Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szerettessem meg vele a...

Hogy szerettessem meg vele a fürdetést? Szégyellem magam.

Figyelt kérdés

Ez a legnagyobb szégyenem mióta szülő lettem bevallom.

Nem sokat fürdött még a babám, mert hihetetlen őrjöngésbe kezd, remeg, üvölt, kapkodja a levegőt. Rászoktunk arra, hogy csak áttörlöm, de nem akarom ezt bevezetni, szeretnék boldog pancsolós fürdetéseket.


Leírom, hogy csináltuk eddig.


Meleg van a szobában, minden ajtó ablak csukva, nehogy szellő érje.


Babakádban megy a dolog, mert csak zuhanyzónk van.

Vettem bele ilyen fürdető párnát, mert ahogy hadonászik, nem tudom egy kézzel tartani.

Levetkőztetem, bebugyolálom, kivéve a fejét. Megmosom a haját, kibugyolálom, lassan beleengedem a vízbe, az igen kényelmes fürdető párnára.

A víz hőfoka kellemesen meleg (a kórházban szinte hideg volt, itthon olyannal próbáltam de az volt a legrosszabb, így kicsit melegebbel próbálkozom) de nem hiszem, hogy a hőfok a baj, a hajmosásnál még nem sír!


Amint beleengedtem a vízbe jön az üvöltés és kapálózás.

Ráteszek egy tetra pelenkát a hasára, hogy ne fázzon.

Kis vattapamacsokkal (kórházban így mutatták) gyors áttörlöm a hajlatokat, az alvázát. Addigra annyira belelovallja magát a sírásba hogy alig lehet tartani, úgyhogy a hátát hagyom a fenébe, gyors kiveszem, megtörölgetem.


Annyira rettegek a fürdetéstől, hogy 9 hetes létére 2 kezemen megtudom számolni hányszor próbálkoztam (igaz ebből 2 hetet kórházban volt ahol NEM fürdették, csak mielőtt hazaengedték.


Másnak is ilyen volt?

Mikor szokta meg?

Mit csináljak?

Ez eddig a legnagyobb kudarcom.

Tapasztalt segítségem nincs, 10 hetes lesz mire jön a védőnő, akit eddig telefonon (nem) lehetett elérni.


2020. júl. 18. 15:29
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat, igyekszem megfogadni őket, és ellazulni.

Egy dologra azért reagálnék a félreértések elkerülése végett 🙂 a prűd dolgot a férjemre értettem.


Ma megpróbáljuk megint, remélem jobb lesz.

Legutóbb csak a férjem csinálta, és azt mondta csak a végén sírt. Szurkoljatok, és köszönöm a kedves szavakat. Mindenkinek ment a zöld kezecske.

2020. júl. 18. 16:39
 12/21 anonim ***** válasza:
66%

Ugyan ne éld meg kudarcként, nem minden baba élvezi ezt.


Az enyém is üvöltött pár napig. Aztán egy alkalommal ott volt anyukám aki rám szólt hogy ez így nem jó. Nyugodtan engedjek sok vizet, és ne hanyatt tegyem be, hanem hason. Eleinte tartottam tőle mert a kórházban ezt nem javasolták. De nálunk végülis azonnal bejött. Következő alkalommal sok víz volt a kádban hogy tudjon lubickolni és hason volt, úgy tartottam. Ettől a perctől kezdve imádta a fürdést.


De a közös fürdő is jó ötlet.

2020. júl. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi víz van a kádban? A mi kisbabánkat se fürdették a kórházban. Hazajöttünk, engedtünk kis vizet a kádba és üvöltött. Felhívtam a védőnőt, hogy mégis mi lehet a baja, hogy minden este üvölt fürdésnél, és mondta, hogy sok vizet tegyünk a kádba, hogy ellepje a víz a babát. Megfogadtuk a tanácsot, attól a pillanattól kezdve nem sír.
2020. júl. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, ha már írták. Az én kislányom is rettenetesen üvöltött, sok alternatívát kipróbáltunk. Aztán egyszer hónaljig kakilta magát és muszáj voltam a csap alatt lecsapatni. Amennyire megállapítható egy újszülöttnél: nagyon élvezte. Azóta csak így fürdetjük.
2020. júl. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Együtt fürödtünk! Sikerült! Egy cseppet se sírt.

Kellemesen meleg volt a víz, eleinte velem szemben volt, aztán leengedtem a hátára a térdeim között. A fejét tartottam csak kint, és félúton lebegett a kis feneke, tök cukor volt!


Az a terv, hogy most 3 hétig így fürdik, aztán megint megpróbáljuk egyedül. Addigra lesz 12 hetes.


Viszont nem egészen a mi kádunk, ez egy ilyen kétfelé osztott lakás. Köszönöm szépen!

2020. júl. 18. 21:33
 16/21 anonim ***** válasza:
84%
Most ismerkedsz a babával, szokjátok egymást, még annyi fura dolog lesz, amitől megfogsz rémülni..de ne aggódj, türelem..
2020. júl. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
77%
De drágák vagytok! Örülök a sikereteknek!
2020. júl. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Szia! Aranyos vagy :) mindent jól csináltál eddig is, nyugi. Amire én 4-5 üvöltve fürdést követően jöttem rá: a párna, vagy alátét, amire teszem, csak nedves, hamar kihűl, kb abban a percben, hogy elfordulok onnan a gyerek felé, őt vetkőztetni és betenni a kádba..nem jöttem rá, hogy kihűlt a háta alatt a cucc és igen kellemetlen volt a hideg vizcseppes műanyagra feküdnie. :D

A másik, esetleg mikor már nem veled fürdik: a pelenkázón előtte szórakoztasd, hadd nevessen, oruljon,bohóckodjon, imádni fogja. Töröld le a nedves vattával már ott a pelenkázón a nagyját, ne a vízben görnyedve kelljen a trutyit leszedni a füle mögött, hónaljában, stb. Ott már csak élvezzétek a közös mókát :)

2020. júl. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, de ha átmentél a szomszédba fürdeni a gyerekkel együtt, akkor kezdem érteni a férjed eddig eltúlzottnak hitt reakcióját a magánszféra védelme ügyében...... :D
2020. júl. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy sikerült! Remélem, hogy ezentúl sem fog félni a pici a víztől és túl lesztek az egész sírós időszakon!
2020. júl. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!