Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik hetekig-hónapokig nem...

Akik hetekig-hónapokig nem mennek friss levegőre a babával, nem aggódtok az immunrendszeréért?

Figyelt kérdés

Babás, anyukás csoportokban, valamint itt is sok olyan hozzászólást látok, hogy vannak anyukák, akik hetek óta ki sem mozdultak a babájukkal, kisgyerekükkel a lakásból. Olyanok is, akiknek nemhogy udvaruk, de még erkélyük sincs a panellakásban. Most tartunk ugye 3-4 hétnél, amióta tart a "maradj otthon" mozgalom, sokan ennyi ideje nem mentek ki a levegőre.

Ti nem féltek, hogy a babátok immunrendszere legyengül, pont őszre, amikor jönnek majd a betegségek?

Mert a koronavírus a babák szempontjából csak egy betegség a több közül, vannak rájuk nézve sokkal veszélyesebbek is, amelyek legyőzéséhez nem árt a minél jobban működő immunrendszer.

Három gyermekem van, eddig 2 gyerekorvoshoz jártunk és mind a kettő nagyon frisslevegő-hívő, mindig mondták, hogy betegen (nem lázasan) is mindenképp vigyem őket ki, mert gyorsabban gyógyulnak, illetve a betegség vége felé mindig azt javasolta, hogy ha meggyógyulnak, legyenek minél többet a szabadban. A mostani gyerekorvosunk februárban külön kiemelte, hogy tavasszal vigyem ki sokat a gyerekeket, a tavaszi jó levegő, napfény aranyat ér, és erősíti az immunrendszert, ami majd ősszel, télen lesz igazán hasznos.

Persze most itt ez a vírus, de a fenti állítások akkor is igazak. Ha hetekig-hónapokig (mert ugye még eltart egy ideig a dolog...) egyáltalán nem viszitek ki a gyerekeket, babákat, nem aggódtok emiatt?

Sokan azzal érvelnek, hogy "ki lehet bírni" ennyi időt bent, meg "régen a háborúban a pincében töltöttek heteket", igen, persze, mindenki túl éli az önkéntes karantént, de szerintem nem mindegy, hogyan éli túl - persze, a háborút is túlélték a gyerekek, na de a többségük nagyon rossz állapotban, legyengülve, sokukat később más betegségek vittek el a gyenge immunrendszer miatt. De hagyjuk is a háborút, ez nyilvánvalóan teljesen más helyzet, csak annyiszor látom itt ezt az érvet, hogy "régen a háborút is túlélték a gyerekek, nehogy már ne tudjanak otthon maradni!"

Szerintem a kisgyermekek egészséges fejlődéséhez igenis kell a kinti levegő, napfény. Szerencsés az, aki ezt kertben, udvaron, erkélyen meg tudja oldani, de sokan írták, hogy erkély nélküli panelból sem merészkednek ki.


Ne értsetek félre, nem arról van szó, hogy én nem veszem komolyan a vírust, de szerintem nem csak és kizárólag a vírusra kell most figyelni, attól még meg kell adni a gyerekeknek (értelmes keretek között), amire szükségük van a megfelelő, egészséges fejlődéshez. Nem, mi sem járunk játszótérre, nem sétálunk csoportosan, nem találkozunk senkivel. Elhagyatott helyekre megyünk, ahol tudjuk tartani a távolságot. A lépcsőházban nem fogunk meg semmit, mindig fertőtlenítünk, stb.

Az óvintézkedéseket betartva szerintem egy kis séta nem árt, sőt, kifejezetten szükséges.


Szerintetek?


2020. ápr. 8. 14:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
84%

Mi egy 4 lakásos udvarban lakunk. Mi csak ide, de ide kimegyünk. A szomszédokat nem tudom kivédeni, de szerencsére ők is most itthon vannak, nem nagyon járnak el. Az udvarban lakók közül pont a férjem az egyetlen aki bizony rendőr lévén dolgozik és nem maradhat itthon.


Korábban egy erkély nélküli panelban laktunk és baba nélkül is becsavarodtam ott pár nap után. Az eü séta most is engedélyezett, nincs még kijárási tilalom, viszont jól meg kell gondolni hova megy az ember..

2020. ápr. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
86%

Maximálisan egyetértek Veled, az én egyéves kislányom is kint van ebben az időben napi 3-6 órát. De van kertünk (ami most az egyszer szerencse).

A tömbházban lakó anyukák nehéz helyzetben vannak, pl a tizedikről csak lifttel tud lemenni, az meg fertőző, de a lèpcsőhàz is, ha nincs autó, meg vannak lőve (az a pár fővárosi park tele van)...

Szóval de, szerintem fèltik, csak nem tudnak mást tenni.

Vagy hát én akkor is kivinném, de nem lep meg, hogy vki nem.

2020. ápr. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
45%

Ablak=szellőztetés napi 2x 2 órát + napfény.

Nem olyan nagy ördöngösség. Én minden nap 2x 2 órát szellőztetek. A baba felöltöztetem mint ha kint lennénk. A nap fénye ugyan úgy éri. Szóval még lehet ezt oldani így is. És nincs elzára a friss levegőtől és napfénytől sem.

