Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket nem dühít, ha azt...

Titeket nem dühít, ha azt érzitek, valaki árt a gyerekének?

Figyelt kérdés
Alapvetően úgy gondolom eléggé elfogadó és toleráns vagyok mások gyereknevelési dolgait illetően, de mindig dühít, ha látom, hogy egyesek kifelé fordítva hordják kenguruban a babájukat, három négy hónaposan ülő pozícióba kényszerítik és sport babakocsiba teszik őket. Ezek mind köztudottan ártanak ilyen pici korban. Az ilyen anyukák fejében mi lehet? Hiszen rosszat tesznek a pici babájuknak. Ilyenkor olyan ingert érzek szólni, de nyilván nem teszem, senkit sem érdekel az okoskodásom. Titeket nem dühít az ilyen? Szóltok?
2020. aug. 20. 20:20
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
25%
Naponta 5 szál cigit el lehet szívni terhesség alatt is,nekem is mondta az orvosom,szerintem ő jobban tudja mint az itteni tramplik.De akinek ez nem tetszik,menjen oda a cigány asszonyokhoz reklamálni,10-ből 9 nem teszi le,és nem csak 5 szálat szívnak el naponta.
2020. aug. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
85%

#11 tehát most egy cigányasszonyhoz hasonlítod magad?

Nem csak terhesen, eleve ártalmas a cigi. Szóval mondhat bármit az orvos, 1 szál se tesz jót, sőt a passzív dohányzás sem.

Nem véletlenül kérdezik az orvosok még a gyerekek kórtörténetéhez is, hogy dohányzol-e.

2020. aug. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim válasza:
97%
Nagyon a homokba dughatod a fejed, hogy ne akadj ilyen sorokba bárhol a neten: "A dohányzás egészségre gyakorolt káros hatásai attól is függnek, hogy ki mennyit dohányzik naponta. A terhesség alatt ennek azonban nincsen akkora jelentősége: a vérerek már napi egy-két szál cigaretta elszívása után is szűkebbé válnak, a fejlődő magzat számára pedig már ez is éppen elegendő hátrányt jelent, ha minden nap megtörténik."
2020. aug. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
91%
Túlzás, hogy dühít, de elkerekedik a szemem. Pici babát autóshordozóban rohasztani órákra, gyerek rángatása, megalázása. Hááát durva...
2020. aug. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
43%
Fuh hat en is bele szoktam szaladni ilyenbe a facen...kifele hordozas, szerencsetlen baba ultetese mar par honapos korban etc etc..ilyenkor veszek egy nagy levegot es inkabb tovabb gorgetek..semmi kozom hozza es vegulis mindenki ugy teszi tonkre a sajat gyereket ahogy akarja...
2020. aug. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
23%

Egyszer a játszótéren egy volt munkatársam csodálta a babám, hogy 10 hós és jár. Az övé meg 11 és még se nem mászik se nem kúszik. Aztán sorra derültek ki a dolgok. Kengurú, komp, kézenfogva vezetés.... Hát inkább nem mondtam semmit.

Dühíteni épp nem dühít az ilyen mert ahogy mindenki úgy neveli a gyerekekét ahogy akarja, de csak lesek, hogy milyen tudatlan és ostoba emberek vannak. És persze a kicsiket sajnálom.

2020. aug. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
69%

Hát részemről a kenguru és a sport babakocsi az nem az a szint amin kiakadok . Amíg “ ortopédiai ajánlás” van a címkén a kengurun, addig nincs min csodálkozni . Én alapvetően úgy gondolom, hogy mindenki a legjobbat akarja a gyerekének , csak nem biztos hogy jól és nem feltétlen ő tehet róla , ha bedől annak ami a csapból is folyik .

Ha nem ad a gyereknek enni, nem öltözteti évszaknak megfelelően , üti veri , elfelejt érte menni az oviba , az az a szint amin kiakadok és közbe is lépek ha kell .

2020. aug. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
26%
Marhára dühít és közben fojtogat a tehetetlenség. Családban van ilyen,legszívesebben felnyomnám a gyámügyön őket,vagy én tépném ki a kezéből a gyereket és ráordítanék hogy ne nyomorítsák továbbb szegényt. Olyan szinten búra alatt van a gyerek nevelve hogy elképzelhetetlen,hozzá se lehet érni senkinek.
2020. aug. 21. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
63%

"10 hós és jár. Az övé meg 11 és még se nem mászik se nem kúszik. Aztán sorra derültek ki a dolgok. Kengurú, komp, kézenfogva vezetés.... "


Teljesen rendben lenne, amit írsz, ha nem hangzana úgy mintha azt sugallnád, hogy a tiéd azért csinált mindent (túl) korán, mert te milyen okos voltál. :)

11 hónaposan egyedül a kúszással megkésett egy gyerek, a mászás neurológiai határa 13 hónap.

Egyébként nagyobbik gyerekem se kúszott, mászott 11 hónaposan, de nem ismert kompot, kengurut és a szabad mozgás lehetősége abszolút megvalósult. Akkor nekem mit mondtál volna? :) (2 hónapos korától gyógytornász kezelte)

Második gyerekünknek tankönyvi volt a mozgásfejlődése, "mégse" járt 10 hónaposan. ;)

2020. aug. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
24%

19. Egyáltalán nem állt szándékomban azt sugalni, hogy én milyen faszán csináltam mindent. Az én babámnak a genetikája ilyen. Én is hamar jártam. Ezt csak azért írtam le mert emiatt kezdte nekem mondani a dolgokat.

Mit mondtam volna neked? Semmit. Ahogy neki sem mondtam. Nyilván tisztában vagyok vele, hogy sok oka lehet, de ne mondja nekem senki, hogy ezek amiket csinál nem játszanak közre.

2020. aug. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!