Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ennyire alap a lányoknak a...

Ennyire alap a lányoknak a fülbevaló? Ti kilukasztottátok babátok fülét?

Figyelt kérdés

Nekem őszintén eszembe sem jutott, hogy kisbabám fülbevalót kapjon. Teljesen felesleges. Amikot nagyobb lesz, és szeretne akkor majd kaphat természetesen.

Szinte heti szinten képednek el az emberek azon, hogy 5 hónapos kislányomnak nincs fülbevalója... Ennyire alap?


2020. júl. 3. 13:51
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
66%
Én is sok kislánynak látok fülbevalót. A miénknek nincs, már születése előtt eldöntöttük, hogy nem is lesz. Teljesen felesleges, majd ha nagyobb lesz és szeretne, akkor lehet. És nem is sok babának áll jól, nem egy olyan esetet láttam, hogy szegény gyereknek haja sem volt, hát elég furán nézett ki... Persze mindenki maga tudja, nem ítélem el azokat, akik a fülbevaló mellett döntenek.
2020. júl. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
71%
Utolsó vagyok, azt elfelejtettem írni, hogy sokan valószínűleg azért ragaszkodnak a fülbevalóhoz, hogy biztos lánynak nézzék a gyereket. Tőlem is megkérdezték nem egyszer, hogy "kislány vagy kisfiú?", rózsaszín ruhában, csak mert nincs fülbevalója.
2020. júl. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
44%
Alap, hogy egy másik ember testét nem csonkítom meg. Az a fura, aki megteszi.
2020. júl. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
62%
Nem lyukasztanám. A gyerekem döntési jogát a teste fölött nem írja felül az, hogy random banyáknak joguk van tudni egy idegen csecsemőről, hogy milyen nemű.
2020. júl. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
81%
4 évesen kapott fülbevalót, mert kérte. Akkor már hónapok óta, napi szinten. Nekem mindegy volt, hogy lesz -e fülbevalója. Nekem is van és akkor lett amikor én kértem.
2020. júl. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
64%

Nem lyukasztottuk ki, úgy tudom ahogy a fül nő, a lyuk is elvándorol. Ha nagyobb lesz, eldöntheti, hogy szeretné-e.

De nem értem a sok lepontozót, ezek egyedi vélemények!

2020. júl. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
82%

Nem. 3 évesen kapott fülbevalót, ő kérte.

De azzal sincs baj, ha valaki a babájának belöveti. Mindenki döntse el maga.

2020. júl. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
72%

Nem. Később, nagyobb korában többször eszébe jutott már, de mindig azt mondtam, hogy ha legalább egy héten keresztül kitartóan ez a véleménye, kaphat.

Most 8 éves, és azóta sincs fülbevalója. Egyik nap még szeretné, következő nap már nem.

2020. júl. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én azt is megértem teljesen, aki kiskorában kilukasztja a gyermeke fülét. Igazából, csak az a fura, hogy ez sok helyen elvárt szinte, mintha alapból így kéne megkülönböztetni a fiú-lány babát..

Az a baba is aranyos, akinek van fülbevalója és az is, akinek nincs.


Ma is egy fickó ráadásul:

-de édes! Kislány?

-igen

-és nincs fülbevalója?

-nincs

-hogyhogy??

-??


Természetes normálisan válaszoltam neki, de azért meglepett.

2020. júl. 3. 15:29
 20/47 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk a rokonságban alapnak tartják a szülők. Idősebbek meg beleszólnak, hogy most kell rajta túllenni, nem 4 évesen... Engem megmondom őszintén zavar, hogy ez egyáltalán téma valakinél! Valaki így dönt, valaki úgy, nem kéne ebbe beleokoskodni. Számomra elvi kérdés, hogy akarata ellenére nem lyukasztom át a fülét. Ahogy az orrát se. Azon meg megbotránkoznának, pedig kb az is annyira fáj...

Mivel én emlékszem a füllyukasztásomra és gyerekként sem fájt, így a döntési jog az övé. Ha nagyon fájdalmas dolog lenne a füllyukasztás, akkor meg végképp nem tenném meg egy csecsemővel.

Másik meg, hogy láttam én már csodaszépen elvándorolt lyukat felnőttnél, hát mit ne mondjak... nem lehet nem azt nézni, ha fel van kötve a haja. Még az kell, hogy emiatt érezze magát kellemetlenül később a lányom...

2020. júl. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!