Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor biztátok rá a babátokat...

Mikor biztátok rá a babátokat először az apjára és mentetek el egy kicsit egyedül?

Figyelt kérdés
Ugyan még nem teljesen aktuális, mert a lányunk alig 1 hete született, viszont már hónapok óta fixen megvan, hogy október 30-án lesz a legjobb barátnőm lánybúcsúja, amit nagy részben én szerveztem. Férjemmel már le van beszélve egy ideje, hogy azon a napon majd ő fog vigyázni a babánkra. Eleve nem egy egész napról lenne szó, egy koktél készítős helyre megyünk pár órára, utána pedig elmegyünk egy buliba kicsit táncolni és iszogatni, semmi óriási lerészegedésről és társairól szó nincs (soha nem is volt rám jellemző ez), de unokatesóm szerint ez "korai". Ugyan mi másképp vélekedünk és nem befolyásolja a döntésünk, de kíváncsi lettem, hogy amúgy ki mikor hagyta először az apukájara a babát és mennyi időre?
2020. aug. 3. 16:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
66%
Egy hétig voltunk kórházban. Miután hazajöttünk anyukam segített. Azonnal az első nap kiderült, hogy valamit elfelejtettunk kiváltani a patikában. A ferjem éjszakás volt. Szoval beültem a kocsiba és elmentem a patikába. (Anyukamnak nincs jogsija) Addig anyukam volt a babával. Kb 40 perc. Aztan kb 3 hetes volt a baba, mikor indult az elsősegély tanfolyam. Ekkor megint anyukámnál volt ez kb egy fel nap volt. 8-10 óra körül. Bevásárolni sosem vittük. Anyósom a szomszédunk, úgyhogy kb onnantól, hogy már en is tudtam menni boltba, mindig ő vigyázott rá abban a 2 oraban amíg vásároltunk. Ez kb a gyerek 3-4 hetes korától. Nyilván meg tudtuk volna oldani, hogy elvigyük, de minek cincalni? Most 6 hónapos a baba. Most pénteken lesz az első, hogy elmegyek valahova ottalvosra és ő nem lesz velem. Apával lesz itthon. Aztan szeptemberben esküvőre megyünk akkor meg anyukámnál lesz a baba. Külföldön lesz az esküvő, sokat kell autózni, nem akarjuk vinni. Ekkor már 7 hónapos lesz.
2020. aug. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
59%
Ha tápszeres lesz, nem lesz ilyen gondod. Én a varratszedés és kontroll idejére rá tudtam bízni az apjára, részben aludt. Azóta egyre jobban ragaszkodik hozzám, most 9 hónapos, cici nem csak altatáshoz kell, hanem végig az alváshoz is. Lefejt tejet nem fogad el. Össze vagyunk kötve... Ha az apja veszi fel a kiságyból, sír tovább. Nem tudom, hányadik esküvői meghívást mondtam le tegnap. Mondjuk az is közrejátszik, hogy vidékre kellene menni és az autózást is végigsírja.
2020. aug. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Nektek is köszi. Tápszeres, szóval szerencsére ezzel nem lesz gond.
2020. aug. 3. 17:56
 14/19 anonim ***** válasza:
88%

Születése óta akármikor a férjemre hagyom.

Csodálatos apa, teljes értékű szülő. Nincs különbség, hogy én látom el a babát, vagy ő :)

2020. aug. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
53%
Az enyém 9 hónapos de még nem volt ilyen csak tervbe van. Egyre jobban érzem,hogy kell egy kis pihi. Amikor varratszedésre mentem,szülés után anyukámmal volt másfél órát mert együtt mentünk a férjemmel. Azt végig aludta. Azóta mindenhol ott vagyok ahol ő. Kicsit túltolom szerintem. Anyatejes,de azért már pár órát ki kell bírnia ennyi idősen. Most a napokban mondtam a férjemnek,hogy vigye ki a játszira egy órára kezdésnek homokozni,nézelődni. Aztán szépen lassan egyre hosszabb időre csináljanak programot amire én nem megyek. El vagyok picit havazva itthon a teendőkkel,hajamat is festenem kéne stb. 🙈
2020. aug. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
76%
5 hónapos korában hagytam először az apjára egy-két órát, amíg elmentem masszőrhöz. Azóta kb már hetente-kéthetente egyszer ráhagyom pár órára. Vagy elviszi sétálni, amíg én nagytakarítok, sütök-főzök, vagy pedig otthon van vele, amíg fodrászhoz, masszőrhöz, kozmetikushoz, vagy ruhát venni megyek.
2020. aug. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
75%
Szülés után 2 héttel hagytam ott először 1-1 órára alvásidőben anyósommal (a férjem dolgozott, de ha ő lett volna ott, természetesen rá is ugyanúgy ott merem hagyni), muszáj volt kicsit kiszellőztetnem a fejem. Persze rögtön etetés után mentem el, és bőven megébredése előtt visszaértem. Az apukájával kettesben a legelső alkalom hathetes korában volt, amikor egy etetést kellett átvennie, de nem volt semmi gond. Hosszabb időre csak jó pár hónapos korában hagytam, amikor már a hozzátáplálással nem volt gondja, ottalvásra pedig majdnem 1,5 éves korában az anyósomnál (költözés miatt).
2020. aug. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Tápszeres ikrek. Először 2 hetes korukban mentem el patikába és boltba 2 etetés között. 2 hónapos korukban fektetés után 2 órára egy helyi koncertre (kocsival mentem, nem ittam), 5.5 hónapos korukban a férjemmel mozdultunk ki délután 5-től éjfélig, addig a szüleim átjöttek, fürdettek, etettek, altattak. 6 hónapos korukban pedig szintén altatás után barátnőkkel iszogatni, táncolni hajnalig :)

De ha 1-2 órás programom van (bevásárlás, ügyintézés), ahova nem tudom, vagy nem akarom elcincálni a gyerekeket, anyunak bármikor szólhatok és átjön vagy én viszem át a piciket. Ha a férjem is itthon van, akkor általában négyeseben megyünk inkább.

2020. aug. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy volt az ikrekkel, hogy egyikük már hazajöhetett a koraszülött osztályról, másikuk még nem. Két hétig ingáztam a kórház és az otthonunk közt, szóval a két baba közt. Napi ötször lehetett a bent levő babámhoz bemenni etetni. Ilyenkor apa volt otthon a tesójával, és ő látta el, pelenkázta, tápszerezte.


Csak a legelső alkalommal hívott kétségbe esve, hogy a baba csuklik, jó ég, mi lesz most... mondtam neki, hogy semmi, majd abbahagyja.

Szóval összedolgoztunk a kezdetektől, mást nem is tehettünk.

2020. aug. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!