Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két gyerek között visszamentél...

Két gyerek között visszamentél dolgozni?

Figyelt kérdés
Még nagyon pici az első babám,30 éves vagyok és egyetem után 5 évet dolgoztam. Már gondolkodom rajta,hogy majd hogyan legyen a további család tervezés. Szeretnénk még egy, vagy talán akár kettő gyereket is, nem túl nagy korkülönbséggel, kb 2.5-3 év, bár ugye ez nem csak rajtunk múlik. Szeretnék is közte dolgozni, egyrészt mert biztosan majd jól fog esni a szellemi munka, másrészt a munkahelyi előmenetelem szempontjából sem utolsó, ha nem maradok ki ennyi évet, amennyit 2-3 gyerek jelent egymás után. De közben meg talán értelme sincs, hogy visszamegyek mondjuk két év után dolgozni és fél éven belül teherbe esem..ti hogy csináltátok és miért? Nem szeretnék vitát, mindenki tapasztalata érdekel de ne minősítsük egymást légyszi
2020. jan. 23. 11:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
40%
Igen, visszamentem, kicsivel több mint egy évet dolgoztam, majd jött a második baba. 2 hónap híján 4 év van köztük. Nekünk ez így volt tökéletes. Ha lesz harmadik esetleg, akkor őt is ilyen korkülönbséggel szeretnénk.
2020. jan. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
60%

2,5 év van közöttük, gyes alatt született a kisebb, eszemben sem volt hogy bölcsibe adjam és új munkahelyet keressek (vissza nem volt hová, megszűnt a munkaviszony a terhesség miatt, plussz 4 műszak kivitelezhetetlen lett volna kisgyerekes anyaként ha még maradhattam volna is)

Nekünk az volt a legfontosabb, hogy ne legyen nagy korkülönbség közöttük

2020. jan. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
60%
Nem. 2 ev 4 honap van kozottuk. Kis korkulinbseget akartunk.
2020. jan. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
55%
Mi is tervezünk kistesót, de nem szeretnék visszamenni addig dolgozni. Feleslegesnek tartom, főleg hogy kis különbséget szeretnék köztük. Annak nem látom értelmét, hogy visszamegyek, aztán egy éven belül ismét táppénzre vesznek, mert ráadásul nekem olyan a munkahelyem, hogy terhesen nem dolgozhatok ott. A munkáltató sem igazán díjazná ezt.
2020. jan. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
60%

Nem


Egyrészt túl sok idő visszatázód i a munkakörömbe, aztán kezdhetnek megint embert keresni..

Másrészt nem veszik fel bölcsibe a kicsit...

Nincs hely

Magán sincs sajnos itt..


Harmadrészt ingáztam napi 110 km-t is.



Negyedrészt a korom is gond.. mert 3 gyereket terveztünk, most a 2. Születése után nem sokkal töltöm a 33-at



1,5 év lesz így a gyerekek közt. Kivsit több lehet majd a 3.-Hoz..

2020. jan. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk ugyan úgy lesz, mint amit az első írt.

Most várom a másodikat, nyáron kezdtem újra dolgozni, nyáron is fogom abba hagyni (attól függ meddig bírok dolgozni). Kb 4-6 hét híján 4 év lesz a gyerekek között. Pont így terveztük, ennyi korkülönbséggel.

Jól esett vissza jönni dolgozni, nem bírtam volna “tétlenül” otthon ülni egy évet, amíg meg nem születik a kicsi. Nagyon kényelmes munkám van és ha úgy vesszük itthon vagyok. Saját üzletem van, ami a házból nyílik, kialakult vendégkörrel, akik szinte egytől-egyig vissza jöttek hozzám, majd 3 három év kihagyás után.

Hiányoztak a vendégek és én is nekik😁

2020. jan. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
27%

Nekem 1 éves a kisfiam, és szeptembertől félállásban dolgozom. Ez hihetetlennek tűnhet, de ez nem az a klasszikus munka, hogy minden nap. 1 hét munka, 10 nap szünet, aztán 3-4 nap munka, megint szünet. Mivel nagyon jó lehetőség volt anyagilag így mindeképp szerettük volna megpróbálni, és működik, szerencsére. Főleg a férjem van a babával, mert szakmánkból kifolyólag meg tudjuk oldani, de van egy jól bevált szuper babysitterünk is.

A tesót 3-4 év korkülönbséggel tervezzük, de mint ahogy a kérdező is írta, “ember tervez..” meglátjuk összejön-e. Első terhességemmel 8.hónap elejéig dolgoztam, ha újra babát várnék kicsit hamarabb abbahagynám de hasonlóan sokáig terveznék dolgozni, tehát ameddig csak lehet dolgoznék a 2 gyerek között. Mivel viszont mi 2 gyereket tervezünk, úgy gondolom hogy a második után már nem mennék vissza csak 2 éves kora után :)

2020. jan. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
48%
Á, nem mentem vissza két gyerek között. Szerintem nincs értelme (kivéve persze nagy korkülönbségnél). De 1 évre visszamenni én nem látom értelmét. Be kell szoktatnod a gyereket bölcsibe, ez elég nagy stressz. Az elején állandóan beteg lesz, tehát rendesen úgysem fogsz tudni dolgozni (kivéve ha ott a nagymama aki mindig bevállalja, hogy egy hét bölcsi, két hét otthon). Mire te is visszaszoksz a munkába, a gyerek meg a bölcsibe, már mehetsz is újra szülni. Én nem mentem vissza.
2020. jan. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
27%
Mi is szeretnenk majd kistesot, de en vissza tervezek menni dolgozni. 7. honap elejen jottem el tp-re, alig egy hete szuletett a babam, minden vele toltott percet elvezek, de hianyzik a munka es a kozosseg :) Plusz az is motival, hogy eloleptetest igertek, ha visszamegyek
2020. jan. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi tapasztalatokat. Én is sokáig dolgoztam viszonylag a 8. Hónap közepéig, de közben sokszor beteg voltam, vagy homeoffice (szerencsére ez nálunk opció), mert sokat hánytam aztán terhességi cukrom lett. Tehát nem az a típus vagyok aki 9 hónapot mosolyogva végig tudja dolgozni, így is fárasztó volt de valamiért toltam, ha itt lenne ezen tünetek mellé még egy kisgyerek, akkor lehet hamarabb kiíratom magam, tehát az is lehet, hogy kb két hónapot dolgoznék csak, annak tényleg semmi értelme. Ugyanakkor visszahúz a szívem, ahogy a kérdésben is leírtam.
2020. jan. 23. 13:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!