2020. ápr. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
84%
Az egészségügyi séta engedélyezett amennyiben nem hagyod el a lakhelyedet és nem érintkezel másokkal. Nincs tilalom, csak korlátozás.
2020. ápr. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
77%
Mi a napi helyett heti 2* megyünk ki, es kerüljük a forgalmas helyeket. Nekem ennyi séta azert jól esik. De szerintem aki kibirja hogy nem megy ki, és elvan bent, az unatkozason kívül az égvilágon semmi baja nem lesz ettől a gyereknek, neha szellőztet szerintem mindenki, ugyanaz a fény és levegő jön be, mint ami kint érné.
2020. ápr. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát! :)

2-es válaszoló, mi is panelben lakunk 8. emeleten, szóval mi is kénytelenek vagyunk liftezni. Igen, valóban fennáll egy nagyon-nagyon kicsi esély, hogy pont a liftben fertőződünk meg, ha pont előttünk utazott benne egy fertőzött, és beleköhögött, tüsszentett. De valljuk be, erre tényleg nagyon kicsi az esély. Akkor már nagyobb lenne, ha meg is fogdoznánk a liftgombokat, de ezt könnyű elkerülni, kesztyűvel, vagy egyszerűen egy nejlonzacskón keresztül kell hozzányúlni bármihez is a lépcsőházban.

Értem én, hogy sokan félnek a vírustól, de szerintem sok anyuka nem gondol bele, hogy babák, kisgyerekek esetében ez a vírus kb. annyira veszélyes, mint a sima influenza, vagy még sok másik betegség. Sőt, talán annyira sem. És fogadok, hogy az influenzaszezonban, és egyéb vírusok idején kiviszik a babákat, sőt még hozzá is nyúlnak a liftgombhoz ujjal, stb... Így viszont hónapokig ki sem mozdulnak, ami egyértelműen nem tesz jót a babának, és így az immunrendszere is kevésbé felkészülten várja az őszt, telet, egyéb betegségeket - ami így akár veszélyesebb lehet rájuk, mintha most véletlenül a liftben elkapnák a vírust, amire (semmihez nem nyúlva) tényleg nagyon kicsi az esély.


Egyes városrészeken tényleg nehéz jó sétálóhelyeket találni, de sok bentmaradó anyuka nem Budapest belvárosában lakik. Mi Budapest egyik külső kerületében, egy lakótelepen lakunk. Kifigyeltem, mikor vannak a legkevesebben az utcán, olyankor megyünk le, vannak olyan időszakok, amikor nem vészes a helyzet. Rokonaim laknak megyeszékhelyeken, belvárosban, ők is tudnak ilyen időpontokat találni.


Nem akarok senkit elítélni, csak nekem furcsa, hogy sokan ennyire, már szinte irreálisan félnek ettől a vírustól - pl. ismerek olyan anyukát, aki az influenzaszezonban, vírusos hörgőgyulladás szezonban (babáknál ez gyakran vezet tüdőgyulladáshoz) vitte babaklubba a gyerekét, ahol a picik 10-15-en ugyanazokkal a játékokkal játszanak, egymás szájából vették ki a játékokat, csöpögött a nyál, stb, és ez az anyuka csak mosolygott, hogy "ennyi kell az immunrendszernek".

Most meg itt van ez a koronavírus, ami minden jel szerint semmivel sem veszélyesebb akár rá, akár a babájára, és még a megfelelő óvintézkedések mellett, maszkban, kesztyűvel, fertőtlenítve sem mernek kilépni az utcára, hónapokig.

Nekem ez olyan furcsa!


A nyitott az ablak szerintem nem teljesen tudja helyettesíteni a kinti levegőt, a gyerekorvosunk szerint sem.

2020. ápr. 8. 15:16
 7/25 anonim ***** válasza:
60%

De miért nem mennek ki levegőzni? Ez már a másik véglet...

Nekünk 1 és 3 évesek a gyerekek és napi több órát kint vannak a kertben. Szaladgálnak, kismotoroznak, homokoznak, csúszdáznak.

2020. ápr. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező van igazság abban amit mondasz a tulreagalasrol, de azért szerintem az nagy túlzás, hogy bármi baja lenne bárkinek is a lakásban levéstől. Persze te menjél ha te úgy érzed hogy szükséged van rá és el tudod kerülni a tömeget, de azért ne szold meg azokat és mondd azt hogy rosszat tesznek a gyerekükkel, akik a helyzet miatti ovintezkedeseknek megfelelően csak keveset, vagy nem járnak ki most.
2020. ápr. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

7-es, azért akinek kertje van, gondolom kimegy. A panelosok vannak most nehéz helyzetben, mi is kevesebbet megyünk ki, kevesebb időt töltünk kint, csak arra lennék kíváncsi, miért nem viszi ki valaki EGYÁLTALÁN a gyerekét.

Akinek kertje van, nyilván könnyebb helyzetben van, akkor mi is nagyrészt ott lennénk. :)

2020. ápr. 8. 15:29
 10/25 anonim ***** válasza:
25%

én azt nem értem miért viszi ki a gyerekét gyerek maszkocska nélkül? ez van be kell védeni a gyereket és akkor lehet kivinni.

megjegyzem az öcsémnek most derült ki, hogy szívbillentyű problémája volt egész életében és lassan megy a 30 felé, szóval a betegségben ez a rizikó, nem tudod, hogy pont a gyerekeddel nincs e valami baj immunrendszer stb. terén és csak akkor derül ki amikor már késő...

2020. ápr. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!