Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik hetekig-hónapokig nem...

Akik hetekig-hónapokig nem mennek friss levegőre a babával, nem aggódtok az immunrendszeréért?

Figyelt kérdés

Babás, anyukás csoportokban, valamint itt is sok olyan hozzászólást látok, hogy vannak anyukák, akik hetek óta ki sem mozdultak a babájukkal, kisgyerekükkel a lakásból. Olyanok is, akiknek nemhogy udvaruk, de még erkélyük sincs a panellakásban. Most tartunk ugye 3-4 hétnél, amióta tart a "maradj otthon" mozgalom, sokan ennyi ideje nem mentek ki a levegőre.

Ti nem féltek, hogy a babátok immunrendszere legyengül, pont őszre, amikor jönnek majd a betegségek?

Mert a koronavírus a babák szempontjából csak egy betegség a több közül, vannak rájuk nézve sokkal veszélyesebbek is, amelyek legyőzéséhez nem árt a minél jobban működő immunrendszer.

Három gyermekem van, eddig 2 gyerekorvoshoz jártunk és mind a kettő nagyon frisslevegő-hívő, mindig mondták, hogy betegen (nem lázasan) is mindenképp vigyem őket ki, mert gyorsabban gyógyulnak, illetve a betegség vége felé mindig azt javasolta, hogy ha meggyógyulnak, legyenek minél többet a szabadban. A mostani gyerekorvosunk februárban külön kiemelte, hogy tavasszal vigyem ki sokat a gyerekeket, a tavaszi jó levegő, napfény aranyat ér, és erősíti az immunrendszert, ami majd ősszel, télen lesz igazán hasznos.

Persze most itt ez a vírus, de a fenti állítások akkor is igazak. Ha hetekig-hónapokig (mert ugye még eltart egy ideig a dolog...) egyáltalán nem viszitek ki a gyerekeket, babákat, nem aggódtok emiatt?

Sokan azzal érvelnek, hogy "ki lehet bírni" ennyi időt bent, meg "régen a háborúban a pincében töltöttek heteket", igen, persze, mindenki túl éli az önkéntes karantént, de szerintem nem mindegy, hogyan éli túl - persze, a háborút is túlélték a gyerekek, na de a többségük nagyon rossz állapotban, legyengülve, sokukat később más betegségek vittek el a gyenge immunrendszer miatt. De hagyjuk is a háborút, ez nyilvánvalóan teljesen más helyzet, csak annyiszor látom itt ezt az érvet, hogy "régen a háborút is túlélték a gyerekek, nehogy már ne tudjanak otthon maradni!"

Szerintem a kisgyermekek egészséges fejlődéséhez igenis kell a kinti levegő, napfény. Szerencsés az, aki ezt kertben, udvaron, erkélyen meg tudja oldani, de sokan írták, hogy erkély nélküli panelból sem merészkednek ki.


Ne értsetek félre, nem arról van szó, hogy én nem veszem komolyan a vírust, de szerintem nem csak és kizárólag a vírusra kell most figyelni, attól még meg kell adni a gyerekeknek (értelmes keretek között), amire szükségük van a megfelelő, egészséges fejlődéshez. Nem, mi sem járunk játszótérre, nem sétálunk csoportosan, nem találkozunk senkivel. Elhagyatott helyekre megyünk, ahol tudjuk tartani a távolságot. A lépcsőházban nem fogunk meg semmit, mindig fertőtlenítünk, stb.

Az óvintézkedéseket betartva szerintem egy kis séta nem árt, sőt, kifejezetten szükséges.


Szerintetek?


2020. ápr. 8. 14:27
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Igen, de addigra hátha kitalálnak valamit. Mint ahogy most is hozták a kínai gyógyszert, ami gyorsítja a gyógyulást, meg kísérleteznek vérplazmával, amit gyorsabb engedélyeztetni és kiderült, hogy a bcg oltás is valamelyest véd. Na meg az sem mindegy, hogy kinek épp mi jut, tehát, hogy épp hányan vannak (és tőlük mennyire tudják ellátni a többi, nem koronás beteget). És sajnos azért a világban előfordulnak olyan példák, amikor elvileg nem veszélyeztetettek haltak bele vagy másodszor is elkapták.( [link] Mellesleg Magyarországon kb. 700ezer cukorbeteg van meg egymillió allergiás (és most jön nyáron a parlagfű), és ugye sajnos dobogósok vagyunk keringési és rák halálokokban is. Tehát nem azt kell csak nézni, hogy a nagyi vagy ha nincs, akkor valami ismeretlen idős ne kapja el tőlünk, egyébként meg úgyis túl kell esni rajta, hanem saját érdekünk, hogy mi se kapjuk el, mert nem tudhatod.

Nálunk Bp. belvárosban esélytelen "szabályosan" sétálni, hiszen a legtöbb utca nincs is olyan széles, hogy két méternél messzebbről tudj megkerülni valakit, inkább kb. egy-másfél méter az átlag mínusz villanyoszlopok, autók orra és virágládák, tehát mire kiérsz egy térre (ami ki tudja, foglalt-e) a kemény 5-10 perc alatt, hogy rohangálhassanak, már 30-40 ember elment melletted. Úgyhogy marad az, hogy amikor épp besüt a nap, kinyitok minden ablakot sarkig és tornázunk a srácokkal (titkon elcsípve a homeoffice-ból).

2020. ápr. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek abban, hogy a belvárosban teljesíthetetlen a 2 méter, a 4 meg pláne.
2020. ápr. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
72%
Hát, nekem nem baba már, 4 éves. Minden nap kiviszem, csak mindig végiggondolom, hova. Vagy a ház előtti füves részre, vagy ha messzebb, akkor biciklivel/autóval egy néptelen zöldövezetre. Nem flangálunk a városban.
2020. ápr. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
22 vagyok. Pont azon merengtem tegnap, hogy egy NY-i felhőkarcolóban ez milyen lehet...
2020. ápr. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Hát kanadai felhőkarcolóban lakó ismerősöm van, nemrég lezárták náluk azokat a közös használatú teraszos játszóteres részeket (meg a lenti uszodát, bowling pályát, fitnesz termet, mert az is járt), ami miatt gyerekkel odaköltöztek.
2020. ápr. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!