Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Ti nem aggódtok,...

Anyukák! Ti nem aggódtok, hogy a gyereketek sérül ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Az én kislányom 20 hónapos, és úgy tartok tőle, hogy még fogja sinyleni ezt az időszakot lelkileg. Abban a korban van, amikor gyerekekkel kellene lennie, szocializalodni, erre most be vagyunk zárva ki tudja meddig. Hiába játszunk, veszünk neki dolgokat, se mi se a játékok nem pótolják a gyerekeket. Ti hogy gondolkodtok erről, tényleg sérül szerintetek?
2020. ápr. 3. 11:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
68%
Hát ennyitől semmi baja nem lesz!
2020. ápr. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
73%
20 hónaposnak nem fontos más gyerekek társasága, nem is tud velük még normálisan játszani.
2020. ápr. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
90%

20 hónaposan pont nem abban a korban van. 3 éves kortól van abban a korban. Egy 20 hónapos még nem is jár közösségbe, ergo a nap nagy részét amúgy is az anyukával tölti otthon.

Képzeld el hogy sínyli az én 9 éves fiam, aki már évek óta közösségbe jár, gyakorlatilag sehová sem mehet, egy örökmozgó, falun élünk, az utca teli gyerekekkel, örökké kint futkároznak, bicikliznek, játszanak, most meg hetek óta be vannak zárva a 4 fal közé, max. sétálni, biciklizni lehet kimenni, de azt is családtaggal, akivel hetek óta a 4 fal között ül. Ezen felül az anyja sík ideg, mert naponta a tanulásra, odafigyelésre, ellenőrzésre, anyagok beszerzésére rámegy több órája, plusz főzni, mosni, takarítani kell és még home office-ban dolgozik is...én összetenném a kezem, ha jelenleg egy 20 hónapos gyerekre lenne gondom. :)

2020. ápr. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
86%

Én heti egy két alkalommal kiviszem, hogy érje egy kis inger. Persze nem bandázunk senkivel csak sétálunk egyet, hogy ne csak engem és az otthoni környezetet lássa.

Én elvagyok itthon amúgy, járok dolgozni szóval nem érzem nagyon a bezártságot, egyetlen egy dolog hiányzik a csoportos sport amire jártam. A gyerekek főleg az ilyen kicsik könnyen alkalmazkodnak.

2020. ápr. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Megnyugtattatok.
2020. ápr. 3. 16:09
 16/21 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem a 14esnek van igaza. Nem a gyerektarsasag a fontos hanem, h erjek ingerek. Gyakran kell kimenni vele, kismotorozni, futobringazni, setalni stb. Lehet erdobe is menni. Nagyon sokan ugy elnek mar most, mintha teljes kijarasi tilalom lenne. Ki se dugjak az orrukat a lakasbol, ezt nem szabad csinalni. Lehet, h nemsokara tenyleg nem lehet kimenni, de addig nyugodtan, esszel lehet levegozni.
2020. ápr. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
45%
Bocsanat, pontositok, mi napi szinten vagy 2 naponta kimegyunk, nem heti 1-2 szer, az szerintem keves.
2020. ápr. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
40%
Nem van 2 eves és egy 5 hónapos lányom, hála Istennek jól el vagyunk bent, nem mondom hogy nem mennénk ki mi is de fontosabb az egészségünk és az életünk, napközbeni sokat játszunk öltöztetem kis ruhákba, táncolunk, rajzolunk, pont tegnap nyomtattam neki jó pár színezi való rajzot azzal foglalkoztunk, ma gyurmazni fogunk ez van tervben, próbálom minél inkább elvenni a figyelmet az egészről hogy nem mehetünk ki, és ahogy én észre vettem nem is igazán érdekli, jól szórakozik, élvezzük az együtt töltött időt..
2020. ápr. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

17, milyen erdőbe? :) A nem létezőbe? Vagy helyette a nem létező folyó-, tópartra? A nem létező kietlen rétre, parkba? Mivel? A nem létező autónkkal? Mert tömegközlekedéssel most biztos nem.

Sokan elfelejtik, hogy nem mindenki úgy és ott él ahogy ők és adják a magabiztos tanácsokat.

Nem megyünk ki, mert az a legbiztosabb. Belváros, betonrengeteg, egyik gyerek csecsemő (=pont ugyanannyit ér az erkélyen való levegőzéssel), másik csak sétálni tud(na). Sajnálni felesleges, tanácsot ne ossz!

2020. ápr. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!