Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinaljak? Nem bírom mar...

Mit csinaljak? Nem bírom mar itthon a gyerekekkel?

Figyelt kérdés
2 evesek lesznek a fiaim, már 2 es fel eve itthon vagyok, falun lakunk, sehová se tudok menni veluk. Iker fiaim vannak, egyedül még mindig nem nagyon lehet menni velük bárhová. Ferjem ugye dolgozik egész nap. Munkahelyem megszűnt a vírus alatt, így nem tudom sehová vissza menni dolgozni. Bölcsibe se tudom őket adni, mert akkor megszüntetik a gyedemet. Egész álló nap rámolnak, visítanak, veszekednek, még nem beszelnek. Kikapcsolodni nem tudok, nem vigyáz rájuk senki. Szegény gyerekekkel sokat kiabálok, sajnálom utana őket, de már ki vagyok készülve teljesen. :(
2020. aug. 25. 09:12
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
46%
Mindjárt megsajnállak, én meg megyek vissza dolgozni, ha 1.5 éves lesz a gyerekem, mert csórók vagyunk.
2020. aug. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
60%

8as téged ki a franc kérdezett???


Senki nem mondta, hogy lepasszoltam a gyereket!!


Fogalmad sincs mi a munkám!



Díjaznám, ha a hülye fantáziád miatt nem nekem ugatnál.


Ha a saját dolgoddal törődnél akkor talán nem lennél ennyire begyöpösödött rosszindulatú, aki egyből a másik torkának ugrik minden ok nélkül.

2020. aug. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
34%
Hàt ha 6 hoanpos korig te vagtad a centit es alig vartad hogy visszamenj,amkor azt minek nevezed? En meg ilyet nem lattam sosem,pedig kismamak kozott forgok. Ugyan mi a munkad hogy ennyore sietni kellett?
2020. aug. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
72%

Mondjuk, az eszedbe jutott, hogy saját cégem van?? A CSED alatt tilos volt dolgozni, viszont mivel minden az enyém, a gyermekemet sem kellett otthon hagynom. Legtöbbször dolgozom otthonról is, de ha megyünk, akkor is jöhet velem, ha meg nem jön, akkor is itt az apja. Jobb is, mikor itthon maradnak, kell a csak apás program.


Az én férjem meg nem akkora gyökér, mint amiről sokan beszámolnak, hogy nem tud etetni és pelenkázni. Ugyanúgy rendezi a gyereket, mint én.


4 hetes kora óta rendszeresen el tudok járni fodrászhoz, körmöshöz, kozmetikába. Semmi gond nincs, elvan az apjával.


Ismerős anyukák is nagyon sokan dolgoznak baba mellett.


És akkor mi van????


Ha bölcsibe adtam volna, ahhoz sem lenne semmi köze senkinek! Ez egy magyar baromság, külföldön sokkal hamarabb visszamennek.


Semmi baja a bölcsis babáknak se.

2020. aug. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
91%

Ekkora gyerekekkel már bőven lehet menni

1) programokra - városba, parkba, játszótérre, strandra, ha van gyerekeknek való pancsoló rész

2) bölcsibe. GYED-et nem kapsz, de GYES akkor is jár 3 éves korukig, ha dolgozol, ha pedig tényleg nagyon kell a kettő közötti különbség, akkor a munkából befolyó fizu is jól fog jönni. Ha ilyen nehezen vannak el otthon, lehet, hogy már tényleg igényük van a változatosságra, gyerektársaságra, az intézmény nyújtotta keretekre. Akár részmunkaidőben is csinálhatsz valamit

3) nagyszülőkhöz - ha közel laknak, akár mindennap (persze az ő kapacitásuktól függően), ha messze, akkor mondjuk havonta pár napra. Egy-egy éjszakát ott is alhatnak, addig ki tudsz kapcsolódni.

2020. aug. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
93%
Amúgy az olyan lenéző anyukák miatt, mint a 13-as, lesz bűntudatuk az olyanoknak, mint nekem, akiknek a gyerek 1,5 éves korában be kell adni a gyereket, mert egyszerűen az anyagiak miatt nincs más választása. Mert így belesulykoljak az emberbe, hogy sz.ar ember vagy, ha ráhagyod egy idegenre a gyereked, meg neked is milyen rossz lesz, ha nem vagy egész nap a gyerekeddel, és mikről maradsz le a fejlődésével kapcsolatban. Hát igen, ez nekem is nagyon fáj, és folyton mardos a bűntudat, hogy rosszat teszek vele... De bízom benne, hogy jól fognak vele bánni, kibír napi 5-6 órát nélkülem, és amúgy nem lesz lelki sérült, ha otthon foglalkozom vele.
2020. aug. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

A 13as csak mintaanyának képzeli magát plusz olyannak, aki belepofázhat mások életébe.


Ugyan mi baja lenne annak a gyereknek egy normális bölcsiben ahol erre kiképzett személy vigyáz rá? Vannak fejlesztő pedagógusok is, meg tök jó fejlesztő bölcsik.


Ezek a gyerekért vannak, nem a gyerek ellen.

2020. aug. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
22%
13-as vagyok,Az enyem is jart bolcsibe,de nem hat honaposan. Azert a ket eves gyerek nem ugyanaz mint egy fel eves. Tok jo a bolcsi,a lanyom is szerette,bar majdnem egy honap volt a beszokas. Most egy 8 honaposom van itthon,imadom,egesz nap dajkalom,etetem,altatom,vagy csak nezem. En nem tudnam senkire rahagyni sem . Bocs,magambol indultam ki.
2020. aug. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
76%

Akkor talán foglalkozz a saját dolgoddal :)


Engem sem érdekel, ha valaki kizárólag csak az anyaságban tud valaki lenni, de akkor nekem se dumáljon senki, mert más is boldoggá tesz az anyaságon kívül.

2020. aug. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Oke,aztan majd ne ide gyere sajnalkozni,ha megbantad ;)
2020. aug. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!