Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy birjátok a sok sírást,...

Ti hogy birjátok a sok sírást, visitást?

Figyelt kérdés
Eleg turelmetlen tipus vagyok. Ha elkezd sirni a 4 honapos babam sok ideig es nem hagyja abba akkor nagyon ideges leszek ordibalok vele szinte pedig tudom hogy nem tehet semmirol es miutan lenyugodtam szörnyen érzem magam. Ugy erzem borzalmas szulo vagyok /leszek mert ha most ez van később vajon mi lesz ha dackorszakba lesz stb? Ráadásul anyám is ra tesz egy lapattal mindig kioktatgat meg mindent jobban tud nalam azthiszi es felidegesit iszonyuan, meg egyedul nevelem a lanyom. Kikapcsolodni meg nem szoktam egyáltalán csak annyi hogy egy heten 2x elmegyek boltba. Ti mit tesztek? Hogy kezelitek a dühötöket?
2019. dec. 30. 21:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Én azt szoktam csinálni, hogy kimegyek a mosdóba és elmotyogom az összes átkot magam elé, amíg le nem nyugszom.

Amúgy engem a sírás nem zavar, de mindjárt 1 éves a gyerekem, és 3 órat sem aludt még egyvégtében, de néha félóránként-óránként kel egész éjjel - az szokott felhúzni.

2019. dec. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Hát tartsd féken magad, mert az ordibálást sose heveri ki a gyereked. Tessék felnőttként viselkedni, ha már gyereket vállaltál. Becsukod a szádat és nem ordítasz, ilyen egyszerű. Ha sír, akkor végigjátszogatod vele az összes elképzelhető problémát (pelenka, szomjas, lázas, foga jön - erre ecsetelő és rágóka való), ha meg egyik se, akkor szépen ringatod, amíg meg nem nyugszik, nem fog úgy maradni. Egyedül nyilván iszonyú embertpróbáló nevelni, pláne ha még idegesítenek is, ezért próbálj meg segítséget kérni, akitől csak lehet, anyukádnak határozottan, de nem ordibálva megmondani, hogy elég csak egyszer mondania mindent, úgy is felfogod és majd te döntesz (nála laktok?), és próbálj meg programokat találni akár gyerekkel játszóházban, akár egyedül, ha van, aki vigyáz rá. Hallgass zenét, tornázz otthon videóra, sétáljatok, hívjál társaságot, akivel jóban vagy. Lehet, hogy szülés utáni depressziód is van, de attól tartok, pszichológus most nem jöhet szóba. Ha minden kötél szakad, akkor valamilyen gyógynövényes nyugtató vagy tea, pl citromfű, de ellenőrizni kell, hogy szoptatás mellett lehet-e.
2019. dec. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Minek vigyen játszóházba egy 4 hónapost?
2019. dec. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Az tény, hogy nehéz kezelni, főleg ha olyan temperamentumod van, hogy ki kell kiabálnod magadból, hogy lenyugodj. Amikor higgadt vagy akkor kell átgondolni, hogy a kicsi még kicsi az anyád meg túl "öreg" hogy megváltozzon.
2019. dec. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Így marad az a helyzet, hogy elnegeded hagy mondja, hagy üvöltsön ha megtettél mindent. Vannak ilyen periódusok. Ha nagyon nem bírod ki a szobából udvar 2kör nagy levegő és vissza. Bocsi elküldtem véletlen.
2019. dec. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%
Hàt pedig ne ordíts egy 4 hónapossal, mègis hogyan gondolod?az enyèm is annyi, bàr ritkàn sír, de ha sír annak oka van, de hogy nem lenne szivem vele ordítani az tuti..mègis hogy...
2019. dec. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%
Hát ez van. Mindenki másmilyen anya. Én üvöltök. 6 éve. Ha tévedtem, bocsánatot is kérek. Anyám egyiket se tette, csak sírt. Az se jobb. Emberek vagyunk, és nem tökéletesek. Annyit tehetek, hogy igyekszem és őszinte vagyok feléjük. Minden életkorban.
2019. dec. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%
Próbálj meg nem kiabálni. Tudom, hogy nagyon nehéz. Nekem az ikreim az első 3 hónapot végig sírtak, és mar nagyon nehezen bírtam, én is kiabáltam, aztan bűntudatom volt. Akinek nem sírós a babája el sem tudja képzelni ez milyen, olyan ne ítélkezzen.
2019. dec. 31. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

Ha ideges leszel,azt érzi a babád,ettől ő sem fogja jobban érezni magát. Kérj segítséget,ha úgy érzed,nem bírod. De semmiképp ne kiabálj vele!

Ha nyugodt tudsz maradni,ő is megnyugszik,majd meglatod! Sok sikert!

2019. dec. 31. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%

Én is türelmetlen vagyok. Az eleje borzasztó nehéz volt, főleg úgy, hogy egy hasfájós babám volt. Miután elmúlt a hasfájás megmaradt a folyton elégedetlen hisztis, sírós picsogás. Hát nem könnyű... Volt már hogy a kezem odacsaptam az ágyhoz, meg csak meredtem magam elé, hogy lenyugodjak, de sosem kiabáltam.

A nap végén meg az apja kezébe nyomom és sétálok egyet vagy fürdőzöm.

Akinek nyugis babája van nem is tudja felfogni milyen ha a gyereked egész nap sír, dünnyög, picsog valamiért.

Az enyém 7 hónapos és nem látom, hogy kevesebb lenne a sírás.

2019. dec. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!