Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a gyerekem nagymamája...

Ha a gyerekem nagymamája annyit van a gyerekkel, mint a gyerek velem az miért baj?

Figyelt kérdés

Velünk él anyósom. Nem igazán tudok rosszat mondani anyósomról, én áldásnak érzem, hogy velünk lakik. Ő a földszinten, mi az emeleten.


Barátnőm szerint nem normális, hogy ennyit segít nekünk, hogy ennyit hagyja, hogy a férjemmel együtt elmenjünk otthonról, hogy van ő fürdeti. Ezt azután mondta hogy megtudta, hogy van, hogy az anyósom szobájában alszik a baba, ott is van kiságya. (Egyébként sem velünk alszik, hanem a saját szobájában.) Nem sírós, tehát nem kell kelni hozzá, 10 hónapos.


Szerintem ebben a helyzetben hogy velünk él, normális. Szeretem, hogy a gyerek mellett is van házasságom, nemcsak szülők vagyunk. Anyósom meg imád babázni. Ez szokatlan lenne?



2020. ápr. 26. 22:22
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
64%

Nem írta le a Ķérdező, pontosan hogyan telnek a napjaik, nem hiszem, hogy minden nap buliznak.


Írja, hogy annyit van a mamával, mint az anyával. TEhát vagy ennyit nincs itthon, vagy akkor is lepasszolja, mikor otthon van.

2020. ápr. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
21%

Hát lehet, de és akkor mi van? Az ő feladata a házimunka alapvetően, annak egy tétele a gyerekellátás. Lehet a többi dologgal meg így halad.

Persze lehet, hogy csak kényelmes. De az sem a világ vége, ha megteheti.

2020. ápr. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire más a nézetünk utolsó.


Szerintem egy anya feladata alapvetően a gyereknevelés, és e mellé a háztartás egy része..


Akinek alapvető feladata a háztartás, az háztartásbeli, de ha anya az ember, akkor nem háztartásbeli, hanem “dolgozó”, csak a munkája a gyereknevelés, amiért nem fizetnek eleget, pedig mindenki érdekeit szolgálja.

2020. ápr. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
27%

De mit jelent a gyereknevelés? Ha megnézed, egy része háztartási munka pl ételkészítés, babaruha mosás, a másik része az, hogy a gyerek elsajátítja, hogyan zajlanak a mindennapok, hogyan kell viselkedni stb.

Egy része közös foglalkozás, de a legtöbbünk nem igazán ér rá direktben foglalkozni a gyerekkel annyit, amennyit szeretne.

Ha ezt kipótolja a nagyi akár napi szinten és nem a vergődés megy egész nap, hogy Te végezz a feladataiddal, de őt se hanyagold el (ami miatt ugye minden sokkal tovább tart), az egy pontig mindenkinek jó. Persze ha agyonkényezteti a mama a gyereket és aztán egy pillanatot nem lesz el egyedül, akkor már nem.

2020. ápr. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy elég sokat és sokáig fizetnek idehaza a gyereknevelésért.
2020. ápr. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
Meséld már el nekem, hogy mi az amiről te beszélsz, mikor azt mondod, hogy sokat fizetnek.
2020. ápr. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
9%

Csed pl nagyon magas és a gyedet, ami szintén sok, 2 évig kapod.

Szinte sehol nincs ilyen Európában, félévesen mennek bölcsibe a gyerekek vagy apa eltartja az egész családotm

2020. ápr. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
74%

Még mindig jobb hogy a gyerek játszhat a nagyival vagy sétálnak amúgy anya megcsinálja a házimunkát és főz mint hogy a járókába sír vagy unatkozik a gyerek. Amikor jött anyám látogatóba akkor tudtam főzni, takarítani ( igaz csak az első 3 hónapban jött rendszeresen utána már nem annyit) de örültem, tudtam nyugodtan enni főzni takarítani.

Ti ócsárolo anyukák igen nagy szájjal vagyto de kiváncsi lennék a ti napotokra őszintén elmondva de hat itt mindenki csak azt írja amit gondol nem azt ami valós 😏

2020. ápr. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 A kérdező kommentje:

Mi szoktunk programot csinálni gyerek nélkül, ez tény. Boltba sem viszem általában (nemcsak most a vírus miatt), edzeni is járok, van hogy nővéremhez is úgy megyek át este, hogy nem viszem. Tudom, hogy van akinek ez nagy luxus. De most komolyan! Ti nem vágytok olyan beszélgetésre mondjuk egy barátnőtökkel hogy ne legyen ott a gyerek? És mert valaki vágyik rá és meg is teszi attól rossz anya? Azt érzem hogy pont anyósom miatt tudok jó anya lenni. Mert igazaból kényelmes az életünk (nagyon sok hála neki!), és igy nyugodt és kiegyensúlyozott vagyok. Így, hogy oszlik a teher (háztartás, gyereknevelés terén is), van időm másra is.



Huha, én nem gondoltam azért hogy ennyire szokatlan ez az állandó segítség, legalábbis ezen az oldalon... ezek után hogy mi így éltünk eddig, nekem nagyon nyomasztó lenne, ha a gyerek nélkül egytalán nem lenne életem.

2020. ápr. 27. 18:38
 40/61 anonim ***** válasza:
0%
Senkire se hallgass, csináld úgy, ahogy neked jó. Ha neked ez így jó, akkor hajrá. És azt ne egy gyakoris idegen mondja meg amúgy se, hogy rossz anya vagy-e vagy sem.
2020. ápr. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!