Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket nem dühít, ha azt...

Titeket nem dühít, ha azt érzitek, valaki árt a gyerekének?

Figyelt kérdés
Alapvetően úgy gondolom eléggé elfogadó és toleráns vagyok mások gyereknevelési dolgait illetően, de mindig dühít, ha látom, hogy egyesek kifelé fordítva hordják kenguruban a babájukat, három négy hónaposan ülő pozícióba kényszerítik és sport babakocsiba teszik őket. Ezek mind köztudottan ártanak ilyen pici korban. Az ilyen anyukák fejében mi lehet? Hiszen rosszat tesznek a pici babájuknak. Ilyenkor olyan ingert érzek szólni, de nyilván nem teszem, senkit sem érdekel az okoskodásom. Titeket nem dühít az ilyen? Szóltok?
2020. aug. 20. 20:20
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
69%

Hú, van, akivel emiatt már alig beszélek, mert nem bírom nézni, hogy szerencsétlen kislánynak, hogy ártanak újabb és újabb dolgokkal. 120kilóval esett teherbe az anyja, 10. héttől toxémia gyanús lett (magas vérnyomás,fehérje a vizeletben), cukor és sómentes diéta, pihenés lett kiadva. Harmadikról lejárkàlt minden nap többször, mert ő sültkolbászt meg péksütit kívánt. 19. hétre másodjára került kórházba, nevetve mesélte, hogy kiszökött péksütiért. Kórházból saját felelősségre hazament, mert vele ott gonoszok, azt mondták, hogy ebbe mindketten belehalhatnak, pedig ő érzi, hogy nem lesz baj. 27 hétre megszült. Bent hagyta a kórházban a gyereket mert ő otthon akar lenni.

Eddig a pontig mindenki jártatta a száját neki, próbáltunk segíteni, de itt engedtük el.

Miután 3 hónap után hazavitték a picit, aki borzasztó hasfájós volt, semmi, de tényleg semmi praktikát, cseppet stb nem próbáltak ki, hanem, ha elege volt az anyjának, berakta a kiságyba, rázárta az ajtót, amíg bele aludt a sírásba, volt, hogy ezelőtt még jól nem is rázta.

Most 9 hónapos (korrigált 6), csokifagyit kap, kinder csokival, cukros teával meg gyümölcslével. Ja meg szénsavas szörppel itatják. Ültette meg felállította elég korántól. Néha mondom neki, hogy az orvos nem azért szól ezekért, hogy bántson, de nem érdekli.

2020. aug. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
15%
Minket is kifelé hordoztak 30 éve, illetve szoptatás is csak pár hét volt, mégis élünk. Szóval ezek nem olyan egyértelmű dolgok.
2020. aug. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
74%
Minap egy boltban jártam,miikor olyat láttam hogy kishíján dobtam egy hátast. Egy család jött velem szembe,anyuka kb 150 cm és ugyanennyu kg kb,apuka hasonlo kaliber. Mellettük ballagott a kislányuk kb 6 éves,de a kis térdei már ki voltak fordulva az iszonyu súlytól amit cipelt. De a legrosszabb az volt hogy a kezében egy nagy zacsko,cukor mázas fánkot cipelt. Hát fél óráig csak néztem magam elé,hogy ilyen létezik.
2020. aug. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
29%

Ja, a kérdés kapcsán először azt hittem, hogy bántalmazza, üti vagy valami ilyesmi extrém eset... Azért ezekkel szemben amiket leírtál egyáltalán nem veszélyeztetés. Sosem értettem, hogy valakit miért foglalkoztatja ennyire mások élete és gyereknevelési szokásai.

"Egyszer a játszótéren egy volt munkatársam csodálta a babám, hogy 10 hós és jár. Az övé meg 11 és még se nem mászik se nem kúszik. Aztán sorra derültek ki a dolgok. Kengurú, komp, kézenfogva vezetés.... Hát inkább nem mondtam semmit."

Zseniális, felterjesztem a gyerekedet Kossuth-díjra.. :)) Én másfél évesen kezdtem a járással próbálkozni. Most vagyok 30 és köszönöm szépen, teljesen egészségesen nőttem fel. Semmi hátrányom nem származott abból, hogy a járást (meg minden mást) később kezdtem, mint mások. Ez nem verseny, és hidd el, attól, hogy te nem értesz egyet az ő módszereikkel, még nem lesznek se kevesebbek, és a gyerek se lesz fogyatékos.

2020. aug. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
Bosszantó
2020. szept. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!