Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos kisfiam le van...

15 hónapos kisfiam le van maradva?

Figyelt kérdés

Ma voltunk státusz vizsgálaton, és eléggé elkeserített a védőnő, sajnos fiam nem csinálja azokat a dolgokat időre, amiket kellene.


Természetesen megyünk vizsgálatra, de azért megkérdezném itt, akinek szintén volt ezzel problémája, később behozta a lemaradást? Vagy ezek valami betegség tünetei lehetnek? Van okom aggódni?


Amiket nem csinál a kérdőív szerint:

-nem mutat rá semmire

-ha kérdezzük hol a maci, labda nem néz az irányába sem

-nem mond még szó töredékeket sem pl vau vau, eszik helyett ész stb. (egyedül a cicára mondja hogy cic)

- nem utánoz


Most tanul járni, én igazából látom a fejlődést, de egyelőre mozgás téren, az értelmi képessége nem igazán javult az egy éves státusz óta :(


Nagyon félek hogy valami baja van, nincs másik baba az ismerősi körben így nem is tudom összehasonlítani, szerintetek?



2020. febr. 25. 12:34
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

14#-es válaszoló vagyok!

Én is nagyon nagyon sajnálom..de azért még ne keseredj el, és mindenképp bízz a gyermekedben, mert még nagyon picike és ahogy én olvasgattam korai fejlesztéssel nagyon nagyon sok mindent el lehet érni.

A mutogatásra ahogy írtam 18 hónapos korig van idő. Ez még addig simán elkezdődhet.

Egyébként az autizmust ilyen korán sehol se diagnosztizálják. De tény hogy lehetnek ráutaló jelek. Az interneten megtalálható egy ún. MCHAT teszt, én úgy tudom 18 hónapos kortól ajánlott kitölteni, de ha gondolod elolvashatod. Ez az autizmusra vonatkozik. Viszont azt nem szabad elfelejtened, hogy az autizmusnak sok olyan tünete van ami azért elég szembeötlő, a mutogatás hiányán kivül. (Pl. Szemkontaktus hiánya, étkezési problémák-válogatósak, nem fogadnak el akármit, furcsán viszonyulhatnak az idegenekhez, nem foglalkoznak a kortársaikkal, a gyerekekkel, alvászavarok, furcsa szokások, ismétlődő repetitív mozgások: pörgetés, repkedés...stb)

Sajnos az értelmi fogyatékosságról ilyen formában nem sokat tudnék neked írni. Szerintem az annyira sokrétű lehet, és olyan sokféle okból kifolyólag hogy nehéz lenne bármit is mondani.

Én azért nagyon bízom benne hogy minden rendben és csak későn érik a kisfiad!

Egyebként ha ennyi idősen fogadnak, akkor orvosi beutalóval lehet menni a korai fejlesztő központba. Ott biztosan fogják tudni merre induljatok. De diagnosztizálásra is megfelelő hely, szerintem.

Persze aok minden függ a lakóhelyedtől is, mert ez Budapesten van.

A gyerekorvos, és védőnő kell hogy segitsen merre indukjatok.

És ne feledd, lehet hogy csak egy kis löket kell neki.

Minden jót, kitartás!!!!

2020. márc. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:
Szia! Azóta mi helyzet a kisfiaddal? A lányom hasonló, de még nincs diagnózisa.
2023. aug. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!