Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a gyerekem nagymamája...

Ha a gyerekem nagymamája annyit van a gyerekkel, mint a gyerek velem az miért baj?

Figyelt kérdés

Velünk él anyósom. Nem igazán tudok rosszat mondani anyósomról, én áldásnak érzem, hogy velünk lakik. Ő a földszinten, mi az emeleten.


Barátnőm szerint nem normális, hogy ennyit segít nekünk, hogy ennyit hagyja, hogy a férjemmel együtt elmenjünk otthonról, hogy van ő fürdeti. Ezt azután mondta hogy megtudta, hogy van, hogy az anyósom szobájában alszik a baba, ott is van kiságya. (Egyébként sem velünk alszik, hanem a saját szobájában.) Nem sírós, tehát nem kell kelni hozzá, 10 hónapos.


Szerintem ebben a helyzetben hogy velünk él, normális. Szeretem, hogy a gyerek mellett is van házasságom, nemcsak szülők vagyunk. Anyósom meg imád babázni. Ez szokatlan lenne?



2020. ápr. 26. 22:22
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
63%
A gyerekek elég rugalmasak amúgy, itt csomó szeretetet kap, van 3 ember, akiből min 1 mindig elérhető. Én nem aggódnék.
2020. ápr. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
50%
A franc se hagyná hogy anyósom nevelje a gyereket.Basszus magadnak szülted,nem neki gondolom.Tiszta gáz!
2020. ápr. 27. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
47%
Jaa és lesz ebböl még bajod az 100%-ék.
2020. ápr. 27. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
82%

Ha téged nem zavar, hogy a gyereked életében semmi különleges szerepet nem töltesz be? Hogy gyakorlatilag a nagyi is ugyanolyan, ha nem több a számára?

Akkor mi a gond?

Ahhoz hogy számára nagybetűs Anya legyél, nem elég megszülni, áldozni, tenni is kell érte.

2020. ápr. 27. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem irigysegből mondják. Nálunk edzésen volt ilyen pár, akinek sokat segítettek. Együtt le tudtak így járni a szülők heti 2x evezni, el tudtak járni amatőr versenyekre, barátaik voltak, jó alakjuk, mindig jó kedvük.

Nagyon vagànynak tartotta őket mindenki.

Közben lelkiismeretesen dolgoztak, és ellátták a gyerekeket is a többi időben.

Az propagàlja, hogy mennyi áldozatot kell hozni, akinek magának nagyobbat kell, mint amit elbír (utóbbira simàn mi is pèldák vagyunk, másfèl éve eddig 1x voltunk egy moziban, hát durván jó élmény volt).

2020. ápr. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
35%
Irigységbő?Te hol élsz!Nekem is akkor vigyáznak a gyerekemre mikor akarom,sőt anyám mindig mondja hogy majd ő lesz vele.Neeeem!Az én gyerekem,magamnak szültem,én akarom nevelni.A pofámrol lesülne a bőr ha más nevelné a gyerekemet!!Eljártak ide oda,jol néztek ki.Hát mi meg futni járunk és gyerekkel.Huu de meglepő ugye?És jol nézunk ki.😁Akinek gyereke van,olyan programot csináljon,hogy a gyereket tudja vinni.Minek az ilyennek egyáltalán gyerek.Felneveli a rokonság meg az utca,így baromi könnyű.A másik fele meg az hogy egy picinek az anyja mellett van a helye,nem a 3.szomszédnál,meg ki tudja kivel!
2020. ápr. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
71%

Irigység? Biztos. Én mondjuk magamnak szültem a gyereket és tudtam mit válalok. Nekem nem nehézség nevelni, gondozni. Mindent meg tudunk oldani amit akarunk.

Igen van hogy néha vigyáz rá más (8 hónap alatt 2szer), de sztem hatalmas különbség az, hogy alkalomadtán vigyáz rá, meg hogy ugyan úgy gondozza mint én.

2020. ápr. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
72%

16. Mért ne csinálhatna a gyerekes gyerektelen programot, ha közben vigyáznak a gyerekre, nem értem?

Nem kell 24 órát csüngeni rajtuk, mondjuk 6 hónapos kor után a legtöbb ezt nem is igényli.

Itt Magyarországon illik mártíranyának lenni, csupa belső kènyszer mindenki.

Ha valakiknek másképp jó, mi van akkor?

2020. ápr. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
61%

17. Abban igazad van, hogy itt nagyon sokat vigyáz rá a nagymama, de ha így boldogok?

Én biztos szaranya vagyok, nekem nehèzséget okoz a gyerekemet nevelni segítség nélkül, nem mindig, de nagyon is el tudnám képzelni, hogy másfél év után pl elmenjek egy barátnővel egyet kávézni.

2020. ápr. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
81%

18, nem egyszerűen vigyáz a gyerekre, a mamánál külön ágy van (ami nevetséges egy házban lakva).


Mi is anyóssal lakunk, ha el is mentünk este, a gyerk a saját ágyában aludt, arra az egy-két órára felvonult hozzánk egy könyvvel vagy a kötésével. És ez nem heti több alkalom volt, hanem évi 2-3. Túlélte a házasságunk, ma van a 24. házassági évfordulónk :)

2020. ápr. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!