Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert nem tud megtanulni...

Miert nem tud megtanulni dolgokat a babam?

Figyelt kérdés

10 hos

Hiaba tanitom neki konkretan honapok ota h kerem, add ide, hol van apa, hol a cumid, add a labad es hasonlok egyszeruen semmit nem ert meg mindig belole. Es nem csak nem akarja csinalni mert akkor azert neha egyszer egyszer csinalna. De nem erti fullra es aggodom emiatt. Minden ilyen jellegu kerdesnel lattam kommentbe h “tanitottad mar neki? Magatol nem tudja” hat en tanitom es igy se tudja :(



2020. ápr. 28. 19:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
14 hónapos a lányom, kb egy hónapja utánoz minket, és itt is volt egy hét (!) amikor látványosan sokat fejlődött értelmileg. Én ahogy látom -nálunk legalábbis, de gyanítom az átlagnál így van- próbálkozok egy ideig mutogatni neki valamit, pl formabedoboval játszani, ágyról hogy kell lemászni akár hónapokig, le sem ejti, majd egyik napról a másikra a világ legtermészetesebb dolga lesz hogy tudja mire való/hogy kell csinálni. Szerintem kicsit lazulj le, mert ha ennyire komolyan veszed ezeket a dolgokat meg ennyire ráfeszülsz mire ovis lesz megőrülsz.
2020. ápr. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Lehet itt szegeny gyerekezni meg lehulyezni... de azert aggodom mert latom h kornyezetunkben minden mas baba csinalja es tudja ezek.

De a kommentek azert biztatom megproblok megnyugodni

Koszonom

2020. ápr. 29. 07:36
 13/15 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy "lassú fejlődésű" a gyereked. Az enyém is az. Nincs ezzel semmi baj!


Hidd el: 4 éves korukra NINCS KÜLÖNBSÉG közte, és bármely másik gyerek között!!


Türelem. Én is ideges voltam egy ideig, de aztán mondta a védőnő, hogy utóléri magát. És így is volt!


Mit számít az, hogy az én gyerekem 4 éves korára tanulta meg a pótkerekes bicaj hajtását, más gyereke meg már 2 évesen futóbiciklizett? Nem mindegy, mikor kezdi el? Van elég ideje! (ez volt a gyerekemnek az első jármű, amin meg tudott tanulni menni. Pedig vettünk futóbicajt, rollert is. De hiába)

2020. ápr. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, Kérdező! Ezeket a dolgokat egy tankönyvbe találták ki! Többségüket SOSE csinálja a gyerek, ha külön nem neveled rá, mert nem esik bele a kiváncsiságába, spontán fejlődésébe.


Az a gond (szerintem), hogy vannak tanult ismeretek, köztük adatok illetve tanult skillek (hogyan pàpázz stb) és vannak másfajta készségek például téri tàjékozódás, mozgáskoordináció, egyensúly.


Ezekre van egy időablak, amikor a legjobban ki tud fejlődni. A gyerek ösztönösen érzi, ez vezeti a fejlődését. Ha hagyod neki, akkor lesz végül a legjobb. Mert fog papázni, ha eljön az ideje, de esetleg nem tudod olyan jól visszaadni azt a készséget, amit ő a trenírozás idejèben akart fejleszteni.


Gondolj bele, ezek az előírások.... egy része pl üléshez kötött. Van, aki 10 hónaposan ül. Ő még akkor kezdi az összea vertikális dolgot felfedezni. Ez nem hátrány, sőt, ma már arra vannak adatok, hogy nagyobb baj, ha nem viszi tökélyre, nem ismeri ki az adott mozgást, mert erőltetik.


Írtam az előző hasonló kérdésnél, hogy a 15 hónaposomnak, aki még nem jár, a lépcsőn játszás a mániája. Úgy lépcsőzik, hogy a szájában akkora plűsst visz mint ő maga. Azon kívül, hogy frászt kapok, gondolj bele, milyen hasznos, milyen jól megismeri így a teret, saját viszonyát hozzá stb.


Kitalálhatok neki vmi mást pl hogy építsen, de semmi értelme. Eddig mindent elkezdett magától. En pl sose tanítotfam mutogatni, nen magoltattam vele állatneveket, csak én megmutattam neki egy-egy dolgot. És elkezdi magátol.


Plusz az hogy mi érdekli, sose talàlod ki. Megmutattam neki a kacsát a nézegetős könyvben, sose mondta rá, hogy kacsa. A szemeteskukába meg a talicskába szeretett bele (ugauga és talit a nevük). Azóta eltelt pár hónap, lattunk egy kis kerti tavat és rámutatott, hogy hápháp, pedig nem is látott kacsás tavat előben....


Ha összességében rendben van a babád, figyel, reagál rátok, fejlòdik, akkor vsz nincs vele baj, ha lenne az meg nem azon mutazkozik meg hogy az x dolgot nem mutogatja. Ha úgy érzed, baja van, kérdezd meg az orvost (a védőnőt ne, ők gyakran szakmailag félműveltek, de imádnak okosnak tűnni).

2020. ápr. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Sokkal jobb ha követed ami èpp érdekli. Amikor ugauga korszak van, mutatsz neki arról képet vagy kilesitek a kukásautót, ha meg lecsap a kacsatime, menjetek kacsás tavat nézni.

Nyilván Te is bepróbálhatsz új témàkat, de hagyd hogy ő válassza ki a neki tetszőt.

2020. ápr. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!