Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az szégyen lenne, ha hívnék...

Az szégyen lenne, ha hívnék egy bébiszittert és elmennék pszichológushoz úgy, hogy nincs szülés utáni depresszióm?

Figyelt kérdés
5 hetes babáról van szó, és már most túlnőtt rajtam az anyaság. Nincs szülés utáni depresszióm, csak stresszes vagyok, ezért szeretnék elmenni pszichológushoz, hogy kibeszélhessem magamból a rossz dolgokat. A férjem és a többi családtag és rokon is meghallgat, de gondoltam hátha jobb lenne egy szakemberrel beszélni. Amit nagyon nehezen bírok, az az éjszakázás és nappal is talpon lenni. Pár családtag és barátok tudnának segíteni, de inkább hétvégén, de nincs szívem őket minden nap iderángatni. A férjem is nagyon sokat segít, mindent megcsinál, két dolog kivételével: mosogatás és fürdetés, de annyi baj legyen. De amikor nincs itthon, akkor egyedül vagyok a picivel, és olyankor félek. Ezért gondoltam a bébiszitterre, mert az nem opció, hogy minden nap átrángatok egy családtagot hétköznap, mert nekik is szabad nap a szabadnap. Szégyellem magam, hogy 5 hét után idejutottam úgy, hogy nincs semmi bajom, de most hirtelen nem tudok mást kitalálni. Reggel 8-tól délután 4-ig lenne itt a bébiszitter, és akkor napközben tudnék pihenni és jobban bírnám az éjszakát. Vagy az túl sok idő?
2020. aug. 6. 22:34
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
44%

Itt nem arról van szó, hogy ki milyen jó anya. Ha valaki rossz anya is fel kell keljen a gyerekéhez, mert szüksége van rá annak akit ő elvállalt.

Ez olyan mint a kutyát nem sétáltató gazdik, az almot nem cserélő macskások, a hörcsögöt csak bolti maggal etető gazdik esetében. Ott mindenki tudja verni a nyálát, hogy mi az hogy nem tudod teljesíteni amit vállaltál.

Ha gyerekről van szó mindenki csak legyint, minden anya tönkre teheti és hanyagolhatja a gyerekét csak egy rohadt egyszerű mondattal "bele fáradtam". Mibe? 3 hónap otthon létbe? Hogy éhes a gyerek? Hogy tisztába kell rakni? Hogy fel kell venni és nem a facebookon meg gyakorin verni a nyálatokat?

Hát igen, az anyaság már csak ilyen igényli a gyerek, hogy vele foglalkozz és ne percenként minden mással legyél elfoglalva. Idegeskedni is teljesen felesleges ti csináltok magatoknak gondot. Mert mindent annak vesztek.

Miért baj, ha éhes, ha sok a pisi a pelusban, ha elzsibbadt háton feküdni és fél kell venni? Mi benne olyan nagy ügy, hogy kirohanásokat meg jeleneteket kell rendezni?

Jó reggelt asszonyok, a gyereknek vannak igényei és ha tetszik hanem lesznek is. Ahogy nektek is enni kell, inni kell, pisilni kell, zuhanyozni, átöltözni..

És nem aki egyedül van egész nap az nem feltétlenül tudja egyedül hagyni a picijét.van mindenféle fektető és ültető, Babakocsi, etetőszék akár apró kortól. Bele teszed, adsz neki valami elfoglaltságot (cumi, játék, ennivaló) és teszed a dolgod.a feleségem is ezt csinálta és érdekes mód semmi gondunk nem volt. Sőtt azoknak se akik szintén alkalmazkodtak a gyerekhez és foglalkoztak vele.

Azé sír aki nem ezt teszi. Aki mindenből ügyet csinál, mindenért utálja a saját gyerekét


Nem kéne szétpakolni a lábakat édekezés nélkül, ha még nem álltok készen egy babára..

2020. aug. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 A kérdező kommentje:
De nem ugráltathatom a családtagokat meg a barátokat mindig. Egy idő után meg fognak unni. Napközben alszok a babával, de az lópikula az az alvás, mert 10-20 perceket tudok csak aludni. Ha meg annyira az anyjára lenne szüksége, akkor nem sírna az én karomban. És mindig én vagyok lecsesszintve, hogy nem tudom visszaaltatni a gyereket, folyton sír, nem tudom megnyugtatni.
2020. aug. 7. 10:01
 23/48 anonim ***** válasza:

Kérdező, lehet már azért is sír nálad a baba, mert érzi a feszültséget és ettől ő is feszültté válik, próbáld hordozni és csinálj olyan dolgokat, ami téged tölt fel, nyomasd a vitaminokat és próbáld meglátni az anyaság szép oldalát.

Ha pedig úgy érzed, hogy ezek nem segítenek, akkor tényleg forduljatok pszichológushoz, mert ez neked és a babának sem jó.

2020. aug. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
69%

Ez annyira megdöbbentő, hogy ezzel kapcsolatban az a legnagyobb probléma, és ti is itt azon polemizáltok, hogy ennyi időre bébiszittert fogadni "szégyen". Kérdező, nem az a baj ezzel, hogy "szégyen", ha ez a legfontosabb szempont, hogy mások mit gondolnak, akkor más baj is van. Az a probléma ezzel, hogy semmi nem fog megoldódni vele, mert egy ilyen kisbabának folyamatos szoptatásra és ölben létre van szüksége. 5 hetesen még egy csomót alszanak, miért kell neked akkor talpon lenni nappal?

