Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik hetekig-hónapokig nem...

Akik hetekig-hónapokig nem mennek friss levegőre a babával, nem aggódtok az immunrendszeréért?

Figyelt kérdés

Babás, anyukás csoportokban, valamint itt is sok olyan hozzászólást látok, hogy vannak anyukák, akik hetek óta ki sem mozdultak a babájukkal, kisgyerekükkel a lakásból. Olyanok is, akiknek nemhogy udvaruk, de még erkélyük sincs a panellakásban. Most tartunk ugye 3-4 hétnél, amióta tart a "maradj otthon" mozgalom, sokan ennyi ideje nem mentek ki a levegőre.

Ti nem féltek, hogy a babátok immunrendszere legyengül, pont őszre, amikor jönnek majd a betegségek?

Mert a koronavírus a babák szempontjából csak egy betegség a több közül, vannak rájuk nézve sokkal veszélyesebbek is, amelyek legyőzéséhez nem árt a minél jobban működő immunrendszer.

Három gyermekem van, eddig 2 gyerekorvoshoz jártunk és mind a kettő nagyon frisslevegő-hívő, mindig mondták, hogy betegen (nem lázasan) is mindenképp vigyem őket ki, mert gyorsabban gyógyulnak, illetve a betegség vége felé mindig azt javasolta, hogy ha meggyógyulnak, legyenek minél többet a szabadban. A mostani gyerekorvosunk februárban külön kiemelte, hogy tavasszal vigyem ki sokat a gyerekeket, a tavaszi jó levegő, napfény aranyat ér, és erősíti az immunrendszert, ami majd ősszel, télen lesz igazán hasznos.

Persze most itt ez a vírus, de a fenti állítások akkor is igazak. Ha hetekig-hónapokig (mert ugye még eltart egy ideig a dolog...) egyáltalán nem viszitek ki a gyerekeket, babákat, nem aggódtok emiatt?

Sokan azzal érvelnek, hogy "ki lehet bírni" ennyi időt bent, meg "régen a háborúban a pincében töltöttek heteket", igen, persze, mindenki túl éli az önkéntes karantént, de szerintem nem mindegy, hogyan éli túl - persze, a háborút is túlélték a gyerekek, na de a többségük nagyon rossz állapotban, legyengülve, sokukat később más betegségek vittek el a gyenge immunrendszer miatt. De hagyjuk is a háborút, ez nyilvánvalóan teljesen más helyzet, csak annyiszor látom itt ezt az érvet, hogy "régen a háborút is túlélték a gyerekek, nehogy már ne tudjanak otthon maradni!"

Szerintem a kisgyermekek egészséges fejlődéséhez igenis kell a kinti levegő, napfény. Szerencsés az, aki ezt kertben, udvaron, erkélyen meg tudja oldani, de sokan írták, hogy erkély nélküli panelból sem merészkednek ki.


Ne értsetek félre, nem arról van szó, hogy én nem veszem komolyan a vírust, de szerintem nem csak és kizárólag a vírusra kell most figyelni, attól még meg kell adni a gyerekeknek (értelmes keretek között), amire szükségük van a megfelelő, egészséges fejlődéshez. Nem, mi sem járunk játszótérre, nem sétálunk csoportosan, nem találkozunk senkivel. Elhagyatott helyekre megyünk, ahol tudjuk tartani a távolságot. A lépcsőházban nem fogunk meg semmit, mindig fertőtlenítünk, stb.

Az óvintézkedéseket betartva szerintem egy kis séta nem árt, sőt, kifejezetten szükséges.


Szerintetek?


2020. ápr. 8. 14:27
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
55%

"én azt nem értem miért viszi ki a gyerekét gyerek maszkocska nélkül?"


Tök felesleges a maszk, sőt, kisgyerek esetén többet árt. Láttam gyereken maszkot, állandóan piszkálta.


Müller Cecília is megmondta, hogy nem kell maszkot hordani. Nem akarok mindent jobban tudni, mint egy országos tisztifőorvos.

2020. ápr. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
56%

Erre csak annyit tudok mondani, hogy amióta nem voltunk kint, AZÓTA ELŐSZÖR nem beteg egyik gyerek sem. ;)

És én is végre meggyógyultam, december óta volt állandóan légúti megbetegedésem (tüdőgyulladásom is), szóval köszönöm az aggódásod, de mi jól leszünk így is. ;)

Sarkig nyitva az ablak, elég levegő, nap ér, a két gyerek pedig megállás nélkül mozog idebent is.

Van hinta, csúszda. Odakint a jelen helyzetben nem tudnám így lemozgatni őket, mivel játszótérre nem mehetünk. A kisebb meg még csak mászik, odakint csak a babakocsiban ülne, mert most nem tehetném le.

A nagyobb nem tud motorozni, rollerezni, biciklizni, lent is csak sétálni tudna.

10. emeleten lakunk, belváros, tele vannak a parkok és már a lejutás is gáz.

