Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért furcsálják az emberek,...

Miért furcsálják az emberek, hogy 21-22 évesen gyermeket szeretnék?

Figyelt kérdés

Nem értem, miért néznek rám furán, ha ez a téma szóba kerül. Ennyire ritkaság lenne önként vállalni babát fiatalon?

20/L



#gyerekvállalás #fiatalon baba
2018. nov. 26. 10:04
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
51%
Lehet nem önként is gyereket vállalni?
2018. nov. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
78%

Miért fontos neked ,hogy mások hogy néznek rád azért mert te 21 -22 évesen szeretnél gyereket?


Amúgy a legtöbb 20 éves éli az életét.Tanul,bulizik,ismerkedik és nem az első kapcsolatába szül gyereket mondjuk.Ha te megtaláltad a párod, anyagilag jól vagytok azt csinálsz amit csak szeretnél és mindenki úgy néz rád ahogy akar, igazából senkinek semmi köze, hogy te mikor szülsz vagy épp nem.

2018. nov. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
73%
Mert ritka manapság. Én 22 evésen szültem az elsőt. 24 leszek amikor a második babám születik. Ram is furcsán néztek. Az első terhességemnél 18 hetes új várójában ültem és halottam ahogy egy csaj rólam beszél, mondván biztos becsúszott és apuka lelécelt. Aztán amikor párom megjelent a colammal akkor kiült a döbbenet az arcukra 😂😂
2018. nov. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
24%
Nem új hanem ultrahang
2018. nov. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
62%

Talán azért, mert ritka, mint a fehér holló az olyan 20-22 éves lány, akinek minden adott egy gyerekhez, az az: több éve tartó, stabil parkapcsolata van, külön el a szüleitől és abszolút nem függ tőlük (értem ezalatt hogy nem úgy el külön, hogy anyuciek fizetik az albérletet), megvan a szükséges anyagi háttér egy felnevelésehez, több éves munkatapasztalata van és ami a legfontosabb, hogy van olyan érett és felelősségteljes, hogy ezt mind vállalni tudja.

Szóval én személy szerint úgy gondolom, hogy egy huszonegy-két éves lánynak borzasztó korai még gyereket vállalnia, nagyon fiatal még, előtte az élet. Gyereket bőven ráér később is szülni.

Nem mellesleg nagyon sokan van olyan 19-20 évesen érettségiznek még csak. Én pl, 7 évesen mentem suliba, évvesztes is vagyok és a gimim is 5 éves volt. 20 évesen érettségiztem, utána mentem egyetemre, amit idén, 24 évesen fejeztem be. Most sem tudom elképzelni, hogy szüljek, nem hogy még 21 vagy 22 évesen...

2018. nov. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
90%
Mert lehet azt gondolják hogy nincsenek meg az anyagi feltételeitek hozzá. De ez nyilván nem így van,hiszen nem szülünk a pucér fenekünkre illetve a párunk fizetésére sem hagyatkozunk,illetve ha lehet a szüleinkére sem.
2018. nov. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Első! Úgy gondoltam tervezetten, nem pedig "hopp" becsúszott alapon.


Köszönöm azoknak akik értelmes választ adtak! Nem azért írtam ki a kérdést, hogy mások véleménye esetleg befolyásol vagy hasonló. Csupán az érdekelt miért tartják ennyire szokatlannak. Én tudom, hogy kész vagyok a feladatra és a párom is. Mindketten dolgozó felnőttek vagyunk.

2018. nov. 26. 10:26
 8/29 anonim ***** válasza:
87%
Az a ritkaság, aki ennyire fiatalon el tudja tartani,
2018. nov. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
50%
Mert manapsag az a divat h 30-40kozott szulnek a nok. Ekkorra lesz meg az anyagi hatter es a megfelelo kapcsolat. 23evesen szultem iden, a korhazba csak joval idosebbek voltak akik szultek.
2018. nov. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Ez valóban így van. Nagyon ki tolódtak a határok. Anyukám barátnője 42 és most szeretnének babát.


Most lesz az esküvőnk nem sokára és ugye mindig jön a kérdés "ugye még a babával vártok pár évet?" és ha azt mondom, nem mi már szeretnénk. Mindenki le döbben és vagy nem tesz fel több kérdést és szem forgatva el megy vagy pedig a rosszabb verzió, hogy ki támad, hogy hogy gondolom.

2018. nov. 26. 11:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!