Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ennyire alap a lányoknak a...

Ennyire alap a lányoknak a fülbevaló? Ti kilukasztottátok babátok fülét?

Figyelt kérdés

Nekem őszintén eszembe sem jutott, hogy kisbabám fülbevalót kapjon. Teljesen felesleges. Amikot nagyobb lesz, és szeretne akkor majd kaphat természetesen.

Szinte heti szinten képednek el az emberek azon, hogy 5 hónapos kislányomnak nincs fülbevalója... Ennyire alap?


2020. júl. 3. 13:51
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
89%

Nézd az én lányomat füllbevaló nélkül full rózsaszínben is fiúnak nézték. Teljesen mindegy volt szoknyában van, rózsaszínben akármiben.. Mivel a haja nagyon lassan nőtt folyton megkérdezték fiú e, pedig nincs fiús arca.

Volt olyan aki visszakérdezett. 2x hogy egészen biztos kislány?

Én meg mondtam neki 100% biztos, ott voltam a születésénél, hisz belőlem segítették ki 🙄 csak tudom mi van a lába között.

2020. júl. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
35%
Nekem nincs bajom azzal, aki nem rakatja be rögtön, mi berakattuk. De annak nem érzem túl sok értelmét, hogy babaként nem, mert legyen ez az ő döntése, aztán 3-4 évesen, ovis korban meg igen, mert ő kéri. Ez ilyenkor nem egy megalapozott döntés, csak látja, hogy a többi kislánynak, van, ezért neki is kell. Szimpla utánzás, amit ugyanúgy megbánhat később. Ennyi erővel akkor már egyszerűbb lett volna babakorban szerintem. De mindenki azt csinál, amit akar.
2020. júl. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
73%

Nekem lyukasztottak a 90-es években, ki is téptem a kis karikát a kis ujjammal.

6 évesen újra próbáltuk, de úgy üvöltöttem, hogy csak az egyiket sikerült.

Ma sincs fülbevalóm, és nem is hiányzik. Az esküvőmön volt klipszem és ennyi. A gyerekemét sem fogom lyukasztani, csak ha kéri.

2020. júl. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
76%

5 éves kislányomnak sincs. Nekem nem alap. Nekem sem lövették ki csecsemőként, én kértem 4 évesen. A lányom még nem kérte.

Egyébként a többség kilöveti a környezetemben, de érdekes módon sose nézték full kékben fülbevaló nélkül se fiúnak. Tény, hosszú hajjal született (az öccsét viszont nézték már lánynak pont ezért, mert ő is hajas baba - pedig neki nyilván rövidebb).

2020. júl. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
53%

Én is kaptam babaként, még általános iskolásként is hordtam, de csak mert volt lyuk a fülemben, amúgy nem szerettem. Később már inkább hagytam benőni a lyukat, most se hordok fülbevalót.


Amikor a húgom kapott fülbevalót, szintén baba volt, apukámnak nem tetszett eleinte, de nem szólt semmit. Végül kiderült, az ő füle nem is bírja, folyton begyulladt neki.


Ha lányunk lett volna, igazából eszembe sem jutott volna a fülbevaló :D A fiúnknak meg tárgytalan, majd ő csináltat később, ha akar. (Bár ez csak régen volt divat, akkor tetszett, most már kicsit cikinek találom fiúkon.)

2020. júl. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
64%

6,5 évesemnek sincs, majd ha akar elmegy magának csináltatni.


33 évesen sem hordok, haragszok is anyámra amiért kilyukasztották nekem.


Egy gyereknek semmi szüksége testékszerre, csak azért, mert ez meg van szokva nem másabb, mint ha pl a szemöldöke lenne átszúrva

2020. júl. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
31%
Miért, fiúnál mivel jelölik rajta, hogy fiú? Ja, hogy azon nem kell, mert az az alapértelmezett ember...
2020. júl. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
28%
Istenem... Azért mert a lány nem ember? Hat te se vagy normalis.
2020. júl. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
88%
Nem azt írta, hogy a lany nem ember, hanem, hohy csak az ő fülület luggatják ki megkülönböztetés gyanánt, a fiúkkal nem csinálnak semmit.
2020. júl. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
31%
Nálunk alap. A tágabb környezetemben sincs senki, akinek a lányának ne lenne fülbevalója. 3 hónaposan lövettük neki.
2020. júl. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!