Egy hónap alatt kétszer voltunk kint családilag. Mindkét gyerek a hátunkon volt és le is, fel is gyalogoltunk.

2020. ápr. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
81%

A maszk a maszk viselőjétől védi a többieket. Ha nem köhög ránk direkt vki, akkor úgy fertőződünk meg, hogy megfogunk valamit, aztán mondjuk 1 óra múlva az arcunkat (szemüveg, haj stb), aztán utána hiábq fertőtlenítünk otthon kezet, mert újra a hajunkhoz, arcunkhoz érünk aztán a tisztának tartott kézzel bevisszük a légútakba.


Ha vki helytelenül hasznàlja a maszkot pl igazgatja, hozzáér, belenyúl, felveszi-leveszi akkor növekedhet is a fertőződés esélye.


Szeretnèk látni egy szabályosan maszkot használó kétévest....

2020. ápr. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha újra megnyílnak a gyerekközösségek, egyszerre fog körbejárni minden vírus és baci, beleértve ezt is.
2020. ápr. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
35%

hát én csak azt tudom, hogy láttam ahogy a házunk előtt gyári köhögéssel elsétált egy csöves rá egy percre a "köhögés felhőn" átment egy apuka a totyogó két évessel a karjában, mindezt abban a tudatban, hogy úgysincs az utcán senki -.-"

Ennyit arról, hogy amúgy biztonságos kimenni ha nincs senki kint. Szülőként felelőtlenség kimenni akkor ha van mód minimum teraszra menni vagy kinyitni az ablakot.

2020. ápr. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
77%

De mindig lehet "hajléktalan köhögés" az utcán, másrészt a cseppek nagyrészt leesnek. Csináljon mindenki, amit akar, de a másik vegzálását butaságnak tartom.

Én kiviszem a gyereket, egy nagy kertből is, igaz, nèptelen a környék, sőt, le is teszem az erdőben a tisztáson. Mégsem gondolom, hogy felelőtlen szülő lennék.

Ez egy parttalan vita, 2naponta fellángol, Te leírod a hajléktalant, én meg hogy akkor áll meg a járvány, ha a populáció kb 60%-a átfertőződik.

2020. ápr. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
49%

" én meg hogy akkor áll meg a járvány, ha a populáció kb 60%-a átfertőződik."


De nem mindegy hogy a populáció melyik 60 %-a. Az amelyik veszélyeztetett és "miatta" lebénul az egészségügy, vagy az amelyik könnyen átvészeli.

És az se mindegy hogy milyen ütemben.

A korlátozásnak nem az az értelme, hogy "jaj, soha ne kapjuk el", hanem az, hogy lassan kapjuk el, minél később, mert annál nagyobb az esélye, hogy olyan nem hal bele, aki megmenthető lenne szabad kapacitás esetén.

2020. ápr. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
56%

felmérés alapján az előző koronavírusnál egy nő aki fertőzött volt felszállt a buszra és mindenki aki 4 méteres közelben volt elkapta, plusz az is megfertőződött aki azután szállt fel, hogy a néni leszállt. A vírus nem lepottyan a földre és csá -.-"

nézz utána tudományos oldalakon vagy akár itt:

https://www.youtube.com/watch?v=sk6IMI5Cv8c&t=1197s

2020. ápr. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
36%

ajánlom a gyengébbek kedvéért ezt:

https://www.youtube.com/watch?v=_ZPnbcqG-q8

2020. ápr. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
77%

Mi pont nem a veszèlyeztetettek vagyunk, se a gyerek se én. Igen, a lassítás a cèl, hogy milyen mértékű korlátozás kell, azt a terjedési ütem alapján lehet megszabni. Sok stratégia van erre, eresztés-lazítás vagy körülírt városrészek átmeneti szigorítása, van erről is nem egy cikk. 10 hónapra négy fal közé zárni az embereket, nyilván nem működik. Ha súlyosabb korlázozásokat hoznak, be fogjuk tartani, ahogy ezt is.


4 méteres körzet: kb 4 méterig terjed a köhögéssel, tüsszögéssel kijutott kórokozó illetve nyilván ráesett a buszon a kapaszkodóra. De a vírus nem tud szaporodni a levegőben, nem bizonyított, hogy aeroszolban is tudna tartósan létezni, tehát lebegni a levegőben. Ha tud, akkor meg minél nagyobb légtérben vagy, annàl kisebb valószínűséggel kapod el, és az ablakodon is bemehet.


Ez a vírus itt lesz évekig, majd mutálódik és akkor nem fogja majd a még el se készült védőoltás. Nyilván most "szűz" az egész populáció, lassítani kell a tömeges terjedést ebben egyetértek.


Ugyanakkor vannak szakemberek, akiknek az a feladatuk, hogy megmondják, milyen szigorú korlátozás kell ahhoz, hogy ne legyen túl fent a plató. Aki elzárkózik, azok elkaphatják akkor, amikor a korlátozások megszűnnek.

2020. ápr. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!