Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire ez a féltékenység a...

Mire ez a féltékenység a terhesség alatt nem elhízó anyákra?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőm gyereke 6 hóbapos. Barátnőm edző több, mint 6 éve (előtte is sportolt), elég intenzív edzéseket folytat. Nagyon szép.


Terhessége alatt végig edzett, tartotta az órákat amit a vendégekkel csinált ő is. Futni járt a 7. hónapig. Természetesen az étkezésre is figyelt. 3 hónapos volt a kicsi, amikor újra elkezdett sportolni rendszeresen.


Úgy ment szülni, hogy gyakorlatilag megnőtt a hasa és ennyi. Sehol egy plusz fél centi. Mondanom sem kell hogy hamar formába is jött.


Nagyon sokan bántják, főleg a háta mögött, de persze visszajut. A szemébe is mondják. Ma is azt mondták neki, hogy neki könnyű. Ilyen a testalkata, ez a munkája, semmit sem igazán tennie. Sokat bántják, hogy miért mozgott a terhesség alatt, miert kezdte ilyen hamar újra.


De persze ezt kik mondják? Jól elhízott anyák, akik azt hogy barátnőmék jól állnak anyagilag is felhasználják ebben a helyzetben, mondván hogy van pénz étrendkiegészítőkre meg márkás ruhákra.


Én még csak a terhesség elején járok, de nem szeretnék elhízni. Most akkor ezt a negatív hozzáállást kell majd elviselnem más nők részéről?


2020. júl. 29. 23:46
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm nem rég szült ikreket. Szülés után pár héttel meg se látszott rajta. Persze a háta mögött megszólják, azt hiszik, szándékosan fogyózik...pedig szó nincs erről. Voltak komplikációk a babákkal, és a stressz lepucolta a plusz kilókat.
2020. júl. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez a többi nő belső frusztrációjának a kivetítése. Én is kicsit husikás vagyok, persze hogy fújok a volt osztálytársamra, aki kb országos testépítőbajnok, modell stb. Nem mondom senkinek, ha látom a képét, akkor morgok magamban, de tudom, hogy ez az ő erénye, ebbe rengeteg munkája van, az meg a saját problémám, hogy én képtelen vagyok futni, edzeni stb.


Csak ezt nem éri fel a legtöbb ember, hogy attól, hogy ez egy teljesen természetes érzés, még nem igen szabad teret engedni neki.


Ez a testsúly-téma meg aztán az igazi örök probléma, annak is aki úgy néz ki jól, ahogy van. Úgyhogy elég érzékeny pont a kismamaságban, mert természetes ha az ember felvesz 10-12 kg-t (több nem), csak sok minden nem úgy van, mint a nagy könyvben. (Ahogyan írtátok is a személyes tapasztalaitokat)


Úgyhogy tudod... Megverjük ha van rajta sapka, akkor azért, ha nincs, akkor meg azért.


Az ilyen embereknek nem kell okot adni, találnak ők is előbb-utóbb.



Szép éveket a babával!

2020. júl. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
81%
Mert a nők igen nagy hányada rohadék. Már oviban megtapasztaltam. Nem hiába barátkoztam mindig is inkább fiúkkal.
2020. júl. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
14%
Valoban elorebb van, ha ez a munkaja, akkor ket legyet is ut egy csapasra...penzt is keres vele es kondiban tartja magat, jol nez ki. Ezt azert tenyleg be felejtsuk el. Vannak anyak, akik sajnos vagy gyarban vagy egyeb nehez melohelyen dolgoznak, ami nem ritkan 12 es muszak. Persze igaz, hogy ha nem zabalunk ossze vissza az mar nagyon nagyot dob a latban, akarmit is dolgozunk. Mindent lehet, csak akarni kell. En nem furom ezeket a noket, sot, szules utan szeretnek en is jol kinezni, tornazni. Most is kismama tornazom, illetve probalok odafigyelni, de azert neha az edesseg is lecsuszik, nem ugy akarok visszagondolni a terhessegemre, hogy csanyargattam magam...
2020. júl. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Egyébként engem is megszóltak, mert nem lettem bálna szülés után. Azért is, hogy a fiamnak nincs és nem is lesz kistesója. Nem értik meg, hogy nem lehet több gyerekem. Mi ez, ha nem bunkóság?
2020. júl. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
13-as voltam.
2020. júl. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
65%

MINDIG fogsz kapni durva kéretlen kritikát!


Babázásnál ez nőkre korlátozódik, vagy közelebbi ismerősökre, akiknél jobban visszahallani, de csak annyi lesz a különbség, hogy tudni fogsz róla.


Nekem nehezen szülő nő vágta oda többé kevésbé a hátam mögött, hogy “nagyobb lyukon könnyebben kifér a gyerek”, pedig csak 7 emberrel voltam egész életemben, ráadásul kifejezetten szűk voltam mindig is, meg köze sincs egyébként a csupaizom, könnyen tàguló hüvelyhez..


