ha ezekben a pontokban meg tudtok egyezni, akkor utána lépésről-lépésre közelebb juttok a családhoz,így egyikőtökben sem lesz tüske és neheztelés, mikor már meg lesz a gyerek. Türelmet és kompromisszumot javaslok rábeszélés helyett.
2019. okt. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
94%
Off: Azért nem minden a nevelés, sok múlik a gyereken is. A temperamentum mindenképp örökletes. De egy gyerek semmiképp nem "háziállat", akit csak akkor veszel elő, amikor épp kedved van hozzá. Nagyon más, ha csak pár órát vigyázol valakire, aztán otthon utána a saját ritmusodban ehetsz, alhatsz vagy mehetsz vécére :) És minden ismerősöm, aki úgy vágott bele, hogy ő majd megmutatja, hogy a gyereknek az a dolga, hogy alkalmazkodik, sokkal lejjebb adott az elveiből a gyakorlatban.
2019. okt. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
87%
20 évesen ne akard! Én belehülyültem volna. 30 felett vagyok, lassan 2 és fél éves a lányunk, nagyon szeretjük, és jól is viselkedik, de nem ugyanaz néha együtt lenni egy babával, vagy egész nap ellátni, nevelni, csak egy példa, ma ki akartunk menni kirándulni délután, nem alszik, tök fáradt, ha most elalszik, felkel 5-kor, utána nem tud enni fél órát, aztán ebédel, aztán pont be is sötétedik mire kijutnánk. Ilyen fáradtan kivinni nem lehet, mert csak hisztizne. 20 évesen ehhez nekem semmi kedvem nem lett volna, sőt most is baromi megerőltető, hogy egy ruhavásárlást nem tudok magamnak elintézni, mert nem bölcsis. Várjál ezzel még pár évet, főleg, hogy a párod se akarja!
2019. okt. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen ne verd át a barátodat, csúnya vége lehet. Nekem van olyan ismerősöm, aki úgy lett terhes, hogy azt hazudta a (volt) barátjának, hogy fogamzásgátlót szed. Rég nincsenek együtt, a lány a nagyszülők nyakán él a gyerekkel. És munkaviszonya sincs, legalábbis egy év. Sokan azt hiszik, hogy milyen könnyű egy babával, milyen cukik, minden szép és jó, de a nehézségekkel nem tudnak mit kezdeni, ha oda kerülnek. Vki ne azért akarjon gyereket, mert cukik, hogy fog kinézni, mi lesz a neve stb. Csak akkor vállaljatok, ha mindketten akarjátok. De még fiatalok vagytok, nem kell elsietni semmit. Ha a barátod nem akar még, értsd meg, fogadd el. Várd meg, amíg ő is azt mondja, hogy készen áll rá.
2019. okt. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem iszonyúan fiatalok és tapasztalatlanok vagytok ehhez. Még felnőttek se vagytok igazán.
2019. okt. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%

Ne verd át a barátodat mert még meg is gyűlölhet és elhagyhat emiatt.

Várj még megérik rá ez így korrekt , addig gyakorolj a hugodon.

2019. okt. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
92%

Te gyerek vagy. Soha életedben nem kellett megdolgozni semmiért, mindent a se.g.ged alá toltak.


Gyerek ne szüljön gyereket.

2019. okt. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:

Miért, az jobb anyuka lesz, aki előtte 8-10 órákat dolgozott, vagy mi?

Anyukám sem dolgozott előttem, sőt, utánam kezdte a főiskolát is, de ettől nem volt rosszabb anyuka, mint bárki más.

2019. okt. 12. 18:43
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Itt azzal van a probléma, hogy nem akarod elfogadni a barátod döntését. Gyereket akkor kell vállalni, ha mindkét fél akarja.

Nem szép dolog egy másik ember élete felett dönteni.

A barátod elmondta, hogy még nem szeretne apa lenni, ha tényleg szeretnéd, akkor tiszteletben tartanád a döntését.

Gondolj bele, mit tennél, ha titokban elköttetné magát, és azt mondaná neked hogy persze, jöhet a baba, te pedig minden hónapban csalódnál?

Ezt évekig eljátszhatná veled, te pedig nem sejtenél semmit.

Ugyanolyan aljas dolog lenne, mint amire most te készülsz.

Egy férfit az akarata ellenére apává tenni undorító.

2019. okt. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!