Amúgy azért kapod itt az ívet ezen a 8-tól 4-igen, mert szerintem nem érzed az arányokat, fel se fogtad még igazából, mit jelent az anyaság, a csecsemőgondozás. Adj magadnak időt. És csak addig legyen szitter, amíg pszichológusnál vagy. Szerintem.

2020. aug. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
93%

Miért nem viszed el sétálni? Jó idő van, üljetek ki egy kicsit valami árnyékos helyre,vagy ülj be egy kávéra valahova. Az utcán általában alszanak a gyerekek. Ha felkel valahol tologasd egy helyben, vissza alszik.

Vigyél cumit, inni, enni, pelus cserélő kis szettet, pót rucit és addig vagy kint és ott ahol akarsz. Tisztul a fejed, a gondolataid a friss levegőn.

Éjszaka sem zárja ki semmi, hogy ki menj akár a pároddal. Ha nem akar jönni semmi baj, az ő baja. Játszótéren is mindig van valaki, nem baj hogy nagyon picid van. Menjetek be, told be a baba kocsit, beszélgess. Később is oda fogsz járni a legtöbb anyukát minden nap ott fogod látni. Másnak is van panasza beszéljétek meg. Ez is sokat segít, és nem is hagyod senkire a kicsit. Pihenni fog, élvezni a levegőt.


Csak próbálj nem minden szarság miatt idegeskedni. Ha sír akkor sír, had sírjon. Megnyugszik, ha te is,meg fogod tudni nyugtatni ha nyugtató lesz melletted lenni. Egy stresszes, ideges ember mellett nem lehet nyugodtnak lenni.

2020. aug. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 A kérdező kommentje:
De hogy legyek nyugodt, amikor állandóan sír? Ha az anyja kellene neki, akkor nem sírna. Kárt fogok neki okozni, mert nem tudom elaltatni se megnyugtatni. Vele alszok, a hasamon szokott elaludni, csak úgy tud elaludni, ha csak magam mellé fektetem, úgy se jó neki. De én meg háton nem tudok elaludni, csak nagyon nehezen. És mire elaludnék, felkel. Nem tudok nyugodt lenni mellette, amikor nem tudom megnyugtatni. Ha sír, akkor én is elkezdek sírni, és akkor ő mégjobban rázendít, mert megérzi. A sírást meg nem tudom visszafolytani, hiába harapgálom a számat. Inkább legyen vele egy olyan, aki ért hozzá, mert én nem értek, mert nem tudom megnyugtatni. Azt a 8 órát én se úgy képzeltem, hogy döglök egész nap, hanem úgy, hogy van vele és velem valaki.
2020. aug. 7. 10:28
 27/48 A kérdező kommentje:
Vettem sportbabakocsit, hogy majd azzal megyek futni, hogy ne legyek annyira stresszes. 2 km volt a cél,amit nem tudtam teljesíteni, mivel a futást végigsírta. Pedig nem rezgett a babakocsi se, sík talajon futottam a sportpályán (5 percre van a házunktól). Direkt nem a nagy melegbe futtattam. Most még lesétálni se tudom azt a 2 km-t, mert ott is sír.
2020. aug. 7. 10:33
 28/48 anonim ***** válasza:
66%
Azt hiszem a lányom 6 hetes volt, amikor először elmentünk egy koncertre, és előtte megbeszéltem egy hajvágást is. Ekkor édesanyám ügyelt rá. Összesen 2 órát voltunk távol, mert a kicsi nyűgös volt. Bűntudatom volt (és azóta is van, ha elmegyünk valahová nélküle), bár tudom, minden édesanyának szüksége van az énidőre. Ezalatt érthetsz bármit: egy egyszerűnek tűnő hajmosást, vagy egy kis csevegést a barátnőddel. Már az első hónapokban is itthon maradt a férjemmel egy-egy órára, amíg elmentem körmöshöz vagy kozmetikushoz, számomra ezek fontos dolgok, és igenis, jól esik kicsit szellőzni.
2020. aug. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
55%
#28 vagyok. Minden napra szerintem nem kell bébiszitter, de az írásaidból úgy látom, hogy segítene a pszichológus. Szerintem heti 2-3 napra kereshetsz bébiszittert.
2020. aug. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
68%

Nem baj, ha rezeg a baba kocsi, sőtt. :o

Az olyan mintha ringatád elalszik, csináld nyugodtan a futást is, had szokja. Háton se feltétlenül kell lennie, ha esetleg úgy nem tetszik neki. Vagy épp hason nem, forgatni kell mint a grill virslit. Nem tudom milyen a futó baba kocsi nekünk sima hagyományos volt abban hasra forgattam, cumit tettem a szájába és séta közben vagy a szoba szőnyegen tologatva (és picit rázva, mintha a köveken mennénk) elaludt. Ott is hagytam, a sötétítő a lámpa fényt is el takarta. Halkan tvt kapcsoltam, ment a mosógép, általános zajok mellett fel se kelt, egy pár próbát neked is megér :)


Nekem az első 7-8 hetem ugyan így telt.sírt mindenért mert hasfájós volt, de mindig találtam valami megoldást.


Tudod mi az a kólika tartás? Azt is kipróbálhatnád, szeretik a babák. Nyújtott karra hason fekteted.

[link]

Így. Ez a hasfájáson is segít, büfin is. Ha evés után nem büfiznek a hasfájás is nyomhatja őket. :)

2020. aug. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!