Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baja lehet a babámnak ha 3...

Baja lehet a babámnak ha 3 hónaposan nem tettem még hasra? De nem szereti.

Figyelt kérdés

Első baba,fiú és elég lusta. A nap nagy részében alszik a babakocsiban vagy a kiságyban. Tápszeres, ahogy megette rögtön ki is dől, igy nrm keltegetem hagyj aludjon. Van, hogy 5 órát is alszik egyben. Napirend nincs m8ndig változó mit mikor csinál. 120-160ml között eszik. Több mint 6 kiló. Pontosan nem tudom mert 3-án megyünk a védőnőhöz. Eleg sokat hízott egy-egy hónapban de még határon belül volt.

Mostanában kezdtem el lerakni a játszószőnyegre ott elvan, nézi a játékokat. De nem csinál semmit még. Talán a kezeit mozgatja de ennyi. Hason sem kiságyban sem a szőnyegen nem tettem még, mert a gyerek ordít olyankor. Lehet ebből baj?

Mikor lehet neki adni a tápszeren kívül mást is?

Köszi!



2019. okt. 20. 11:16
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
60%
Olvass már utána a dolgoknak a neten ember..
2019. okt. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
91%
És védőnőt, orvost senkit nem zavar hogy a gyerek nem tudja azt amit már kéne? Téged nem zavar hogy semmi mozgásfejlődése? Lassan már majd forognia kéne.
2019. okt. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
57%
A fiamat nem tudtam letenni hasra. Sokat beszólogattak a közelemben levő anyukák, hogy ez miatt késik majd a mozgásfejlődése. Az ok nálam az volt, hogy refluxos és nagyon bukós. Abban a pillanatban ahogy hasra került, akár kaja után 2órával, vagy a sav jött neki vagy a tápszer sugárban. Fél évesen kezdett forogni, utána viszont nagyon gyorsan behozott mindent. De tényleg nagyon bukott, a pürék is vissza jöttek, igazából 1éves elmúlt mire ezt kinőtte. Ha nálatok nem áll fent ilyen probléma, mindig csak egy kicsit tedd hasra és próbáld húzni az időt egy egy kicsit.
2019. okt. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
81%

Igen, lehet baja: mindent később fog csinálni. Ugyan minden baba a maga ütemében fejlődik, de kB neked se lesz leanyalom, ha elmesz egy baba mama klubba és a tőle fiatalabb babák már többet fognak tudni, mint neki kellene...


Az, hogy sir, nem azért van, mert fáj neki, hanem mert kényelmetlen, szokatlan neki.


En is azon csodálkozom, a védőnő és a gyerekorvos hol van? Ilyenkor már régen figyelmeztetni kellett volna téged...

2019. okt. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
65%

Majd három évesen is cipelni fogod, mert nincs kedve járni? Kicsit gondolkozz...

Le kell tenni. Ez szolgálja a feljődését, ez kell ahhoz hogy erősödjön. Feküdj mellé, mutogass játékokat, énekelj neki, játssz vele, tereld el a figyelmét. Az én lányom 3 hónaposan gyönyörűen emelte magát, 20-30 perceket volt el a játszószőnyegen, matatott, elszórakoztatta magát, ennyi idősen már bőven forgott. Most öt hónapos, kúszik és négykézláb hintázik, lassan mászni kezd, folyamatosan forgolódik. Ő korán van kicsit, de le nem kötözhetem. A kezdetektől hason alvó, WHO irányelvek ide vagy oda, sosem aludt máshogy, már a kórházban is csak úgy nyugodott meg. Úgyhogy volt ideje gyakorolni.

Mindenképp tedd le. Először csak 1 percre, aztán szép fokozatosan többet. Vagy úgy gondoltad, 3 hónap után egyszer csak leteszed és a semmiből fog tudni hason feküdni?

2019. okt. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
67%

Szívből ajánlom ezeket a cikkeket a figyelmedbe!

[link]


[link]

2019. okt. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
74%

3 hónapos kisfiam már húzza fel magát,átfordul hasra,nézelődik hason. Ő sem szerette az elején de napi pár perc sírásnak,kínálódásnak meglett az eredménye. A védőnő nem kérdezi a havi státuszokon,hogy mit csinál és mit nem? Mert ha elmondod neki akkor már rég tornára kéne vinned.

Ne az legyen ebben az esetben amit a babád akar

2019. okt. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
19%
3 gyerekem van, egyiket se tudtam hasra tenni amíg maguktól át nem fordultak. Iszonyatosan üvöltött mindegyik hason, nem erőltettem. Onnantól hogy saját maguk forogtak, simán elvoltak hason is. Egyiknek sincs semmi baja. 😏
2019. okt. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
62%
Vannak olyan esetek, hogy a babat bizonyos okok miatt nem lehet hasra tenni (bukos refluxos v ilyesmi) es megse lesz kesobb gond. De azert ez a ritkabb. Muszaj hasra tenni, igy erosodik a hata es nyaka kulonben hipoton lesz. En is italtam mert nagyon nem szerette a kislanyom, eloszor csak nehany MASODPERCRE(!!!) tudtam hason hagyni es nem is emelte a feket csak orditott. Nem hagytam uvolteni, felvettem, de minden nap 4-5x hasra tettem es egyre tovabb birta, most 3,5 hos es mar 15 percet elnezeget emelt fejjel hason. De megkuzdottunk erte. Nem kintattam, de azert csinaltam ameddig viszonlag birta mert ezzel neki tettem jot. Nyugi nincs baj de kezd el
2019. okt. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
82%
Mindenképp mutasd meg gyógytornásznak a kicsit! A szoptatási problémákat sokszor az okozza, hogy a baba valamelyik izma kötött, ezért nem tud rendes vákuumot csinálni, nem tud elég erősen szívni. Ha tápszeres a babád, akkor valószínűleg nem ment a szoptatás. (semmi baj a tápszerrel, csak érdemes alaposan utána járni, miért nem megy a szoptatás) Emellett nincs el hason a baba, nincs mozgásfejlődés. Ez is annak a jele, hogy valami nincs rendben a kicsi izomzatával. Mi a helyzet a hordozással?
2019. okt. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!