Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szerettessem meg vele a...

Hogy szerettessem meg vele a fürdetést? Szégyellem magam.

Figyelt kérdés

Ez a legnagyobb szégyenem mióta szülő lettem bevallom.

Nem sokat fürdött még a babám, mert hihetetlen őrjöngésbe kezd, remeg, üvölt, kapkodja a levegőt. Rászoktunk arra, hogy csak áttörlöm, de nem akarom ezt bevezetni, szeretnék boldog pancsolós fürdetéseket.


Leírom, hogy csináltuk eddig.


Meleg van a szobában, minden ajtó ablak csukva, nehogy szellő érje.


Babakádban megy a dolog, mert csak zuhanyzónk van.

Vettem bele ilyen fürdető párnát, mert ahogy hadonászik, nem tudom egy kézzel tartani.

Levetkőztetem, bebugyolálom, kivéve a fejét. Megmosom a haját, kibugyolálom, lassan beleengedem a vízbe, az igen kényelmes fürdető párnára.

A víz hőfoka kellemesen meleg (a kórházban szinte hideg volt, itthon olyannal próbáltam de az volt a legrosszabb, így kicsit melegebbel próbálkozom) de nem hiszem, hogy a hőfok a baj, a hajmosásnál még nem sír!


Amint beleengedtem a vízbe jön az üvöltés és kapálózás.

Ráteszek egy tetra pelenkát a hasára, hogy ne fázzon.

Kis vattapamacsokkal (kórházban így mutatták) gyors áttörlöm a hajlatokat, az alvázát. Addigra annyira belelovallja magát a sírásba hogy alig lehet tartani, úgyhogy a hátát hagyom a fenébe, gyors kiveszem, megtörölgetem.


Annyira rettegek a fürdetéstől, hogy 9 hetes létére 2 kezemen megtudom számolni hányszor próbálkoztam (igaz ebből 2 hetet kórházban volt ahol NEM fürdették, csak mielőtt hazaengedték.


Másnak is ilyen volt?

Mikor szokta meg?

Mit csináljak?

Ez eddig a legnagyobb kudarcom.

Tapasztalt segítségem nincs, 10 hetes lesz mire jön a védőnő, akit eddig telefonon (nem) lehetett elérni.


2020. júl. 18. 15:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
49%

Csinálj egy kádfürdőt, öleld magadhoz, és ülj be vele te is! :)

Simogasd ölelgesd ahogy a víz éri, és nem fog félni! :)

2020. júl. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%
Érzi, hogy stresszelsz rajta, és fél, hogy mi fog történni. Ha te el tudsz lazulni, és pihenni közben, akkor ő is el fog. Nyugalom! Nem kudarc ez, csak egy kis fennakadás, amit simán meg fogtok tudni oldani! :) Kitartás!
2020. júl. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Ha csinálok egy kádfürdőt, akkor hogy legyen az ölemben, háttal a hasamnak, vagy hassal a hasamon?

Vagy mindegy? Amúgy gondoltam már erre, csak a férjem úgy nézett rám mint egy ufóra.


Eléggé prűd a szentem, nagyon hisz a magánszférában, de ezért el nem válok 😁

2020. júl. 18. 15:40
 4/21 anonim ***** válasza:
84%
Énekelsz, suttogsz, nevetsz, mondókázol neki közben, vagy Apuci bohóckodik neki? Az elterelheti a figyelmét. Nálunk vsltozó volt a helyzet. Az hozta meg az áttörést, amikor már meg tudta fogni a tárgyakat. Azóta mindig a hajó alakú vízhőmèrőt fogja közben és nézegeti. A gumiból levő állatoskönyv is tetszik neki.
2020. júl. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
85%
A fontos az, hogy a baba ne úgy élje meg az egészet, hogy fürdőbe megyünk stressz van, és ez ismétlődik, mert már előre félsz az egésztől. A közös fürdésnek nem az a lényeges része, hogy tiszták legyetek, hanem hogy együtt, feszültségektől mentesen legyetek jelen a fürdőben, vízben. Fektesd a mellkasodra, simogasd a hátát, ha van kedved, énekelj közben és kész. Ha pedig víz is éri, szuper. Már az is szuper, ha belelóg a lábacskája, és te a nedves kezeddel simogatod a hátát. Fokozatosan, lassan, és fő a nyugalom. Lélegezz mélyeket, engedd el magad! Azt megérzi!
2020. júl. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
79%

Ha hirtelen teszed be a gyereket a vízbe, és nem óvatosan, lassan, akkor mindig megijednek..a vízhőfoka is ha meleg nekik akkor is így reagálnak.


Sajnos nálatok te már rettegsz ez miatt, a gyerek meg pici de okos, és mindent átvesz tőled. Ez ördögi kör. Nem tudod a férjedet bevonni..hogy kikerüljetek ebből a körből?

2020. júl. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
79%
A baba nem prűd, természetes és biztonságos érzés számára pucéran a melleden, hasadon lenni, hallani a szíved és érezni az illatodat. Semmi nem nyugtatja meg ennél jobban. Ezért jó, ha veled együtt van ott. Azért ajánlom ennyire, mert a másodiknál nálunk ez volt az, ami bevállt és tudom a gyakorlatban, hogy milyen jól működött.
2020. júl. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk is az első 2 hónapban katasztrófa volt a fürdetés, az összeset végigüvöltötte, de kb úgy hogy rákvörös volt a feje. Nem is fürdettük, csak 2-3 naponta. Aztán egyik este már nem sírt, csak a felétől, azután már még kevésbe, és így tovább. Énis stresszeltem már kb, akárhányszor fürdetni kellett. Aztán ahogy nő, jobban érti a dolgokat, szerintem rájön, hogy ez jó neki. Ellazul, mókázunk pancsolásnál, már nagyon megszerette. Most lesz 5 hónapos, ne add fel, megszereti nemsokára! :)
2020. júl. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
A kislányom most 3 hónapos, az elején Ő is sírt fürdetéskor. Ő egy maci alakú fürdőszivacson fekszik, ezt előre bemelegítem Neki. Azt imádja, amikor a zuhanyrózsából finom, kellemesen meleg vizet folyatok a hasára, lábára, kezére, fejére, természetesen lassú vízsugárral. Egyszerűen imádja. Próbáld ki te is, ezt a zuhanykabinban is megteheted.
2020. júl. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
84%
Sok jó tanácsot kaptál. Én annyit tennék hozzá, hogy ne éld ezt meg kudarc képpen. Ha már ezt így magadra veszed, mire felnő megzakkansz. Ordítani fog orrszíváskor, gyógyszer beadáskor, egy idő után még pelenkázáskor is. Ez mind normális és nem a te hibád. Nyugi. Jó anya vagy
2020. júl. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!