Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felelőtlenség szerintetek...

Felelőtlenség szerintetek gyereket vállalnunk jelenleg?

Figyelt kérdés

Már úgy érezzük itt az idő, jó lenne már egy baba. 30 éves vagyok a párom 25, 5 éve vagyunk együtt.

A probléma nem is a korunkból fakad, anyám nem dolgozik május óta. Volt több műtéte, de szerencsére semmi olyan súlyos, szóval mi tartjuk fent így a háztartást, igen együtt élünk jelenleg.

Tavasszal legkésőbb már biztos munkába tud állni. De itt van az apám, aki demens, elvileg alzheimeres is.

A házát másra íratta mert annyira elment az esze, átbaszták... Otthonba kellene rakni, de csak elmeotthonba vennék be. Csak hát kellene oda a nyugdíj... Erste fele van 400 ezres hitele, otp fele most már olyan 150 csak. Telekomnál meg nemrég kihozott egy iphone xs-t 310-ért plusz két éves hűséggel havi 20000 élőfizetéssel. Igen az úgy töb bmint 700 ezer, senki nem fizeti azt jelenleg... Egyébként azonnal elvesztette a telefont.


Elvettem a személyiét, hogy több kárt ne okozzon. Bár így is néha újít 1-2 baromságot. Kezelem a nyugdíját is, mert elb*szná 3 nap alatt, aztán éhezne és a számláit se fizetné. Az adósságrendezésről meg ne is beszéljünk.


Szóval igen, felelőtlenség, tudom. De b*ssza meg, hány éves legyek, 35... Otthonra kellene spórolni, mert ha be is veszik, és zárolják a nyugdíját a tartozása miatt akkor bukta... kirakjak az otthonból...

De akkor is ciki ha csak hagyom tengődni, mert akkor is zárolhatják a számláját, és gyerek mellett neki segíteni... Na igen nagyon megvagyok áldva, és kitudja mit művel még majd így hogy nem beszámítható



Mindenre nem fogja futni anyagilag, agyilag olyan hülye, agyhalott az apám, robotpilótába kapcsolt. Már nem tud gondolkozni, csak beidegződései vannak.

Baromi nehéz helyzet, tényleg tönkreteszi az életünket, és még arról is "gondoskodott" otthonra se teljen. Ingyen vadidegennek adta a házát, már csak haszonélvező, és halmozza a tartozásokat.


De mikor vállaljunk ha meghal és eltemetem, és ha az 10 év? Még az otthonba is nagy a várólista


2019. nov. 18. 09:41
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Tavaszig várjatok, a papának meg keressetek helyet, mert így a babában is kárt tehet.
2019. nov. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Apukát helyezzétek gyámság alá, az ajándékozás így megtámadható, hogy kihasználták. Ezzel a további károkat is megelőzöd, mert bármit is ír alá esetleg (hitel, telefon, akármi), az azonnal visszadobható, hogy érvénytelen.
2019. nov. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben a papa adósságait nem fizetném. Úgysem örököltök utána semmit. Szerintem gyámság alá kéne venni, így megakadályozhatjátok, hogy további butaságokat csináljon, és mihamarabb intézzetek neki gondozó otthont. Ha az otthon nagy kiadás lenne, próbáljatok valamilyen otthoni gondozást kérni szociális alapon, bár nem tudom, hogy van-e ilyen (kéne, hogy legyen!).

Addig amíg a papádról nem gondoskodtatok, várjatok a babával szerintem. Egyszerre elég egy gond.

2019. nov. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3

Ebben van némi igazság. Párhuzamosan akartuk a kettőt, mondván van 9 hónapunk. De ilyen gyorsan nem fog lemenni a dolog, ami apámat illeti.

tetézze a dolgot, most jelenleg rákos, kórházba viszem munka előtt, minden héten. Szóval mást jelenleg nincs is erőm intézni.

Igazatok lesz, érdemes lesz ezzel még kicsit várni

2019. nov. 18. 10:08
 5/9 anonim ***** válasza:
Kettőnél többet igen. Nagyfokú felelőtlenség.
2019. nov. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Eszes ember adta ki a telefont a telekomba is

:(

De azt hogy hol van be kellett volna tudniuk mérni pl. Foleg iphone esetében...

