Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az elsö baba után mennyi...

Az elsö baba után mennyi időre jött a második? Akiknek kevés a korkülönbség nem nehéz "feladat"? Mesélnétek róla?

Figyelt kérdés
2010. júl. 27. 13:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Barátnőméknél a nagy hamarosan két éves, a kicsi még csak 1 hónapos. Azt mondja az a nehéz (eddig), hogy a nagynak meg kell valahogy magyarázni, hogy a kicsit nem szabad szorongatni, ráncigálni,... Ráadásul a nagyobb most elég hisztis.

Nálunk 2 év és 3 hónap lesz (kb). Én is kíváncsian várom, hogy hogyan boldogulunk majd!

2010. júl. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
nekem pont két év van a lányaim között, mind a kettőkarácsonyi. A picivel a terhesség vége nehéz volt, mert a nagy épp akkor nagyon anyás volt, este lefeküdni hozzá, mesélni, úgy hogy nem alszol el, karácsonyi ajánédkokat venni, készülni az ünnepre, amikor pontosan tudod, hogy vagy nem leszel otthon, vagy egy pár napos babával lesztek...nehéz volt, de nem bánom egy cseppet sem. A máésodik terhességem alatt az alvás hiányzott egyedül. Aztán aze lső fél évben is voltak nehézségek, de nekem könyebben ment, mint gondoltam. Persze lehet, hogy nekem vannak jó lányaim, meg én vagyok hiperaktív, de szerintem ki lehet bírni. Unatkozni nem unatkozom, bár ez így volt a lányok születése előtt is :) Ha a férjem beadná a derekát, akkor jövő márciusban ismét teherbe esnék szívesen.
2010. júl. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nehéz két kicsivel, persze gyerekfüggő ez is. Nálunk 21 hónap van köztük, 2 fiú. A nagyobb tiszta elevenség, vele babaként is nehéz volt, a pici meg egy kisangyal. Így azért könnyebb, hogy legalább az egyik nyugodtabb, türelmesebb.

De akármilyen nehéz is, szerintem mindenképp megéri, hogy ilyen kicsi legyen a korkülönbség.

2010. júl. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Az enyém most 18 hónapos és 4-5 évet szeretnénk a két gyerek között.Akkor már ő is sokat tud segíteni és jobban megérti a dolgokat.
2010. júl. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 16 hónap a két gyerek között a különbség. Nehéz nekem a terhesség első három hónapja volt, mert a bébiétel szagától mindig rosszul lettem. Úgyhogy minden etetés szörnyű volt. A következő nehézség az volt, mikor a délelőtti játszóterezést össze kellett hozni úgy, hogy a nagyobbik még kétszer aludt napközben, közben a kicsi csak evett-aludt és találni olyan időszakot amikor a kicsivel evés után voltunk, de a nagy még nem akart aludni. A harmadik nehézség amikor a kicsi is szeretne a játszótéren sétálgatni, de egyedül nem megy neki, a nagyot meg hintáztatni kellene, vagy homokozni szeretne.

Most a nagy 4 lesz ősszel a kicsi meg 2 és fél éves és imádnak együtt játszani, jó hogy ilyen kicsi a korkülönbség.

Nem vészes az eleje sem, csak kellő humor kell hozzá :)

2010. júl. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
ez jó volt utolsó:DDD hogy lehet humorra gyúrni?:)))
2010. júl. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!