Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Félek, hogy ha nem bizonyos...

Félek, hogy ha nem bizonyos nemű lesz a babám, nem fogom szeretni. Van még, aki így érzett?

Figyelt kérdés

Igen, rossz anya leszek, minek vállalok így gyereket, stb, fussuk le itt a kötelező köröket.


Szóval: világéletemben kislányokat szerettem volna. Nem tudom pontosan, mi az oka, talán az, hogy nekem borzasztó anyám volt (nem is tartjuk a kapcsolatot) és vàgytam rá, hogy átélhessem azt az igazi anya-lánya kapcsolatot, legalábbis a környezetemben is azt látom, hogy egy anyának mindig bizalmasabb a kapcsolata a lányával, mint a fiával. A kislányokat valahogy sokkal aranyosabbnak találom, közelebb állok hozzájuk, úgy érzem, velük klasszabb dolgokat lehet csinálni, mint a kisfiúkkal, egyáltalán nem tudom magam fiús anyukaként elképzelni.


Nincs bennem semmi vágy fiúgyermek iránt. A férjem szintén kislányt szeretne.


Nos, most kisbabát várok és próbálok alapból úgy kiindulni, hogy fiú lesz, akkor nem "csalódhatok", de úgy érzem, mikor fiúként gondolok rá, nem várom öt annyira.


Lelkismeretfurdalásom van miatta, nem tudom, hogy változtathatnék a hozzáállásomon. Igyekszem arra összpontosítani, hogy a lényeg az egészség.


Volt még valaki így? Átkattan végül az agyatok?



2020. okt. 2. 18:32
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
30 egyszerű fejlődés pszichológia. Mi benne az érdekes? Senki nem írta, hogy ugyanolyanok a fiúk, mint a lányok. A fiuknak mindig is nagyobb lesz a felfedező kedvük és jobban feszegetik a határokat, egyértelműen nem olyan emocionálisan, mint a nők és? Sőt, tovább megyek, a férfiak mortalitasa 30 év alatt jelentősen nagyobb, mint a nőké. Autó és motorbalesetek, kockázatos helyzetek el nem kerulese miatti balesetek stb stb. Aki nem bírja elviselni, hogy benne van a pakliban kb 50%-ban, hogy fia legyen, az ne szüljön gyereket. 🤷🏼‍♀️
2020. okt. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
Hogy viseled a gondolatot, hogy fiatok lesz? Megbarátkoztál már vele?
2021. jan. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

Van egy húgom és egy nővérem, lányos anyukának képzeltem magam, anyám is megijedt, amikor megtudta, hogy nővérem második gyereke fiú lesz.

Én a szülésig nem tudtam mi lesz az első gyermekem neme

3 másodpercig lány volt, mert a köldökzsinór eltakarta a lényeget, tökre örültünk, hogy lány ( férjem is lányra vágyott),majd kiderült, hogy fiú, de ugyanúgy örültünk, soha nem bántam, hogy fiú, mert tökéletes volt. Imádom a mai napig, hogy fiú

Fiatalabb koromban mindig arra vágytam egy három lányos családban, hogy 2 gyerekem lesz, a nagyobbik fiú, a második lány lesz, mert a fiú majd megvédi a húgát

A második gyerekem lány lett, szóval a vágyam teljesült, de különbséget nem érzek, igaz már most látni, hogy a fiú az apjával jobban tud játszani, én pedig alig várom, hogy a lányom haját fonhassam

Ettől függetlenül imádom és szeretem őket

2023. ápr. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!