Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire ez a féltékenység a...

Mire ez a féltékenység a terhesség alatt nem elhízó anyákra?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőm gyereke 6 hóbapos. Barátnőm edző több, mint 6 éve (előtte is sportolt), elég intenzív edzéseket folytat. Nagyon szép.


Terhessége alatt végig edzett, tartotta az órákat amit a vendégekkel csinált ő is. Futni járt a 7. hónapig. Természetesen az étkezésre is figyelt. 3 hónapos volt a kicsi, amikor újra elkezdett sportolni rendszeresen.


Úgy ment szülni, hogy gyakorlatilag megnőtt a hasa és ennyi. Sehol egy plusz fél centi. Mondanom sem kell hogy hamar formába is jött.


Nagyon sokan bántják, főleg a háta mögött, de persze visszajut. A szemébe is mondják. Ma is azt mondták neki, hogy neki könnyű. Ilyen a testalkata, ez a munkája, semmit sem igazán tennie. Sokat bántják, hogy miért mozgott a terhesség alatt, miert kezdte ilyen hamar újra.


De persze ezt kik mondják? Jól elhízott anyák, akik azt hogy barátnőmék jól állnak anyagilag is felhasználják ebben a helyzetben, mondván hogy van pénz étrendkiegészítőkre meg márkás ruhákra.


Én még csak a terhesség elején járok, de nem szeretnék elhízni. Most akkor ezt a negatív hozzáállást kell majd elviselnem más nők részéről?


2020. júl. 29. 23:46
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Én veszélyeztett terhes voltam a 8.héttől,feküdnöm is sokat kellett, mégsem híztam, csak 6 kilót. Szóval ez sem feltétlen kifogás. Amennyit lehetett sétáltam, és igenis odafigyeltem arra, hogy mit eszek.

Ne érdekeljen, hogy ki mit beszél a hátad mögött vagy akár a szemedbe. Egyáltalán nem egészséges dolog 20-30 kilókat hízni egy terhesség alatt, sem az anyukának, sem a babának.

2020. júl. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Rajtam csak 2 kiló maradt, már a kórházból így jöttem haza, pedig 14-et szedtem fel. De nem bántott ezzel soha senki. Szerintem ez attól függ, milyen környezetben mozogsz. A barátaim, kollégáim másokat sem szoktak ilyenekért megszólni. Lehet, hogy x szomszéd tett rám megjegyzést, de az meg nem érdekel.
2020. júl. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
25%
A nők utálják egymást és folyton rivalizálnak. Ez ilyen, az egyetlen nő a világon aki tényleg feltétel nélkül szeret és nincsenek hátsó szándékai, az az édesanyád, jobb esetben, ha normális családról van szó. Mindenki másban, még a legjobb barátnődben is időnként fellángol az irigység, féltékenység. Ilyenek a nők. Ne barátkozz nőkkel. :)
2020. júl. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
43%
Persze, hogy előnyben van, nyilván nem ilyen alakja lenne, ha 8 óra másmilyen munka mellett edzene. De ettől még teljesítmény. Csak ezt egy más foglalkozású nő nem tudja utána csinálni. És egy olyan országban, ahol még az irodában ülő munkát végzők is szaladnak a 12.héten kiíratni magukat, nem is realitás.
2020. júl. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
75%
#24 szülés után te egyből 8 órában visszamentél dolgozni? 2-3 évig otthon van a többség, addig érdemes kialakítani egy edzéstervet, amit hetente párszor később meg tudsz csinálni munka mellett.
2020. júl. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

A frusztrált nők ilyenek. Én majdnem 80 kilósan lettem terhes, irodai munkát végeztem, és bár jártam edzeni, az életmódom stresszből, helytelen táplálkozásból állt.


A baba miatt muszáj volt változtatni mindenen, messzebb költöztünk, elkezdtem nagyon tudatosan enni, terhes torna, majd megszületett a baba és azon kaptam magam, hogy inkább mindenhova babakocsiban tologatom, majd nagyobb lett, rohangáltam utána, játszótér stb. Fel se tűnt, hogy mennyivel aktívabb életünk lett és most 65 kiló vagyok, sokkal tónusosabb testtel. Engem is bántottak, hogy nem gyerek mellett kéne már ezzel törődni, meg biztos anorexia (??), stb, de ezekre csak legyintek. Én jól érzem magam, férjem is örül, úgyhogy mindketten boldogabbak vagyunk.


A gonosz emberekkel nem kell törődni. Azok belekötnek mindenbe.

2020. júl. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
25: nem egyből, 6 hónap után.
2020. júl. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj , le kell szarni. Én is sportoltam mindig. Gyerek meg munka mellett is. Aztán veszélyeztetett terhes lettem, hónapokig feküdtem , de szerencsére így sem hiztam el , és pillanatok alatt regenerálódtam. Ez egyrészt genetika , másrészt meg azért az izmaim szerencsére megmaradtak valamennyire . Rám is sokan úgy néznek mint a mérgezett rongyra. Ha észreveszem kihuzom magam , és mosolyogva elsétálok . Nehogy már én érezzem magam rosszul . Ha meg elhíztam volna az lenne a bajuk.
2020. júl. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!