Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én szeretnék kisbabát, de a...

Én szeretnék kisbabát, de a barátom nem. Hogy beszéljek vele, mivel vehetném rá?

Figyelt kérdés

Ő 22 éves, én 20. Nagyon sokáig az a kép volt a fejemben, hogy a kisbabák 24/7 sírnak, kaka szaguk van, és rabszolgasors jut mellettük csak. Szóval én meg voltam győződve, hogy nem akarok gyereket. Aztán másfél éve megszületett a húgom... Igazából már az első pillanatban elvarázsolt mindenkit, azóta is tart ez a "szerelem". Már újszülöttként is sokat vigyáztam rá, konkrétan két órát simán lehetett vele sétálni, mert aludt, ahogy elindult a babakocsi. 2 hetesen már éjjel aludt rendesen, szóval anya letette 8-9 körül, és reggelig aludt egy hang nélkül. Bárhova elvihettem magammal, mert vagy a babakocsiból nézelődött, vagy az ölünkből. Mostmár ez egy kicsit bajosabb, mert amióta elindult, sosincs nyugton, de azért még most sem a vállalhatatlan kategória vele kimozdulni. Mikor vele vagyok, teljesen elfelejtem a gondjaimat, bajaimat és egyszerűen feltölt a vele eltöltött idő. Ráadásul mióta ő van, odavagyok a babadolgokért, ezelőtt nem is tudtam, milyen édes ruhákat lehet venni piciknek is, vagy hogy egy babaszobát milyen öröm megtervezni, berendezni.


Viszont az, hogy én babát szeretnék, a nyáron realizálódott úgy igazán. Volt egy terhesség parám, és amikor negatív lett a teszt, rájöttem, hogy igazából csalódott vagyok, és már abban a fél éjszakán, amíg vártam, hogy másnap vegyek tesztet, és megcsináljam, teljesen beleéltem magam, hogy lesz egy kisbabánk, és vajon hogy nézne ki, mi lenne a neve, stb. Utána beszéltem erről a barátommal, mert már igaz, hogy szóba került közöttünk ez, de akkor azt beszéltük, hogy ilyen 2-3 év múlva... Szóval mondtam neki, de ő még nem akar, merthogy más lenne, mint 2-3 napot vigyázni a húgomra, és hogy mivel ő rengeteget utazik, ezért nem is tudna annyit jelen lenni az életében, amennyit szeretne, meg hogy fiatalok vagyunk, felesleges ezt "elkapkodni". De én már nagyon szeretném.... Anyukám is fiatalon szült engem (20 évesen), és sosem bánta meg. Az egyik legjobb barátnőm 23 éves, már van két kislánya és nagyon boldogok. Egy másik barátnőm mondta, hogy szerinte ha tényleg ennyire vágyom a babázásra, akkor hagyjam abba a gyógyszert, lehet nem is esnék teherbe rögtön, csak egy év múlva. Meg hogy a barátom nem hagyna el, ahhoz túlságosan szeret. De átverni nem akarom, meg kijátszani sem...


2019. okt. 12. 14:06
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
90%

Amíg csak a barátod, addig jegeld a gyerekgyártósdit.

És amíg praktikákhoz akarsz folyamodni, hogy a te akaratod végigvidd, addig nagyon nem vagy érett a gyerekvállalásra!

2019. okt. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
89%

Jaj de kis naiv vagy, ez aranyos ☺️


Van egy szerencsés természetű húgod és mindjárt babázni támad kedved.

Kár hogy nem pár hónapja tetted fel a kérdést, isten bizony szívesen meghívtalak volna magunkhoz. A 0-24-ben üvöltő fiamhoz, hogy megmutassam neked, bizony ilyen is van ám. És nem, nem a szülő rontja el (ilyenkor még nem), egyszerűen ilyen a habitusa. A temperamentum az született adottság. Hogy mit fogsz ki? Lutri.

