Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baja lehet a babámnak ha 3...

Baja lehet a babámnak ha 3 hónaposan nem tettem még hasra? De nem szereti.

Figyelt kérdés

Első baba,fiú és elég lusta. A nap nagy részében alszik a babakocsiban vagy a kiságyban. Tápszeres, ahogy megette rögtön ki is dől, igy nrm keltegetem hagyj aludjon. Van, hogy 5 órát is alszik egyben. Napirend nincs m8ndig változó mit mikor csinál. 120-160ml között eszik. Több mint 6 kiló. Pontosan nem tudom mert 3-án megyünk a védőnőhöz. Eleg sokat hízott egy-egy hónapban de még határon belül volt.

Mostanában kezdtem el lerakni a játszószőnyegre ott elvan, nézi a játékokat. De nem csinál semmit még. Talán a kezeit mozgatja de ennyi. Hason sem kiságyban sem a szőnyegen nem tettem még, mert a gyerek ordít olyankor. Lehet ebből baj?

Mikor lehet neki adni a tápszeren kívül mást is?

Köszi!



2019. okt. 20. 11:16
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%
Ja és igen, hallgass az olyan szakemberekre mint anyós meg anyud 😂😂
2019. okt. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Az én babám is nagyon sokat aludt napközben,és 5 hetes korától az éjszakát is átaludta. Engem konkrétan idegesített ez. Nem az volt bennem,hogy "de jó,meg tudok csinálni tőle mindent,meg szipi-szupi kipihent leszek",hanem az,hogy miért?

Most vinnem kell gyermekcardiológiára (zörejt hallottak a szívénél),és gyermekneurológiára,mert mint írtam is,viszonylag későn nyúlt játékok után.

Ő most 5 hónapos. Hason alvós baba. Így az izmai erősek,és hamarabb tanult meg hasról hátra fordulni,mint vissza. Vissza még nem tud,hátról oldalra igen. A kúszással sem próbálkozik még,de szépen el van hason és háton is,és most már kevesebbet is alszik napközben,szépen játszik.

De nyugodtabbak leszünk,ha látja szakember,és ha szükséges,küldi tornára,vagy ahova kell.

Ezzel csak azt sugallnám,hogy te nem lennél nyugodtabb?

2019. okt. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%

Tudod kérdező, én is ugy tudom hogy nincsen lusta baba. Persze nem fejlődnek egyformán de vannak dolgok amiket bizonyos ideig illő elkezdeniük. Ugyanis ha nem akkor segítséget kell igénybevenni.


Az én fiam totál letehetetlen. És most 1 évesen is alig tudok tőle valamit megcsinálni mert most már ugyan letehető. De el nem mozdul mellőlem. Közben meg egy igazi szélvész, folyton figyelnem kell rá. Ámulva hallgattam egy ismerősömet mikor a saját fiáról mesélt (az enyémmel egy idős), hogy milyen jól alvó. Eljatszik egyedül a járokában. Én meg már kb az összes elvem feladtam és velünk alszik csak hogy végre én is tudjak pihenni. Aztán átmentünk hozzájuk és ott szembesültem vele, hogy valóban nagyon ügyesen elalszik egyedül, meg eljatszik magában. De nagyjából nulla az interakció a szüleivel. Az én fiam mindent adogat, segít a maga módján. Ha azt kérem visszaguritja a labdát is. Míg az ő fiúk azon túl hogy elbabrál magának semmit nem csinál. Hát őszinte leszek, szívből kívánom hogy a kis srác behozza a lemaradást, de azon a napon rájöttem hogy milyen jó hogy nekem ilyen "nehéz" természetű a fiam. És mondom ezt úgy, hogy két hónapos kora óta dévényre járunk, mert koraszülött.

2019. okt. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
75%
Akkor minek kérdezel, ha 50-100 évvel ezelötti hülyeségeket hiszel el, a rokonságodtól? Akkor menjetek nézzétek együtt, ahogy fekszik háton a baba, aztán majd egyszer csak elkezd mozogni, meg járni, talán beszélni is ha néha hozzászóltok, öersze mindent megkésve. A mostani hozzáállásodnak köszönhetően nem fog neki menni a suli, lehet diszlexiás, diszgráfiás, diszkalkuliás. Ez van, neki ez a sorsa, mert nem egy olyan nő szülte, aki képes lenne legalább a neten utánanézni, hogy milyen egy baba mozgásfejlödése.
2019. okt. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

[link]

3 hónaposan, hason, már támaszkodnia kellene az alkarján és úgy nézelödnie!

2019. okt. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
73%
Ja hogy neked kirakat baba kell. Mindegy hogy nem fejlődik sehova, de legalább nem is kell vele foglalkozni. Hát gratulálok.
2019. okt. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen miért is kérdezted meg ha az összes választ félresöpröd ami nem kedved szerinti?
2019. okt. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 A kérdező kommentje:

Csak fura hogy itt mindenki ellenem van. Otthon meg az ismeretségi körben senki se mondta, hogy baj lenne a babával. Holott ők többet látják, mint az itt válaszolók.

A hasra le fogom tenni, de még semmilyen Dévényeshez nem viszem.

2019. okt. 21. 12:16
 39/40 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem senki nincs ellened. Épp azért írjuk,amit írunk,mert próbálunk (esetenként saját tapasztalattal) segíteni neked. Sajnálom,de tényleg,hogy ebből neked az ment át,hogy mi itt ellened vagyunk.

Ugyan már,na!...


(4-es)

2019. okt. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
100%
Senki sincs ellened. Pont azért mondjuk, hogy mutasd meg a babádat szakembernek, mert mi nem látjuk. De Te, az Édesanya, elbizonytalanodtál, hogy minden oké-e a gyerekkel. Soha nem szabad figyelmen kívül hagyni ezeket a megérzéseket. Te is nagyon jól tudod, hogy le van maradva a gyereked mozgásfejlödése, ezzel párhuzamosan a súlygyarapodása a felsö határt verdesi. Könnyen belecsúszhattok egy ördögi körbe. Mutasd meg dévényesnek. Lehet, hogy azt mondja, nincs semmi baj, és akkor nyugodt szívvel élvezheted tovább az álomszuszék babádat. De ha valami mégsincs rendben, mihamarabb kap fejlesztést a gyerek, annál jobb.
2019. okt. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!