Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Ti mit gondoltok...

Anyukák! Ti mit gondoltok erről? Van aki így csinálja mint én?

Figyelt kérdés

Kiváncsi vagyok a véleményetekre,mert mindenki azt mondja rosszul csinálom a dolgokat,pedig nekünk ez így bevállt. De hogy ez így nem jó,meg majd meglátom,hogy nem lesz tőle életem,meg az oviba se fog senkit érdekelni ha sír,elkényeztetem,neki lesz rosszabb stb. Szóval:

Hordozom csatos hordozóban,mert hasfájós volt 3 hónapos koráig és a védőnő javasolta kipróbálásra. Megszokta és azóta is így közlekedünk mindenhova.

Igény szerint szoptatom,soha nem néztem ennek utána,ezt ösztönösen így csinálom. Sírsz,nem nyugszol semmire akkor cici.

És végül velem alszik. Azért mert 1 hónapos korábban annyira kivoltam már merülve,hogy odavettem magam mellé. És láss csodát aludtunk. Ezért ez is így maradt.

7hónapos most a fiam,nyugodt,kiegyensúlyozott. Igaz ami igaz,rám van gyógyulva. Etetőszék,pihenőszék utálja. Nincs el egyedül. Erre mondja mindenki,hogy ez gáz. Bocsi hosszú voltam. De kiváncsi lennék más is csinálja-e ezt így ahogy én? Mert én már el se mondom senkinek,hogy mi hogy vagyunk,mert kapom az oltást. Igen alszik a kiságyában,persze csak 4óránként cicizik,ilyeneket válaszolok.



2020. jún. 27. 17:16
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
55%
Kedves 19es. Szerintem nem az egyuttalvás volt a gond. A volt férjed egy féreg, ennyi. Bocsáss meg, hogy ezt így... de nem a te hibád!
2020. jún. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Jo olvasni es tanulni lehet sokat a hozzaszolasokbol
2020. jún. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóan csinálom mint te, csak kiságyban altatom nem cicin magam mellett. Van saját szobája, ágya. Ott altatom el. Légzésfigyelő, bébiőr, még kamera is van.

Ha már nyöszörög megyek én vagy az apja.

Ameddig házimunkát csinálok addig a pihenőszékben van. Ha sír beszélek hozzá, mindig rajta a szemem, mellettem van. 5 hónapos babám van.

2020. jún. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy mit és hogyan csinálod, lesznek pofátlan emberek, akik meg akarják magyarázni, hogy miért teljesen rossz, amit csinálsz, hogy kell jól csinálni, mert ők ugye sokkal jobban tudják, hogy a te gyerekednek mi lenne jó. Ha te úgy érzed, hogy nektek, férjedet is beleértve természetesen, így megfelel, akkor legyen így.

Ha ez vigasztal, én teljesen máshogy csináltam majdnem mindent, mint te, és én is állandóan kaptam az okoskodást, meg a rosszindulatú megjegyzéseket. Anyukám viszont igazi kötődő nevelés-aktivista, gondolhatod, hogy ez akkoriban (26 évvel ezelőtt), mennyire nem tetszett senkinek. Mesélte, hogy mindenki állandóan leszólta, az anyja, a védőnő, az orvos, a barátnői, a szomszédok, de lesz*rta, csinálta úgy, ahogy jónak gondolta. Hárman vagyunk testvérek, egyikünk se lett önállótlan anyuci pici fia/lánya (sőt, nagyon is talpraesett felnőttek lettünk), és nem aludtunk 5 éves korunkig a szülői ágyban...

2020. jún. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a kedves válaszokat!
2020. jún. 28. 09:39
 26/28 anonim ***** válasza:
20%

Ezt így én sem csinálnám, az biztos.

Hordoztam, de csak mikir elmentünk valahova. Itthon 1x nem kötöttem magamra. Vagy a játszós szőnyegen volt, vagy a pihenőszékbe, mindig mellettem, de sosem rajtam.

Szoptatni én is igény szerit tettem, de ha sír, az nem biztos, hogy igényli is. Nem mindenáron azzal kell "elhallgattatni". Velem is velem alszik a gyerek, köztünk. Ezt nagyon nem szeretem(nem a gyerek miatt, hanem a házasélet miatt), de az apja ragaszkodik hozzá.

Ez amit leírtál talán az első hónapban elmegy. Az én fiam 7hósan már a lakást járta 4kézláb, egyedül felfedezve mindent.

Hagyd, had önállósodjon. Nem baj ha sír kicsit. Hidd el, késöbb nem fogsz bírni vele, olyan anyás lesz.

2020. jún. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom nem szopizott, születése óta a kiságyában alszik, nem hordoztam, mégsincs el magában, állandóan rám van akaszkodva, pisilni sem tudok elmenni úgy, hogy közbe ne ordítson....
2020. jún. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
45%

26os vagyok, ja és azt elfelejtettem leírni. Aludni mindig a saját ágyában hagytam csak nappal. Amég alszik addig van ideje egyéd bolgokra, magára az embernek. Én bele is őrültem volna, ha szó szerint 0-24be csak rajtam csüng. Oké, az anyja vagyok. Oké, a gyerekem. Imádom, szeretem, a mindenem. De nem csak anya vagyok, hanem nő is, akinek szüksége van egyedüllétre, magánéletre a gyerek mellett is. Ha ez csak egy gyors körömlakkozás, vagy egy kávéivás a teraszon (hozzáteszem épp alszik a gyerek az ágyában én meg kávezok a teraszon😅). Tuti becsavarodtam volna, ha így nevelem ahogy leírtad.

De mindenki más. Ha nektek ez így jó, akkor ne törődj senkivel, csináljátok úgy, ahogy nektek jól esik.

2020. jún. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!