Borzalmasan rosszul esett. Nem azért, mert még sosem vágtak hozzám semmi csúnyát, hanem mert ezt a területet sosem támadták még. Ide is fel kellett növesztenem a pajzsokat, a tapasztalat(sok szemétkedés elviselése meg a tudat, hogy jó dolgok történnek/jól csinálom a dolgokat) sokat segített az elviselésben.


Én sem híztam semmit, csak hasat növesztettem és kb 2 kiló zsír jött fel, arra is sok beszólást kaptam, pl miért nem jàrok terhestornára, hogy nőjenek az izmaim, mert az a vékonyakon nincs elég, emiatt nem fogok tudni egészséges gyereket szülni.


Feszesre ugrott vissza a testem, hàt azért is. Szoptattam, pelenkáztam, öltöztettem, masszíroztam, azért is.. és kezdődött a hullám, mindent támadtak. Egy év alatt sikerült a pajzsnövesztés, erre jött az új terület, a gyerekkel való fejlesztő játékok és foglalkozások, újabb támadás, újabb mélypont, újabb területre pajzsnövesztés.


Mondanám, hogy kerüld el az embereket, de a világot nem lehet, és nem csak a suttyók csinálják ezt, hiába értelmiségi vagy érzelmileg érett valaki, akkor is kicsúszik néhány a száján. Az enyémen is, én is voltam gonosz, mikor ismerős sírni hagyással tanította az ágyban alvásra a kisbabáját(mondta hogy a fülére szorította a párnát, ő is sírt, meg a baba is, de egy idő után elhallgatott..). Egyszerűen nem bírtam megállni. Ők sem bírják. Nem tudom mitől van, nem hiszem, hogy irigység, talán mind védenénk a gyerekeket, csak mind más módon.


Szabolcsban pl 5 éve elterjedt volt 4 településen, egyik Nyíregyháza egy része, hogy aki nem hízik eleget, annak a gyerekének kevesebb helye lesz a pocakban és kevesebb vitamint kap, a nőnek pedig nehezebb lesz átvészelnie a tartalékokból a gyermekágyi időszakot.. itt meg a 10 kilós hízással cikizik az anyákat.


A közösségi médián tiltsátok le a hozzászólásokat a többiekhez viszont nem tudok tanácsot adni.. ha lesz gyereked rá fogsz jönni, hogy úgy érzed mindegyikért egy kicsit felelősséggel tartozol. Én legalábbis így éreztem, annakidején minden gyermekbántalmazást, gyilkosságot, éhezést, de még csak a túlöltöztetett vörös fejű csecsemőkre is irtó érzékeny voltam, mindenért bőgtem és ahogy nőtt a gyerekem, úgy éreztem értek hozzá..Szerintem akik a gyerekem érdekében szóltak be, pl szoptatással kapcsolatban, azok is ezt érezték. Aki arra szólt be, hogy könnyen szültem, az meg.. hát irigy volt.


A testsúlyos az nem csak puszta irigység lehet, sokan vannak, akik szerint az egészséges terhes nő kövér, ezzel teszi a legjobbat a gyereknek.

2020. júl. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

12-es leírta a véleményemet. Én túlsúllyal indultam, 12kg-ot szedtem fel, szanaszét repedtem (előtte volt ilyen gond). Nem leszek álszent, rohadt irigy vagyok, pláne unokatesómékra és egyik barátnőmre, akik vékonyak, és egy-két striával úgy tűnik megússzák. De eszem ágában nincs ezért őket szekálni, de még utalni sem... Inkább összeszedem magam és leadom, hiszen ez az én hibám. A striákat meg elfogadom egy örök, keserédes emléknek.


És abban is egyetértek, hogy aki kötözködni akar, az talál fogást. Ha nem a túlsúlyt vagy annak hiányát, akkor hogyan szült, meddig dolgozott, szoptat-e, csapott-e rá a gyerek fenekére, stb.

2020. júl. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Nezd, aki igy gondolkozik, az az elet mas teruleten is ilyen, ezzel nincs mit tenni. Nem tudom hany eves vagy, de a legtobb no ezt 30 folott mar elengedi a fule mellett, en ugy latom korral jon. Csak olyanok velemenyere adj, akie tenyleg szamit neked.
2020. júl. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Én tuti "kihasználnám" az ilyen ismerőst. 😂 Tanácsokat kérnék, egy-két jó edzés ötletet. Neki csak azért volt könnyebb elérni ezt az alakot, mert eleve tudta mit kell csinálnia. De gondolom neki is jobb lett volna lustálkodnia a babával.

Nekem fél év volt, amire visszanyertem a régi alakomat. Addig zavart az úszógumi, de senkinek sem szóltam be, ha vékony vagy kövér maradt.

2020. júl. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!