Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Őszintén, más is utál gyereket...

Őszintén, más is utál gyereket sétáltatni? Mivel kötitek le magatokat?

Figyelt kérdés
Még csak két és fél hónapos az első babám, de már ksit utálom ezt a sétálósdit. Egyedül róvom a szürke utcákat, sokszor emberrel sem találkozom, mert agglomerációban élünk. Kimegyek majdnem minden nap, mert kell a babának de alig várom, hogy végre hazaérhessünk. Szürke, esős szeles idő, tavasszal jobb lesz gondolom. Ti mivel kötöttétek le magatokat ilyen séták alkalmával?
2020. febr. 3. 17:31
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
33%

Ja, az kimaradt, hogy ha alszanak, akkor semmit nem csinálok közben, csak nézek ki a fejemből. Tényleg jó érzés néha semmit sem csinálni. Ha valamelyikük, vagy mindkettő ébren van, akkor "beszélgetünk", szeretem nézni, ahogy rácsodálkoznak a világra.

(utolsó voltam)

2020. febr. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
87%
Én imádtam (feltéve ha nem üvöltött). Amikor már ketten lettek hiányzott a nyugis séta, mert közben egy két évesre kellett figyelni hogy ki ne rohanjon az útra, játszóra menni de közben a pici sír mert megállt a babakocsi..
2020. febr. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
21%
De minek sétálsz ha semmi kedved? A gyereknek (pláne ha alszik) tök mindegy, hogy csak a kertben van vagy tologatod.
2020. febr. 4. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Én alapból utálok kint lenni (főleg itt, pici településen), úgyhogy az elsővel nem is igazán mentem ki egyedül, rohadt bénának éreztem magam hogy csak úgy céltalanul megyek az utcákon.

A másodiknál a pokémon go segített kicsit jobban meggyőzni amíg a nagy oviban volt

2020. febr. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
79%

Huhh én is utálom, a mai napig nen szeretek velük kimenni, pedig a nagy már 4,5 éves, a kicsi 1 és már jár, szóval már nem csak a babakocsival kínlódok. A babakocsit eleve utálom, ha nem muszáj valamiért azt vinni, akkor hordozok inkább. De nem tudom, én halálra unonm magam, ők elvannak, mászkálnak, a nagy motorozik, biciklizik, görkorizni próbál, a kicsi csak élvezi, hogy jár, labdát kerget stb, én meg malmozok, nagy élmény. Ha beszállok, és csinálom velük, az is olyan hogy egy ideig elvagyok, de aztán nekem már nyilván uncsi a 120. virágot rajzolni a betonra.

És nem, nem a gyerekekkel lenni nyűg, bent baromi jól elvagyok velük, én kint egyszerűen nem tudok mit kezdeni magammal, valahogy a kinti játékok nekem nem jönnek be, gyerekként is bent éreztem magam jobban. Nyilván kimegyek velük, mert muszáj, de őszintén, várom, hogy a kicsi is akkora legyen, hogy kimehessenek nélkülem a kertbe, és elég legyen főzés közben rájuk nézni az ablakból.

Céltalanul sétálni a halálom, mindig összekötöm bolttal vagy valami hasznos dologgal is.

2020. febr. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit szeretnék mondani, hogy tök jó ez a kérdés és nagyon hasznosak, érdekesek a válaszok. Én még csak terhes vagyok, de megyeszékhelyen leszünk, autó nélkül, annyira kíváncsi vagyok, milyen lesz. Ez a túraútvonal jó ötlet, van a város szélén egy, lehet, oda fogunk járni.
2020. febr. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
59%

25-ös: ezt én is írhattam volna. :D

Itt vidéken (nagyközség) sincs semmi látnivaló, én inkább a céltalan sétálás helyett intézem a boltot, stb. Én sem tudok csak úgy menni utcáról utcára.

Az én lányom már 11 hónapos, így annyiban változott a helyzet hogy ha látunk cicát vagy valami érdekeset akkor megállunk, ő jókat szórakozik. De viszont kb 3 hónapos koráig nem maradt meg a babakocsiban, a levegőzés arról szólt hogy kimentünk az udvarra, rosszabbik esetben csak ordított, ha szerencsém volt elaludt és csak utána toltam ki az utcára.

Nyáron/ősszel megint más volt, kint voltunk az utcán egész délután (ha már nem volt nagyon meleg), ő elnézelődött, én meg beszélgettem a szomszédokkal. Ha jó idő van mindenki kint van, teljesen más mint ilyenkor. Már várom a tavaszt...

2020. febr. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
27: es akkor képzeld el, hogy a nagyobbik babakoraban csak akkor tudott 20-30 percnel tobbet aludni, ha magamra kötöttem kendőben, es sétáltunk. 2-3 orat koroztem a telepulesen naponta🤦‍♀️ idegbajt tudtam kapni ettől :D raadasul nyilvab pont telre esett ez az időszak.
2020. febr. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugtat, hogy más is van így ezzel. Ettől még persze nem értem, hogy az aki másként éli meg, miért fikáz minket, nektek valószínűleg más nehéz, ami nekem szórakozás. Az meg hogy micsoda felgyorsult világ, nem tudom élvezni hogy van egy nyugodt órám: a gyerek szoptatása, altatása ugyanilyen csendben fejből kinéző meló, nekem ennyi bőven elég a meditálásra, vágyom azért több izgalomra is igen, mi ezzel a baj? A hangoskönyv nagyon jó ötlet erre nem is gondoltam!
2020. febr. 4. 10:39
 30/31 anonim ***** válasza:
72%
En imadom ez a napom fenypontja😂 ott legalabb tuti alszik en meg zenet hllgagok, telefonalok vegre barataimmal, sot sorozatot is szoktam nezni kozbe. Na es persze kimozdulok, friss levego. Engem nagyon feltolt
2020. febr. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!