Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek túl lehet dícsérni...

Szerintetek túl lehet dícsérni egy gyereket?

Figyelt kérdés

Ma voltunk orvosnál, 10 percig le kellett fognom az 1 éves gyerekemet, aki végig üvöltött. (nem a fájdalomtól, csak még volt rémülve és nem bírja ha korlátozzák a mozgását).

Amikor végzett a doki, magamhoz öleltem és automatikusan megdícsértem, hogy ügyes volt, túl vagyunk rajta.

Erre az orvos rámszólt, hogy ne dícsérjem túl, mert nem így kell egy rendelőben viselkedni.

+ hétvégén formabedobóztunk. Amikor sikerült neki bedobnia a formát, anyu megdícsérte. (most kezd rájönni, hogy melyik forma hova való)

Anyósom megjegyezte, hogy nem kellene így örülni mindennek.

Ha rosszalkodik, rászólunk, neveljük, vannak szabályok, de ha valamit jól csinál, akkor medícsérjük.

Létezik a túldicsérés fogalma?


2019. dec. 4. 11:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
75%
Nem bántásként írom. Nekem is kb 1 éves kora óta utálja a dokinkat. Meglátja és ordít. Én ha végeztünk a vizsgálattal, szurival amit végigordított magamhoz ölelem és annyit mondok neki h semmi baj túl vagyunk rajta, látod nem is fájt ez annyira. De sosem dicsérem meg. Akkor kap dicséretet ha valóban szépen viselkedett. Sajnos családban van olyan gyerek aki túl lett dicsérve... és mai napig túl sokat dícsérik... pedig rettenetes ahogyan viselkedik és már 4 éves...
2019. dec. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, objektív gondolatokra voltam kíváncsi. (ezért is jött a kérdés, mert 1 hét alatt 2 ember jegyezte meg)

Délután is orvosnál voltunk. Oltást kapott, üvöltött (megint a lefogással volt gond), itt már csak bátorítottam, hogy kitartást, mindjárt vége és megyünk haza játszani.

A formabedobónál azért kapta a dícséretet, mert először sikerült beledobnia. Ha nem sikerül, azért nem jár üdvrivalgás, csak egy nem baj szívem, próbáld újra menni fog az. Az első alkalommal amikor felállt, megdicsértük, a 10x alkalommal már nyilván nem, tehát nincs mindenért körbe ugrálva, de apró újdonságoknak/sikereknek örülünk.

Ezek után azért figyelmesebben leszek, hogy mikor dícsérem. :)

2019. dec. 4. 14:41
 13/14 anonim ***** válasza:
60%

egy évest szerintem nem lehet túldicsérni.


Egyébként szerintem lehet. Nekem unokatesóm nevelte így a lányát. Egész kicsi korától azt hallgatta a kislány, hogy ő a legleglegszebb, legleglegokosabb, legleglegügyesebb.... stb leglegleg.... és hát szegény az iskolában jöttek ám sorra a pofáraesések... totál önbizalomhiányos és szótlan is lett. Már 16 éves, nagyjából helyreállt az önbecsülése, és úgy kb el tudja már helyezni magát a világban- de anyukájának még mindig ő a legek legje.

Egyébként valahol ez is természetes, hogy a szülőknek a saját gyereke a legszebb, legjobb, stb, de valahol látni kell ennek a határát is szerintem.

2019. dec. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Az a fontos, hogy olyasmiért dicsérd, ami neki erőfeszítésébe került. Akár pl. az, hogy fegyelmezze magát az orvos előtt (ha sikerül).

A formabedobóért tizedik alkalommal is nyugodtan dicsérd meg, mert az tizedszerre is teljesítmény. Akkor ne dicsérd, amikor ezen már rég túl lesztek és nagyobb dolgokért tudod dicsérni.

2019. dec. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!