Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki fiatalon szült annak is...

Aki fiatalon szült annak is így volt?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, első babám elég nehéz de őszintén szólva nem is sok segítséget kapok. Sok mindent nem tudtam hogy kell csinálni és szerintem szar anya vagyok, ez depresszió?



Számít az valamit hogy ennyire fiatal vagyok?

Vagy csak az a baj hogy még új a helyzet és még nem vagyok hozzá szokva?

3 hónapos a babám.


Hány évesek voltatok az első babánál?


2020. máj. 2. 20:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
24 voltam,de nem éreztem így. Hidd el aki 40 évesen szüli az elsőt,az is elbénáz ezt azt,ettől még nem vagyunk szar anyák.
2020. máj. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
21 évesen szültem az elsőt, nem éreztem így. A legjobb dolog a világon feleségnek és édesanyának lenni.
2020. máj. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én 18 voltam.Nem éreztem h.szar anya lettem volna.Szerintem nem korfüggő.Inkább csak bele kell jönnöd.
2020. máj. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%
En 30 évesen szültem és nem erzem magam szar anyának. Van egy csodálatos, vidám, kiegyensúlyozott 3 hónapos kisbabam. Mitől lennék szar anya?
2020. máj. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%
28 evesen szultem az elsot, kisbaba egyszer volt a kezemben par percig osszesen elotte, a ferjemnek meg annyit sem. Megtanultuk, belejottunk :)
2020. máj. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Általában nem kor függő, hanem sok egyéb tényezőtől függ. Pl mennyire tudsz gyorsan belerázódni az új szerepedbe, mennyi segítséget kap az ember, és ami a legfontosabb milyen természetű a baba.


Pl egy hasfájós éjjel-nappal üvöltő baba mellett nehéz élvezni az első három hónapot. Mert kb a túlélésre játszik az ember. De aztán egyre inkább kisimul minden, még ha több emberes baba válik belőle akkor is idővel könnyebb lesz.


Valószínűleg csak fáradt vagy, majd ahogy nő és egyre több lesz a kapcsolódási pont úgy egyre jobban fogod élvezni is.

2020. máj. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

19 voltam az elsőnél. Nagyon vártam, meg volt mindenünk, és a babának is. Mégis vele voltam a legtürelmetlenebb, idegesebb. Vége lett az addigi életemnek kb. Vége lett a szabadságnak, a jövés ménesnek, nagy alvásoknak, a szép feszes modell testemnek. Utólag azt mondanám, hogy volt egy kis depresszió, de ezt akkor nem ismertem volna be. Aztán 21 voltam mikor a második babám született. Addigra elfogadtam az új életemet, belerázódtam. Minden szuper volt a 2. Gyerek után már. Aztán 28 évesen szültem újra. Most érzem a legnyugodtabbnak magam. Olyan, mintha most értem volna meg igazán a feladatra.

Szerintem igen, lehet köze a kornak ehez az érzéshez. Lehet, hogy nálad is elmúlik, de az is lehet, hogy segítség kell. Jó lett volna ha akkor valaki felismeri és segít nekem, mondom, én magam akkor nem láttam ezt be.

2020. máj. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%
29 évesen szültem, hasfájós baba, az első 3 hónapot végig üvöltötte. Szar anyának éreztem magam, nem voltam az. Elmúlik.
2020. máj. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
23 évesen szültem, úgy éreztem, hogy erre születtem. Hozzátartozik mondjuk, hogy nekem van nagy korkülönbséggel egy öcsém, 13 voltam amikor született és mindenben segítettem anyának. Ezek a tapasztalatok mint a pelenkázás stb csípőből jöttek azonnal így nem igazán izgultam semmin. Nyugi, idővel könnyebb lesz és belejössz mindenbe, ne helyezz magadra túl nagy nyomást. Jó anya vagy! :)
2020. máj. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%

Leginkább attól függ, hogy mennyire él valaki álomvilágban a gyerekvállalással kapcsolatban. Sajnos nagyon sokan nincsenek tisztában a negatív oldalával. Nyilván nem sokat segít, hogy mindenhonnan csak a tökéletes család (nagyfiú kislány apa anya kiskutya mindenki boldogan mosolyog, a gyerekekkel soha nincs semmi baj) ömlik.

Nekem meglepő hogy mennyien állnak úgy hozzá, hogy jajj hát velük úgy se történik ez vagy az, a gyerek úgy se lesz ilyen meg olyan, sétagalopp lesz az egész.

Nyilván aki nem gondolkozik rajta sokat, nem néz utána fontos dolgoknak meg nincs tapasztalata az a gyereknevelésből egy cuki mosolygós kisbabát fog látni pici lábacskákkal és ennyi. Így sok embernek hatalmas csalódás amikor szembesül a gyerekvállalás valódi oldalával amiben nagyon sok a negatív és nehéz dolog is.

És igen, ehhez közrejátszhat az is ha valaki fiatal. Kevesebb élettapasztalattal hajlamosabbak az emberek nagyon naívan állni dolgokhoz. Pláne ha valaki gyerek még fejben, ami 18-20 évesen abszolút nem ritka, de sokaknál 25-30 évesen sem. Én nem gondolom helyesnek ha gyerek vállal gyereket, ez lesz belőle, egy nagy csalódás és belerokkanás a gyerekvállalásba. Vannak természetesen kivételek. De nem véletlenül nem szokás már fiatalon gyereket tervezni.

2020. máj. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!