Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudom, hogy a légzésfig...

Honnan tudom, hogy a légzésfigyelő tévesen riasztott?

Figyelt kérdés

Eddig ilyen problémánk nem volt, lassan 3 hónapos a kisbabám. Már többször aludt napközben a kiságyában, ahol van a légzésfigyelő, minden gond nélkül, ugyanebben a pozícióban, mint most is, nem teljesen az érzékelőn, de közel rajta, és eddig nem riasztott. A múlt héten 2x csippant egyet, csak amolyan figyelmeztetően, de semmi folytatása nem volt, gondoltam biztos merül az elem, kicseréltem, erre ma rendesen bejelzett. Nem tudom, hogy mennyi alapja volt, mert nyilván egyből rohantam megnézni a picit, ahogy hozzáértem a kis hasához, már fel is ébredt és nézett rám, hogy mégis mit izgulok, gondolom a vinnyogás felébresztette, de nem tudom, hogy most tényleg kimaradt-e a légzés vagy mi van? Honnan tudhatom, hogy aggódnom kell-e? Mert amúgy aggódok én ezerrel, csak nem tudom, van-e alapja.

Én úgy tudtam, mostanra már azért stabilizálódnia kéne a légzésének, nem újszülött. Egyébként időre született, egészséges és erős baba, éjszaka mellettem alszik babaöbölben, de egyébként az utóbbi napokban "elromlott", eddig csak max 2x ébredtünk éjjel, most már zsinórban sokadik napja hajnalban óránként-40 percenként felébred. Gondoltam arra is, hogy ez azért lehet, mert fél aludni? Mármint, gyanús, hogy azóta van változás ebben kb, amióta napközben is becsippant a légzésfigyelő, és hogy esetleg tudat alatt érzi, hogy most nem kéne mélyen aludnia, mert baj lesz?

Őszintén beparáztam most ezen, pedig eddig csak úgy voltam vele, hogy a készülék a vacak. Most átállítottuk nagyobb érzékenységűre, nem tudom, az segíteni fog-e (egy lapos AngelCare márkájú, ha ez számít)?



2020. okt. 10. 16:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
3 hónaposan még bőven benne vagytok, egy éves korig ajánlják. Ha nem volt ernyedt, vszeg nincs probléma. Én kb ilyen tájt vettem plusz lapot, mert mindig lemászott róla és beriasztott. Azóta nem jelzett.
2020. okt. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Azon meg jót mosolyogtam, hogy fél aludni xD
2020. okt. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is inkább lemászott róla. Ha rádmosolygott, akkor meg főleg csak valami érzékelési hiba inkább.

Az, hogy óránként kel.. nekünk is volt ilyen, pont 3 hónapos korában. Több mint 1 hétig csinálta ezt, utána visszaállt, már csak egyszer kel fel hajnalban enni. Az okára nem nagyon jöttem rá, csak tippeltem. Szerintem a nálunk a foga miatt, azóta gyűri rendesen a kezét, nyáladzik folyamatosan, fehér az ínye.

Nézd át neki, lehet ez is probléma. Vagy hasfájás a másik ok, lehet nem büfizik rendesen evés után, és bántja a pociját a benntmaradt levegő.

2020. okt. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekünk is többször tévesen beriasztott már, mindig bementem, mindig arrébb volt mászva a gyerek. Alig várom, hogy ne kelljen már használni, mindig infarktust kapok, ha éjjel a riasztásra kelek.
2020. okt. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!