Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szerettessem meg vele a...

Hogy szerettessem meg vele a fürdetést? Szégyellem magam.

Figyelt kérdés

Ez a legnagyobb szégyenem mióta szülő lettem bevallom.

Nem sokat fürdött még a babám, mert hihetetlen őrjöngésbe kezd, remeg, üvölt, kapkodja a levegőt. Rászoktunk arra, hogy csak áttörlöm, de nem akarom ezt bevezetni, szeretnék boldog pancsolós fürdetéseket.


Leírom, hogy csináltuk eddig.


Meleg van a szobában, minden ajtó ablak csukva, nehogy szellő érje.


Babakádban megy a dolog, mert csak zuhanyzónk van.

Vettem bele ilyen fürdető párnát, mert ahogy hadonászik, nem tudom egy kézzel tartani.

Levetkőztetem, bebugyolálom, kivéve a fejét. Megmosom a haját, kibugyolálom, lassan beleengedem a vízbe, az igen kényelmes fürdető párnára.

A víz hőfoka kellemesen meleg (a kórházban szinte hideg volt, itthon olyannal próbáltam de az volt a legrosszabb, így kicsit melegebbel próbálkozom) de nem hiszem, hogy a hőfok a baj, a hajmosásnál még nem sír!


Amint beleengedtem a vízbe jön az üvöltés és kapálózás.

Ráteszek egy tetra pelenkát a hasára, hogy ne fázzon.

Kis vattapamacsokkal (kórházban így mutatták) gyors áttörlöm a hajlatokat, az alvázát. Addigra annyira belelovallja magát a sírásba hogy alig lehet tartani, úgyhogy a hátát hagyom a fenébe, gyors kiveszem, megtörölgetem.


Annyira rettegek a fürdetéstől, hogy 9 hetes létére 2 kezemen megtudom számolni hányszor próbálkoztam (igaz ebből 2 hetet kórházban volt ahol NEM fürdették, csak mielőtt hazaengedték.


Másnak is ilyen volt?

Mikor szokta meg?

Mit csináljak?

Ez eddig a legnagyobb kudarcom.

Tapasztalt segítségem nincs, 10 hetes lesz mire jön a védőnő, akit eddig telefonon (nem) lehetett elérni.


2020. júl. 18. 15:29
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


Neeem, nem a szomszéd, csak ez egy nagyon nagy duplex 130 nm és az egyik szint a miénk, a másik baratnőmé és a párjáé 😅 nekik van kád, nekünk zuhanyzó. De amúgy is felajánlották már hogy menjek oda fürdeni ha akarok, mert szeretek kádban lazulni, csak nem akartam már gyerekkel is oda szokni. 😁

2020. júl. 19. 11:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!