Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baja lehet a babámnak ha 3...

Baja lehet a babámnak ha 3 hónaposan nem tettem még hasra? De nem szereti.

Figyelt kérdés

Első baba,fiú és elég lusta. A nap nagy részében alszik a babakocsiban vagy a kiságyban. Tápszeres, ahogy megette rögtön ki is dől, igy nrm keltegetem hagyj aludjon. Van, hogy 5 órát is alszik egyben. Napirend nincs m8ndig változó mit mikor csinál. 120-160ml között eszik. Több mint 6 kiló. Pontosan nem tudom mert 3-án megyünk a védőnőhöz. Eleg sokat hízott egy-egy hónapban de még határon belül volt.

Mostanában kezdtem el lerakni a játszószőnyegre ott elvan, nézi a játékokat. De nem csinál semmit még. Talán a kezeit mozgatja de ennyi. Hason sem kiságyban sem a szőnyegen nem tettem még, mert a gyerek ordít olyankor. Lehet ebből baj?

Mikor lehet neki adni a tápszeren kívül mást is?

Köszi!



2019. okt. 20. 11:16
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
Az én fiam sem szeretett hason lenni, ordított. Végül addig maceráltuk, hogy legelőször hasról hátra fordult meg. Onnastól nem volt hasaltatás, ő köszönte, de elvolt háton. Egy évesen már járt és minden mozgásforma megvolt.
2019. okt. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:

Annyira nem gondoltam hogy ebből baj lehet mert a családban több kisgyerekes van, senki se mondta. Mindenki el van ájulva milyen jó fiam van, szinte alszik egész nap. Gondom sincs vele. Olvasgattam dolgokat de minden gyerek más szerintem, az enyém lusta.

Szoptatás nem ment, nálunk senki se tudott, meg ez igy picit könnyebb is. Hordozni nem is akartam. Valahogy nem az én stílusom.

2019. okt. 20. 22:52
 23/40 anonim ***** válasza:
100%
Valamiért kiírtál kérdést. :) nem jó jel, ha nincs el hason a baba. Lehet, hogy tényleg nincs semmi baja, de nem ártana megmutatni szakembernek. Semmit nem veszítesz vele. A hordozással is érdemes lenne ismerkedni, legalább elméleti szinten. Elhiszem, hogy nagyon kényelmes ez így, hogy egész nap alszik a gyerek, de nem biztos, hogy ez így egészséges. Nem ez az általános viselkedés egy kisbabától.
2019. okt. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%
Nincs el hason és 3 hónaposan még mindig egész nap alszik? Szerinted ewt így jól van?
2019. okt. 21. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
38%

Szted ez normális?

Súgok: Az én 6 hetesen alig alszik nap közben és már ha hasra nézelődik, próbál forogni.

2019. okt. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj, ha sokat alszik.

Nem baj, ha nem hordozod.

Viszont hasra kell tenni és nagyon furcsállom, hogy ezt nem mondta a védőnő. Egy idő után többet vannak hason, mint háton, úgy nézelődnek, de ehhez meg kellenek erősödjenek az izmaik, ezért kell hasra tenni. Szerintem érdemes lenne keresned egy dévényes gyógytornászt, mert már van elmaradása a fiadnak.

2019. okt. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%
Ja és lusta baba nincsen! Valamiért nem tudja megcsinálni, segíteni kell neki.
2019. okt. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
78%
Szabad megkérdeznem merre van az apuka? vagy a te anyukád vagy az anyósod vagy a védőnő vagy a gyermekorvos??? Senki a kutya világon nem kérdezte hogy hason van e a pici és tartja e a kis kobakját??? Rettenet...ide tudsz irkálni??? Akkor fel kellett volna tenni a kérdést pár hónappal ezelőtt hogy milyen gyakran tedd hasra a picit!!@ szégyeljed el magadat!!!!
2019. okt. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:

Volt erről szó a védőnővel de nem mondta konkrétan hogy baja lesz ha nem rakom le hasra. Nem értem mi bajorok vannak babák akik lusták. Én is az voltam anyum szerint. Nem akartam csak enni és aludni. Most ennek van itt az ideje azt mondták anya is anyós is. Van, hogy 2-3 órát fenn van egy délután vagy délelőtt de miért baj ha elvan a gyerek? Nem igényel mást.

Én úgy vagyok ezzel, hogy örülök, hogy jó baba, nincs vele gond, míg más szenved le sem tudja tenni, csak kézben van el. Túlságosan drasztikusan veszitek néhányan ezt..

2019. okt. 21. 10:20
 30/40 anonim ***** válasza:
100%

Hát tudod mit? Én élvezem hogy fent van napközben a babám. Mosolyog rám, figyel engem, én pedig figyelem hogyan ügyeskedik. Lehet most élvezed hogy csak alszik aztán meg majd a lemaradása miatt többet szenvedsz vele mint az aki le sem tudja tenni.

De nem is értem hogy ha szerinted ez oké akkor miért kérdezel.

2019. okt. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!