Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az szégyen lenne, ha hívnék...

Az szégyen lenne, ha hívnék egy bébiszittert és elmennék pszichológushoz úgy, hogy nincs szülés utáni depresszióm?

Figyelt kérdés
5 hetes babáról van szó, és már most túlnőtt rajtam az anyaság. Nincs szülés utáni depresszióm, csak stresszes vagyok, ezért szeretnék elmenni pszichológushoz, hogy kibeszélhessem magamból a rossz dolgokat. A férjem és a többi családtag és rokon is meghallgat, de gondoltam hátha jobb lenne egy szakemberrel beszélni. Amit nagyon nehezen bírok, az az éjszakázás és nappal is talpon lenni. Pár családtag és barátok tudnának segíteni, de inkább hétvégén, de nincs szívem őket minden nap iderángatni. A férjem is nagyon sokat segít, mindent megcsinál, két dolog kivételével: mosogatás és fürdetés, de annyi baj legyen. De amikor nincs itthon, akkor egyedül vagyok a picivel, és olyankor félek. Ezért gondoltam a bébiszitterre, mert az nem opció, hogy minden nap átrángatok egy családtagot hétköznap, mert nekik is szabad nap a szabadnap. Szégyellem magam, hogy 5 hét után idejutottam úgy, hogy nincs semmi bajom, de most hirtelen nem tudok mást kitalálni. Reggel 8-tól délután 4-ig lenne itt a bébiszitter, és akkor napközben tudnék pihenni és jobban bírnám az éjszakát. Vagy az túl sok idő?
2020. aug. 6. 22:34
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
59%
Ha neked ez a jò, csináld..az a lényeg, hogy valahpgy átjussatok ezen a nehéz időszakon. Átbillen a dolog és utána lehet nem is kell ilyen gyakran segìtség. Magatokat nézd!!
2020. aug. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
54%
Szia! Nekem 10 hetes a babám, és az első 2-3 hét volt, ami hideg zuhanyként ért. Gondoltam, hogy nem lesz egyszerű, de mindenhol azt hallottam, hogy egy újszülött csak eszik meg alszik...éppen csak az maradt ki, hogy közte sír is sokat, és aludni max 20-30 percet alszik. Legalábbis nekünk így volt. Én előtte úgy voltam, hogy ne jöjjön senki segíteni, megoldok mindent. Na az első hetet így szenvedtem végig, aztán második héten jött anyukám, és igen, volt hogy csak megszoptattam, odaadtam és aludtam, mert annyira fáradt voltam. Én is nagyon sokat sírtam, főként azon, hogy mennyire szeretem és hogy jobb anyukát érdemelne. Nálunk aztán napról napra könnyebb lett, elkezdtünk egymásra hangolódni, egyre jobban kezdtem érteni, hogy mikor miért sír, mire van szüksége. Azóta már nagyon élvezem a helyzetet, annak ellenére, hogy vannak nehezebb napok. Kitartást neked is, biztos hogy csak idő kell és jobb lesz! Szerintem egész napra lepasszolni a bébiszitternek annyira nem lehetséges, de ha heti néhány nap megy és etetések után odaadod neki és pihensz, az sokat tud segíteni.
2020. aug. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
27%
Így csinaltok: pár órára kereshetsz bébiszittert😂😂😂😂 nehogy már te akard megmondani! Ha a kérdezőnek jó úgy, akkor jó úgy. Nem kell ítélkezni, nincs jogotok senki felett ítélkezni.
2020. aug. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem ösztönösen érzed mi a jó neked/nektek! Ha telik rá, keress nyugodtan szittert. Aztán meglátod bevállik-e.
2020. aug. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
74%
Azt nem erted kedves kerdezo h oriasi kulonbseg van akozott, hogy mondjuk heti 2-3 alkalommal nehany orara fogadsz bebiszittert vagy mindennap 8tol 4ig. Mert az elso esetben biztositasu magadnak egy kis enidot amikor pihenhetsz vagy azt csinalhatsz ami feltolt es igy jobb anyja is lehetsz a gyereknek. A masodik esetben feladod es masra haritod a felelosseget. Sorry de ez van.
2020. aug. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
47%
Szia, én most találtam a kérdésedre, ha még nézed megírnád, hogy alakultak a továbbiak?
2021. máj. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
Sztem meg van bajod nem is kicsi de kérlek ezen ne bántódj meg. Te is tudod hogy vmi nincs rendben nálad. Mitől félsz? Mi jar ilyenkor az agyadban? Engem ez erdekelne inkább🙄egyreszt a fáradtság de lehet egy idegkimerűltség is. Jól tetted ha azóta elmentél mert ha ilyeneket tapasztalsz azzal igen terapeutához kell fordulni minél előbb. Nem szégyen erről nem tehetsz. Kemény dolgokat érzel s sztem ez nem játék ahogy egy gyermek vállalasa sem vkinek megtépázza az idegeit meg hormonális dolgok is közrejátszanak.
2021. jún. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
Sztem itt mentális problémák vannak s az nagyon nem oké.
2021. jún. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!