Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetesen nappal 4 órákat...

3 hetesen nappal 4 órákat alszik (én ébresztem sokszor enni), éjjel még 2,2,5 óránként kel. Volt vkinek így a babájával?

Figyelt kérdés

Mit csináltatok?

Anyatejes baba.


2019. dec. 3. 14:10
 1/2 anonim ***** válasza:
86%
Meg kell ismertetni vele a nappal és éjjel fogalmát. Neki nem jön ösztönösen, neked kell megtanítani neki, hogy mit csinálunk éjjel és mit nappal. Mi is így voltunk az elején. Amit mi tettünk: nappal nem aludt teljes sötétségben és teljes csendben. Nyilván nem zajongtunk mellette, de félig nyitva hagytam a szobaajtót és a nappaliban halkan beszélgettünk, főztem, tévét kapcsoltam, ilyesmi. Félig engedtem csak le a redőnyt, hogy ne érje a közvetlen fény, de ne is legyen sötét. Éjszaka viszont sötét és csend volt. Ha fel is ébredt, csak nagyon halkan, suttogva beszéltem csak hozzá de leginkább csendben maradtam, lassú mozdulatokkal nyúltam felé, minden halk és lassú volt. Igyekeztem a legminimálisabb fényénél csinálni mindent, nem pelenkáztam át csak akkor, ha kakilt vagy nagyon sokat pisilt. Így másfél-két hét alatt átállt és három hónapos korától átalussza az éjszakát. Kitartást, sok sikert :)
2019. dec. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Miért kelted fel? Tök felesleges, úgyis jelezni fog, ha éhes !
2019. dec. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!