Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos kisfiam le van...

15 hónapos kisfiam le van maradva?

Figyelt kérdés

Ma voltunk státusz vizsgálaton, és eléggé elkeserített a védőnő, sajnos fiam nem csinálja azokat a dolgokat időre, amiket kellene.


Természetesen megyünk vizsgálatra, de azért megkérdezném itt, akinek szintén volt ezzel problémája, később behozta a lemaradást? Vagy ezek valami betegség tünetei lehetnek? Van okom aggódni?


Amiket nem csinál a kérdőív szerint:

-nem mutat rá semmire

-ha kérdezzük hol a maci, labda nem néz az irányába sem

-nem mond még szó töredékeket sem pl vau vau, eszik helyett ész stb. (egyedül a cicára mondja hogy cic)

- nem utánoz


Most tanul járni, én igazából látom a fejlődést, de egyelőre mozgás téren, az értelmi képessége nem igazán javult az egy éves státusz óta :(


Nagyon félek hogy valami baja van, nincs másik baba az ismerősi körben így nem is tudom összehasonlítani, szerintetek?



2020. febr. 25. 12:34
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Remélem csak későn érő típus..


Egy neurológiai vizsgálat lesz, hallás vizsgálat, és állapot felmérés, amiből megmondják konkrétan mire van szükség (korai fejlesztés, tsmt stb)

2020. febr. 25. 14:24
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

10es vagyok.

Nekünk is Tsmt-t javasoltak a neurológián, de nekünk megkésett mozgás miatt. De az értelmi fejlődésére és a "beszédre" is jó hatással volt.

2020. febr. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Szuper, remélem nálunk is működni fog :).
2020. febr. 25. 14:52
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Sokan írtak már, és ahogy én tudom nagyrészt mindenki jókat írt. Ha jók az információim mutogatni 18 hónapos korig kellene elkezdeni. Valóban kérdezik korábban is (nálunk már 1 évesen is kérdés volt) de úgy tudom 18 hónap a határ. Tehát arra még van ideje.

De tulajdonképpen ez is utánzáson alapul. Bár gondolom sokat mutogatsz neki, de érdemes szerintem akár többször is mutogatni neki dolgokat. Azt is ami érdekli, ha a cica az akkor azt, a bútorokat, könyvben dolgokat. Aztán hátha. Ha már karral, kézzel rámutat, akkor az jó kiindulás. (Nálunk is így kezdődött egyébkent). Elteheted messzebre is a játékokat, hátha ráveszi magát hogy valamilyen formában kommunikáljkn érte, aztán remélhetőleg ez majd kiváltja a mutatást is.

És ha sokszor elmondjátok hol van ez, az, akkor oda fog rá nézni. Vagy elő fogja venni, meg fogja mutatni.

A beszéddel szerintem még van ideje. Az én kisfiam ugyan pár hónappal kisebb, de ahogy olvasgattam 2 éves korra 5 szónak kellene lennie. Fiúknál viszont a beszéd sok esetben később indul.

Egyébként valószínűleg most nagyon a mozgásra koncentrál a kisfiad és ha elindul vagy biztosan fog menni, akkor lesz ideje figyelni, tanulni is többet.

Drukkolok hogy minden rendben legyen és elkezdje ezeket mihamarabb, hogy megnyugodhass!

2020. febr. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztató szavakat!

Én is úgy vettem észre, talán a fiúk picit később érnek kommunikációt illetően, legalábbis a gyerekorvosunk ezzel nyugtat, aztán nem tudom

Bízom benne hogy járás tanulás után beindul a beszéd és kommunikáció is :)


Ma már megvolt reggel a hallás és neurológiai vizsgálat, ezeken a területeken szerencsére minden rendben van elvileg, úgyhogy már csak a pénteki állapot felmérés hiányzik, neurológus tsmt tornát és úszást javasolt nekünk, hogy több inger érje, több vele egykorúval találkozzon, hátha leutánozza őket, bár szerinte nincs elmaradva, csak iszonyatosan kényelmes gyerek, bár ezt én is észrevettem.


Köszönöm hogy válaszoltatok 💕

2020. febr. 26. 10:41
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Szuper! Örülök neki!
2020. febr. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Gondoltam frissítem a kérdést, pénteken elmentünk a vizsgálatra és hát ismét elkeserítettek, tényleg le van maradva a pici fiam. A mozgással nincs baj, ügyesen mászik, lépked bútor mentén, viszont a kommunikációval baj van. Nem akar semmire mutatni ha a fene fenét eszik is, velünk sem kommunikál, tehát ha éhes szomjas csak hiszti van, vagy kiszolgálja magát, ha elérhető távolságban van az étel /ital. Azt mondta a szakember, ezek autisztikus tünetek vagy erteomi fogyatékosság lehet, az hogy hol a maci, labda, hogy csinál a cica meg ilyesmi, ezeket tudnia kellene, ahogy azt is hogy a kocsit guritani kell, tehát túlságosan magába van "zárkózva" a gyerek, nem halad előre a fejlődés, és ez hogy felénk se jelzi a saját kis gondolatait, az baj. Pedig annyit foglalkozunk vele itthon, már nem is tudom mi egyebet csinálhatnék vele

:( hát nagyon kivagyok most, illetve meg vagyok ijedve most így mi lesz, merre tovább, mert ezekről nem beszéltünk, majd hívnak telefonon valamikor ha más szakemberekkel is konzultálnak a fiamról.

2020. márc. 3. 11:49
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, nagyon sajnálom!

Nem mondták, hogy fejlesztéssel felzárkóztatható-e?

Azért az autizmustól még korai félne. Persze megértem, hogy megijedtél, de ez még mindig nem azt jelenti hogy nagyon nagy a baj.

2020. márc. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Az mit jelent hogy nem jelzi felétek a gondolatait?
2020. márc. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Nem mondták! Ez zavar a legjobban, elvileg a hónapban majd valaki hív telefonon a továbbiakkal, na de addig? Nem mondták mit gyakoroljak vele, hova vigyem, kell e vinni, semmit. Csak annyi h majd keresnek..


Ez a nem fejezi ki a gondolatait felénk annyit jelent, hogy hiába rakom fel a szekrényre a kedvenc játékát, nem mutat rá hogy kéri, ha kérdezzük hol van, nem keresi, csak nekiáll sírni és mi találjuk ki mi a baj, holott annyi hogy nincs a kezében vagy hogy azzal szeretne játszani és mi elvettuk tőle.

Több ilyet is tudnék sorolni példának de most ez jut csak eszembe hirtelen. Kérdezzük, utasítjuk valami egyszerűre pl keresd meg, menj oda, hozd ide és mint aki meg se hallja, vagy nem is érti nem tudom.., amikor meg ő szeretne valamit, nem jön oda hozzánk, nem szól, nem mutat, csak áll az a valami előtt és hisztizik.

Annyi előre lépés van hogy a cicát tisztán kimondja ha egy bizonyos macskát meglát, de a többi cicaszerű dologra nem mondja. Illetve a pápá már nem csak a tükörnek megy, hanem apának is, de ennyi. Hát nem tudom.

Most önkéntes alapon valószínűleg eljarunk majd tornára vagy úszásra amit a neurológus javasolt aztán nem tudom mi lesz velünk így. :( nagyon izgulok és picit csalódott is emiatt, mert ilyen problémára annyira nem készültem fel..

2020. márc. 3. 14:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!