Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit rontok el? A világ legszor...

Mit rontok el? A világ legszornyubb anyukája vagyok? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A babám éjjel majdnem 3 óránként kel fel, cici, kikopi, cici, megint kikopi, ha nem adok, ordít. Probaltam vizet adni, semmi. Kiságyban is ordított világ életében, azt hittem, ha vele alszok, jobb, de ez se jó. Napközben 1x fel vagy 1 órát alszik. Este 11kor kezdődik a kálvária, kB fél 2 2 ig, utána reggel 5ig alszik, megint cici és alszik 7 8 ig is. De az a baj, nagyon felmegy a pumpa bennem már, amikor 3x kopi ki de után vissza fordul a cicire. Van, hogy tapit adtam éjjel, kicsit iszik, aztán elutasítja, egyébként napközben is max 2 kortyot tudok bele eroszakolni, pedig nincs annyit tejem már, hogy elég legyen neki, inkább komfort szopik vannak. De engem már idegesít, hogy nem tudok pihenni, legalább éjjel is, eddig mindig vissza tudtam, aludni, de mostanában miután nagy nehezen vissza alszik kB 2 óráig kukorekol ok. Ingerült vagyok, feszült, és már utalok szoptatni. Kevesen mondják ki, de olyan irigy vagyok azokra, akiknek külön ágyban, külön és végig alussza a babajuk az éjszakát. Nekem nem sikerült erre raszoktatni, mert nem jött be a sír és ordít, beteszed visszateszed módszer. Emiatt tokre azon az elven vagyok, hogy a 2. Babát taoszerezem, így nem fog a mellen lógni. Amúgy a cumit is kikopdosi mostanában... El vagyok keseredve, mert mindig mondja a védőnő, hogy éjjel ne cicizzen, egyen már rendesen, stb, hiába mondom, hogy a tapit is elutasítja, néha bele lehet tuszkolni, meg vizet iszik napközben, de sajnos nem úgy megy ez, mert küzd minden ellen a gyerek.


Bocsánat a hosszusagert, már teljesen kivagyok, egy darab kakinak érzem magam, utalom magam emiatt, mert biztos más anyuka szeretettel fordul a babajahoz, de én még csak ideg beteg leszek. De nem akarok az lenni. Segítség!!


2019. dec. 14. 02:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon fàradtnak hangzol a leìràs alapjàn. Nem csinàlsz semmit rosszul. Egy kisbabanak èjjel-nappal szüksege van az anyukàjàra. Szerintem ha van lehetőseged 2 szopi közt bìzd valakire , hogy alhass valamennyit. Egy picinek igenis szüksege van èjjeli szopira is!!!! Miből gondolod, hogy nem eleg a tejed? A tàpszer, cumi csak elrontja a szoptatàst, jobb, ha elkerülöd. Van olyan baba, aki nehezn kap mellre; az èn kisfiam az első pàr hetben az arcàval pofozgatta a melem, bevette-kiköpte mielőtt rendesen szopni kezdett vona. Valószínűeg a pofozgatàs közben kapott inger segìtette a tejleadàst. Nekem az jött be az àtszoptatott èjszakak utan , hogy az apja 5-7-ig vagy 6-8-ig àtvette hajnalban, ès csak szopira adta oda (àltalàban kellett, de ugy is pihentem valamennyit). hazimunkàt hanyagoltam.

kitartàs!!! jò anya vagy, csak faradt, es a leìrasodbol az hallatszik ki, hogy irreàlis elvàrasoknak próbàlsz megfelelni

2019. dec. 14. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Menyi idős a gyereked?
2019. dec. 14. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%

Mennyi idős a kicsi? Olyan sok minden miatt kelhet. Fogzás, szepa szorongás pl. Ezért érdekes hogy mennyi idős. Akkor szokták ezt csinálni ha olyan bajuk van amin nem segít a cici. Kéri mert azt várja hogy segít de aztán rájön hogy nem. És ezt játsza folyamatosan.

Emiatt ne akard egyből tápszerezni a másodikat. Minden gyerek más. Lehet vele nem lesz ilyen bajod.

2019. dec. 14. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem derül ki, hogy mekkora a baba, pedig ez fontos.
2019. dec. 14. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Hát már nem olyan kicsi, 10 hónapos.. Ezer vagyok kiakadva :(
2019. dec. 14. 07:15
 6/17 anonim ***** válasza:
55%
Ha már 10 hónapos, akkor valószínűleg azért köpi ki, mert nem éhes. Más baja van. Akkor én is szörnyű anya lennék, mert én bizony egy 10 hónapos gyereket nem komfort-ciciztetnék éjjel két óránként, akár ordít, kínlódik, akár nem. Nyilván kelnék hozzá, hisz nem hagyom magára, de ha nem eszik, ergo nem éhes, akkor nem hagynám a mellemen vergődni, mert minek. Tudom, tudom, a mell nem csak táplálék, de ez esetben nem segít semmit sem és egy hulla fáradt anyuka sem hieszm, hogy olyan ideális a gyereknek, ha azon az áron, hogy ezt megszünteti kipihenhetné magát. Pár hetesen, eleinte megértem, hogy mellen lógnának álló nap, de utána a legtöbb baba beáll egy rendszerre, már amennyiben ezt a rendszert támogatná az anya is és nem rakja minden percenkénti nyekkenésre mellere a gyereket, hogy aztán még 2 évesen is ordítson utána. Igény szerint szoptak a gyerekeim, de egy idő után nem komfort szopiztak, volt rendszer, legyek akkor én is halál rossz anya, pont letojom mit gondol más, én semmi ideálisat és ösztönös őserőt, elementáris kötődést elősegítőt, meg egyéb humbugot nem láttam abban, hogy álló nap a mellemen csüng a gyerek és kénytelen legyek mindig mindenhol előkapni akkor is, amikor nem éhes. Te tudod. Fáradt vagy és frusztrált, én a komfortot ez esetben beszüntetném, ha nem pihened ki magad, az sokkal többet árt, mint az, hogy éjjel nem rágicsálhatja egy 10 hónapos a melled.
2019. dec. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
29%

Valóban, egy 10 hónapost már nem kellene éjjel 3 óránként szoptatni. Sőt, egyáltalán nem. A leválasztást javaslom, vagy nagyon maximum egyszer este az elalváshoz szopjon.

Ez így ennyi idősen nagyon nem normális. Tőled sem, hogy minden nyikkra mellre teszed.

Jöhet a lepontozás.

2019. dec. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
69%
10 hònaposnak is lehet èjjeli cicire szüksège . Mozgàsfejlődès, fogzàs esetleg ètelèrzékenység zavarhatja, ébredhet attól is. Mindig is fent volt ennyit éjjel, vagy csak mostanában?
2019. dec. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Tudom, de ordít mont a sakál. Rettenet..
2019. dec. 14. 08:46
 10/17 anonim ***** válasza:
Akkor is, ha cicit kap? Fogzàs is fàjhat ennyire, meg ha a pocijàt valami bantja. Köthető valami ùj ètel bevezetèsèhez, hogy èjjel èbred?
2019. dec. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!