Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos kisfiam le van...

15 hónapos kisfiam le van maradva?

Figyelt kérdés

Ma voltunk státusz vizsgálaton, és eléggé elkeserített a védőnő, sajnos fiam nem csinálja azokat a dolgokat időre, amiket kellene.


Természetesen megyünk vizsgálatra, de azért megkérdezném itt, akinek szintén volt ezzel problémája, később behozta a lemaradást? Vagy ezek valami betegség tünetei lehetnek? Van okom aggódni?


Amiket nem csinál a kérdőív szerint:

-nem mutat rá semmire

-ha kérdezzük hol a maci, labda nem néz az irányába sem

-nem mond még szó töredékeket sem pl vau vau, eszik helyett ész stb. (egyedül a cicára mondja hogy cic)

- nem utánoz


Most tanul járni, én igazából látom a fejlődést, de egyelőre mozgás téren, az értelmi képessége nem igazán javult az egy éves státusz óta :(


Nagyon félek hogy valami baja van, nincs másik baba az ismerősi körben így nem is tudom összehasonlítani, szerintetek?



2020. febr. 25. 12:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%
Majd megvizsgálják, általában 15 hónapos ezeket már tudja, a fiúk lassabban fejlődnek, lehet később kezdi el a mutogatást. Vidd el mindenképpen valahova, lehet fejleszteni is.
2020. febr. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Pont tegnap voltunk 15 hós státuszon, semmit nem kérdezett a védőnő. Lemérte, majd mentünk oltásra. Amúgy a fiam sem mutogat, járni sem jár még önállóan. Maximum 3 lépést tesz meg. Erről az egyről kérdezett a védőnő, és azt mondta ne aggódjunk, van még ideje. Pár szót viszont pötyög. Ana, apa, mama, papa, hoppá, és néha van egy-egy hangutánzó szó. Mondta a védőnő, hogy aggódni kell?
2020. febr. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
A védőnőnk sajnos olyan hogy folyamatosan mond valamit, akkor is ha nincs baj, a terhességtől kezdve, eddig persze sose volt baj de azért most már kezdek aggódni.
2020. febr. 25. 12:48
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Hallasvizsgalatra erdemes lenne elvinni. Vagy te hogy latod, jo a hallasa biztosan?

Zajokra, zenere, nevere figyel?

De nyugodtan kezdjetek bele egy kivizsgalasba, ha a vedono indokoltnak latja. Ha minden rendben, az is kiderul es megnyugszol, ha nem, akkor pedig a korai fejlesztes aranyat er, nem erdemes varni.

2020. febr. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Beszélni 3 éves korig "illik", járni pedig 18 hónapos korig.

Az aggasztóbb, ha nem akar kommunikálni, ami az utánzáson alapszik és hát besszéd híján mutogatni szoktak (ha nem is mindig hajlandóak azt csinálni, amit kérsz).

De ha minimum a cicára mondja, hogy cic, akkor ezen sem aggódnék, hiszen ezek szerint utánoz és hall és megért. Az más, hogy ha annyi dolga van, hogy nem hajlandó megtanulni pl. pá-pázni, pedig a szomszéd Pistike már igen, de te tudod róla, hogy odahúz ahhoz, amit el akar érni.

Nálunk a nagyobbik gyerek két és fél éves koráig nem mondott semmit, aztán rögtön összetett mondatokban kezdett beszélni, és 9 hónaposan felállt, de csak 16 hónaposan indult el önállóan. Viszont már egy éves kora előtt ismerte a színeket, mert ha kértem, pontosan azt hozta. Nyár végi hatévesként kezdte a sulit, kitűnő tanuló, most felvételizett 8 osztályos gimibe. A kisebbikem meg már egy évesen szaladt, másfél évesen szótöredékeket mondott, énekelt. Viszont 4 éves koráig bepisilt, és idegrendszeri fejletlenség miatt épp marad még egy évet oviban (ő is sok mindenben tehetséges, csak kevésbé terhelhető).

2020. febr. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Hogy nem mutat rá semmire? Ha valamit szeretne, de nem éri el, akkor arra rámutat? Mert ez is mutogatásbak számít nemcsak az, ha te kéred, hogy mutasson meg valamit.
2020. febr. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Hallása rendben van, ez teljesen biztos. Egyébként pápázni szokott, de csak tükör előtt és csak nekem. Ha kérjük apának pl nem int. Puszit szokott adni ha kérem, meg magának is szokott adni a kis játék tükrében.

Ha valamit nem ér el, nyújtja a kezét felé, de ez nem tudom minek számít, inkább csak mint aki el akarja érni azt a valamit, tehát mintha csak nyujtozna érte.


Egyébként hogyha valamit szeretne megkapni, nem mutat rá, hanem érte megy. Ha kanapén van pl vagy ágyon a kedvenc játéka, felmászik érte, tehát hogy úgy mondjam, nincs raszorulva a mutogatásra, pedig már mindenféle trükköt próbáltam, egyszerűen nem akarja..

2020. febr. 25. 13:31
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem vészes. Vegyél egy babakönyvet, amiben jól felismerhető képek vannak, vagy egy böngészőt, az enyém ilyenkor már megmutatott benne nagyon sok dolgot, de nem baj, ha a te fiad csak később kezd el mutogatni, nem egyforma ütemben fejlődnek.
2020. febr. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Mindenféle játékunk van már, könyvek is, ha megnyomja az állatokat, meg a hangjukat is hallani. Egyedül a cica az ami érdekes neki, azt ugye mondja is mint cic, többi is nem érdekli, napi szinten nézegetjük, de nem mutat rájuk ha kérem tőle.


Pénteken megyünk a vizsgálatra, hát kíváncsi leszek mit mondanak :(

2020. febr. 25. 13:57
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem vészes. A fiam a hétvégén lesz 16 hónapos. Ő megmutatja a könyvben pl. a hol a labda kérdésre a labdát, de nem mindig. Csak ha kedve van. Oda nézni mindig odanéz, ha kérdezzük, hogy hol van az elefánt, de nem mindig mutatja és ő nem is a mutatóujjával mutat, hanem a középsővel vagy a teljes kezével. A védőnőnk, gyerekorvosunk és gyógytornászunk szerint ez így oké.

Én amúgy is utálom az ilyen "idomított cirkuszi majom" feladatokat.

Biztos nincs baja a kisfiadnak, lehet, hogy csak későn érő típus.

Azérz majd írd meg, hogy a vizsgálaton mi volt? Milyen vizsgálat ez egyébként?

2020. febr. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!