A többit inkább le se irom. Biztos leírtak már mindent előttem.

2019. okt. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
88%

Attól jobb anya nem lesz,ha dolgozik napi 8-10 órákat, de biztosabb körülményeket tud teremteni a gyereknek. Mi lesz, ha a pároddal történik valami (pl. súlyos baleset)? Mióta vagytok együtt?

Szerinted, ha abbahagyod a fogamzásgátlót és teherbe esel, mennyire fog megbízni benned utána? Plusz, ott akar lenni a gyerek mellett, ezt mondta is neked, de te ezt nagy ívben letojnád? Inkább utazgass vele még 2-3 évet, addig készüljetek a baba érkezésére (egészségügyileg, pénzügyileg, szerezzetek élményeket kettesben stb).

2019. okt. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
87%

Azt hiszed hogy anyukád meg a barátnőd feltalálták a spanyol viaszt? Gondolod a napirend fogalmát más anyuka, apuka nem ismeri? Es csak ezen múlik, hogy kiegyensúlyozott-e?

Azt hiszed hogy a sokat síró babák szülei le se szrják a gyereküket csak nőnek mint a gaz és azért sírnak?


Gyerek vagy még, fogalmad sincs milyen nehéz mentálisan egy 0-24-ben hasfájástól üvöltő újszülött. Vagy egy 10 hónapos a szeparációs szorongás legmélyebb bugyraiban, mikor szó szerint háta se fordithatsz neki mert azonnal kétségbeesett üvöltésbe kezd. Vagy egy 3 éves dackorszakos..


Amúgy szép kis barátnőd van.. Ő is úgy lett terhes, hogy átverte a barátját?

2019. okt. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
89%

Az a baj, hogy az egész történet csak rólad szól. Rettenetesen önző vagy. Azért mert te gyereket akarsz mindenki álljon vigyázzba. Túlságosan szeret a barátod, ahhoz, hogy elhagyjon. Aha... ha átvered, akkor majd mennyire fog szeretni? És az a gyerek majd mit él át, ha elhagyja az apja, és nélküle kell felnőnie? És mit mondasz majd a gyereknek, ha megkérdezi, hogy miért nincs veletek az apja? Azt, hogy te babázni akartál és minden más le volt szarva?

Mi 10 éve voltunk együtt a férjemmel, amikor a fiunk született, akkor nagyon stabilnak tűnt a kapcsolatunk, de az első évet nem kívánom senkinek, pedig nem egy többemberes baba. Nagyon megszenvedtük párkapcsolatilag, most kezdünk kievickélni belőle.

A barátodnak jóval több esze van, mint neked, én rá hallgatnék.

2019. okt. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
89%

Szia Kérdező!

21 éves vagyok, lassan 22. 1 hónapja házas, 4 éve vagyunk együtt. 18-20 éves koromban nálam is volt egy ilyen, azonnal gyermeket akarok hullám. Szerintem ez egy olyasféle valami, hogy jelzi a szervezetünk, hogy be kapcsolt az anyai ösztön. Rajtam őszintén szólva "át ment", szeretnénk gyereket, a férjem is, de még van időnk. Ugyanúgy gondolom, mint az előttem szólók 2-3 év múlva is még bőven fiatalok leszünk. Most azért dolgozunk, hogy megteremtsük a megfelelő feltételeket. Mindketten dolgozunk, közös otthonba fektetünk. Ha aztán újra elő tör a vágy, minden adott legyen és ne függjünk senkitől.

2019. okt. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
73%

Hiába vagy 20 éves, a gondolkodásod nagyon gyerekes.

Fogalmad nincs az életről.

Akkor legyen gyerekes, ha magadat el tudod tartani szülői segítség nélkül.

Úgysem hagyna el a pasid, mert túlságosan szeret? Ugyan már...

Tudod hány egyedülálló anyuka gondolta ezt, mikor ráerőltette a gyereket a pasira? Nyilván nem.

