Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért lényeges megkérdezni az...

Miért lényeges megkérdezni az anyukáktól, szopik-e a baba? Miért jó nekik ezt tudni?

Figyelt kérdés

Amióta megszületett lépten nyomon belefutok ebbe a kérdésbe. Azt válaszolom eszik rendesen. De mégis firtatják: De van tejed vagy tápszeres?

Miért fontos ez az embereknek?


2020. febr. 26. 17:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
88%

A kérdésre nem tudom a választ, de a kérdés mögötti érzésekkel abszolút egyetértek és átérzem.

Szerintem borzasztóan tapintatlan dolog, a családon kívül senkinek semmi köze hozzá (max a gyerekorvosnak, a nyilvánvaló, praktikussági okok miatt). A család meg jó esetben nem kérdezgeti..


Nem tudom, hogy ez mostanában miért lett ennyire fontos kérdés, hogy a kisbabás anyukákat lépten-nyomon ezzel traktálják.

Engem 1x egy teljesen ismeretlen néni faggatott róla a templomban (istentisztelet után) hogy szopik-e még a babám.🤦🏻‍♀️🙄😃

De volt hogy a bolti eladó hölgy, vagy épp a kollegák faggattak, akikkel összefutottunk.

Lehet rossz példa de nekem valahogy ez olyan érzés, mintha azt kérdeznék mondjuk, hogy menstruálok-e éppen?


Szerintem ez az egész magánügy kellene hogy legyen. Én el is döntöttem, hogy a második gyereknél az ilyen kérdésre nem fogok válaszolni. És még lehet finoman helyre is teszem az illetőt...

engem baromira bosszant az ilyesmi.

2020. febr. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha random idegen kerdezi, az engem is zavar. A multkor kislanyommal varakoztunk (1,5 eves), es egy tok idegen no szoba elegyedett velunk es kb a 3. mondata ez volt: meddig szoptattad a kislanyt?

Erre en nagy kerek szemekkel:4 honapig.

Erre o is nagy kerek szemekkel, csak mas okbol: en az enyemet anno 4 evig.


Eszembe nem jutna ilyet kerdezni senkitol.

2020. febr. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
79%
Udvariatlan és tapintatlan kérdés. Mikor megszületett a fiam, még a férjemtől is folyton ezt kérdezték 😓 Nagyon rossz volt, pláne hogy küzdöttem vele, mert csak kevés tejem volt minden próbálkozás ellenére... És akkor jöttek az: "Olyan nincs. Vagy van tej vagy nincs." "Az hogy lehet?! Nekem bezzeg annyi tejem volt, hogy 5 gyereket etettem a sajátomon kívül." és társai. Majdnem depresszió lett a vége, a férjem rángatott ki belőle. Szóv részemről megvetem ezeket az embereket, mert sosem lehet tudni milyen sebet tépeget vele az ember.
2020. márc. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
34%
Lehet, hogy mert meg akarnak nyugodni, hogy "jóóvan, akkor van tejed." Tehát, hogy örülnek, ha azt hallják, hogy nem valami művi úton előállított dolgot kell ennie a gyereknek, hanem jut neki abból a jóó anyatejből is. Egyébként nem ismerem a tápszereket, biztos vannak jók. (Nekem még nincs gyerekem.)
2020. márc. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
50%

Egyes körökben ez az ilyen "kinek van nagyobb farka"-féle versengés megfelelője anyukákra optimalizálva.

Vagy egyszerűen csak élvezi, hogy kellemetlen helyzetbe hozhat, és azon szórakozik, hogy mivel próbálod magad kimenteni a szituációból.

Vagy ezzel próbál hozzád intim közelségbe kerülni, mert csak ezt az egyedüli létmódot ismeri, csak úgy érzi magát biztonságban, ha a másik bugyijáig, melltartójáig bújhat, legalább gondolatban, mert senki se nevelte, tanította egész életében, azt se tudja, mi a tisztelet, meg az illem, vagy a kulturált távolságtartás.

2020. szept. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!