Apad rakja mennyire súlyos?

2019. nov. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, hogy ezt írom, de van ferdítés ebben a történetben.Nincs az a ráktípus amivel minden héten kórházba kell hordani a beteget.Ezt onnan tudom, hogy több mint 3/4 évet hordtam apumat kezelésekre.


Demencia.Anyósom is demens velünk él.Első amit megkérdezett tőlünk az orvos az első ,,kalandosabb" eset után, hogy akarjuk e gyámság alá vonni? Tőletek is megkérdezték nyilván.Nálunk azért nem tettük mert nem képes elhagyni a házat annyira rossz a mozgása így nincs mitől tartani.Nethez meg nem ért.Viszont ti már rég meg kellett volna, hogy tegyétek hisz eszetlenül költ pénzt.Így valamelyest a ti hibátok is ,hogy ilyen anyagi tartozásokat képes felhalmozni.


Gyerek demens mellé nem való..Én magam már attól is hányok hogy napjába összepisil anyósom mindent és anélkül hogy szólna széthordja a papucsával az egész lakásba, ahol aztán a gyerek játszik..Míg otthonba nem kerül apukád addig ne is kezdjetek projektbe.Amúgy lehet otthonba is küldeni.Nyilván fizetősbe, vagy sorba vártok pár évet egy állami helyre.Elmeosztályra vennék be ha azonnal meg akarnátok tőle szabadulni.Tudom, mert kb 1 hónapja jártuk mi is végig a témakört.

Ha meg tudjátok támadni a szerződést amit a házra kötött én megtenném.Nyilván ehhez kellene tanácsot kérni egy jogásztól.Olyantól aki ért ilyen dolgokhoz.



És ahogy írtam, én a helyetekbe addig míg átláthatóbbak nem lesznek a lehetőségeitek anyagilag és minden más téren(apuka elhelyezése stb..stb) addig nem vállalnék gyereket.Egyet sem.

2019. nov. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Rákos Alzheimeres nem fog már 10 évig élni.
2019. nov. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%

Szomorú, hogy így beszélsz az apádról: "agyilag olyan hülye, agyhalott az apám, robotpilótába kapcsolt"


Volt két demens nagyszülőm, én is ápoltam őket, tudom hogy borzasztó nehéz, a nagymamámat egyszer úgy találtuk a szoba közepén, hogy egy szekrényből kirámolt ruhahalom tetején ült, meztelenül, kezében a pelenkájával (pelenkázni kellett akkor már régóta), és rázta ki a székletét a szőnyegre a pelenkából, miközben azt motyogta, hogy jönnek a rendőrök és elviszik, ha felöltözik... Szóval igen, tudom, hogy baromi nehéz és frusztráló, de én soha nem használtam ilyen szavakat a nagyszüleimre. A demencia és az Alzheimer egy végtelenül szomorú dolog, nem kell még szavakkal is megalázni az ebben szenvedőket.


Hogy a kérdésedre is válaszoljak: ha a pároddal mindketten vágytok a babára, én nem várnék túl sokat. Nektek a saját életeteket kell élnetek. Valamennyire próbáljátok rendezni apukád helyzetét (gyámság alá vétel?), nem kell összeroskadnotok a demencia terhe alatt ilyen fiatalon.


Hiába várnátok éveket, nem tudhatjátok, jobb lesz-e a helyzet. Apukád még ezzel az állapottal is élhet viszonylag sokáig, és mi van, ha közben, mondjuk 3 év múlva, anyukádnak is valami súlyosabb problémája lesz? Akkor még a mostaninál is rosszabb lesz a helyzet. A végén meg azt veszitek észre, hogy 40 körül jártok és még nincs gyerek.


Ha tényleg akarjátok a gyermeket és nincs komolyabb anyagi akadálya (normális helyen laktok, lenne miből rendesen etetni-ruháztatni-taníttatni), akkor én belevágnék.


Persze, a szülők is fontosak, nyilván őket is segíteni akarja az ember, de fontos, hogy a saját terveitekről ne mondjatok le miattuk. Mármint az ilyen fontos tervekről, mint a gyerekvállalás.

2019. nov. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!