Ez az egész csak attól szól, hogy TE babázni akarsz, mert TE azt hiszed, hogy ez tömény cukormázas cukiskodás.

Egy gyerek nem egy kiskutya.

2019. okt. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
89%

Hű hallod. SEMMIKÉPPEN ne hagyd abba a gyógyszert, kevés aljasabb ötletről hallottam még. Te mit szóltál volna ha két éve a pasid kiszúrja a gumit mert hogy ő gyereket akar? Istenem de undorító gondolat.

Más. Nem minden baba egyforma, és ez nem csak nevelésen múlik. Persze, a nevelés, meg a hatalmas ötletetek, a napirend sokat segíthet, de azt végiggondoltad hogy mit fogsz csinálni ha nem álombabát szülsz? Még csak nem is a súlyos esetekre gondolok, bár azzal sem árt futni egy kört hogy mihez kezdtek ha koraszülött, súlyosan autista, vagy valamilyen módon beteg babátok lesz, de elég ha ikrek lesznek, vagy hasfájós, fogfájós talál lenni. Máris ott a 0-24 síró kakaszagú rémálom.

Ráadásul a barátod érvei elég logikusak. Valóban más 2-3 napot önszántadból vigyázni egy gyerekre, úgy hogy valamennyire nyilván a gyerek szülei is jelen vannak, ha mást nem hagynak ott ételt és estére hazamennek, és megint más két-három évig folyamatosan, minden nap, hajnalban is, fáradtan is, betegen is, esetleg depressziósan is csinálni, és nem tudni elmenni három nap után barátnőzni egyet. Pláne hogy a második érve az, hogy rohadtul egyedül leszel hagyva azzal a gyerekkel, mert ő sokat utazik! Anyukádnak és a barátnődnek gondolom minimum annyi előnye volt hogy apuka otthon töltötte az éjszakát az év nagy részében.

Két év múlva még mindig csak 22 éves leszel, még az is nagyon fiatal manapság, kérlek használd kicsit az agyadat a méhed helyett és ne akard ilyen fiatalon ennyire elkapkodni ezt, és pláne ráerőltetni a pasidra.

2019. okt. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
87%

Ne haragudj, de nagyon gyerekes a gondolkodásod.

A barátod világosan megmondta, hogy még nem szeretne. Ha abba hagyod a tabit, szerinted ki fog tartani melletted?

Lelép és ott maradsz egyedül. Nemhogy mesterszakra nem fogsz járni, de az alapszakot sem fogod elvégezni. Hogy fogsz levelezőre járni, egyedülálló anyukaként? (vagy tegyük fel együtt maradtok, de utaznia kell és nem lesz ott veletek)

Nem fogod tudni kire bízni a sulis napokon a gyereket. Nem fogsz tudni tanulni egy pici baba mellett.

Nem esélytelen, de az esetek nagy részében félbe marad a tanulmány.

Egy napot nem dolgoztal még. Mi van, ha mégse tudsz elmenni apukád cégéhez? Hova fognak felvenni? Hogy és miből oldod meg a gyerek eltartását? Ki fog vigyázni rá, amíg dolgozol? Ki viszi /hozza az ovibol? Olyan, mint részmunkaidős állás nem nagyon van.

Egy gyerek sokkal nagyobb felelősség, mint hinnéd. Semmiképp sem ajánlom, hogy pucér seggel, apuka nélkül belevágj, csak mert a húgod cuki.

Vársz 5 évet, lesz 2 diplomád addigra,munkatapasztalatatod és egy sokkal stabilabb kapcsolatod és apa jelölted.

Semmiről nem vagy elkésve

2019. okt. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 Mártika12 válasza:
85%
20 évesen gyereket vállalni olyan mintha a buliból 8kor már hazamennél. Teljesen ráértek. Egy gyerek nem csak móka és rózsaszín felhő.
2019. okt. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!