Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyám idióta hangokat ad ki a...

Anyám idióta hangokat ad ki a gyerekemnek. Mintha nyávogna vagy sipítozna. Szegény jót akar, de a túlzott gügyögéstől megőrülök. Vagy a babának erre van szüksége, neki jót tesz az értelmi fejlődésének? Vélemények?

Figyelt kérdés
2010. aug. 8. 21:53
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
73%

Nekem a drága Nagyim beszél így a Kislányomhoz.

Imádom Mamát, de katasztrófa mikor nekikezd.

És igen.......sajnos ez volt a szokás. Anya mondja, hogy nekem is ugyanezt csinálta.

Az mind semmi, hogy magas hangon vinnyog, de még a kezével is mutogat, mint valami debil.

"Deje mammmmmmmmmmmmáho, deje mammmmmmmmmmmmmáho"

"Tinki-tinki-tinki"

És még sorolhatnám...........

Kisebb szívrohamon esek át ilyenkor, de nem szólok, hisz olyan ritkán látja Dédi, és ki tudja még meddig lehet köztünk, na meg neki ez a természetes.

Majd én és a család többi tagja beszél a Kislányommal emberi nyelven, ez a pici hízelgés, selypítés pedig belefér.

2010. aug. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem csak az segít ha vársz,minél ritkábban találkoztok és kivárod hogy a gyerek megszólaljon.Akkor majd elmondja a nagyinak hogy mi a helyzet.

Nálunk szintén megőrültek a nagyik,mintha a saját gyerekük lenne.

Anyós nálunk volt két napig egyetlen értelmes szava nem volt a gyerekhez.

Beszéltem már vele többször is,hiába nem fogja fel,mintha direkt el akarná rontani a gyereket.

köpködni tanítja stb...

Kitartás

2010. aug. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Szüleimmel lakom.... ezért is akarom lassan felakasztani magam.... Kb minden órában ez a téma, hogy ne vinnyogjon!!!
2010. aug. 9. 08:00
 14/34 anonim ***** válasza:
77%
Nekem a sógornőm vinnyog nagyon magas hangon /JAJJJJJJJJJJJJ/, én csak röhögök, de a férjem idegrohamot kap tőle. A gyerek most már utánozza is:DDDD
2010. aug. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
Arra lennék kíváncsi, hogy árt-e ez az értelmi fejlődésének? Ez volt a kérdés.
2010. aug. 9. 12:06
 16/34 anonim ***** válasza:
56%
Dehogy árt! Amúgy ha megnézed a mai agyonnevelt gyerekeket, meg az öregebb korosztályt azért lehet az ő nevelési módszereik jobbak voltak. A mostani fiatalokat fel tudnám rugdosni..(tisztelet a kivételnek)
2010. aug. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az a helyzet, hogy a gügyögés, sívííítás nálunk is nagy divat. A nagyi az én babámat sűrűn látja, a tesómékét ritkán. A tesómék babája sokkal nyugottabb, szebben gügyög, beszél, mint az én babám. Lehet, hogy van összefüggés a két dolog között.
2010. aug. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

Ártani annyit árt, hogy a gyerek is nyávoghat, selypeghet. Brrr.


Nézze meg a nagyi a Nicsak ki beszél című filmet. Ott meglátja milyen mulatságos.

2010. aug. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

Én azt olvastam, hogy lehet dallamosan beszélni a babához, de csak értelmes. Tehát nem szabad selypíteni, meg ilyenek, mert eltanulhatja. De "fogyatékos", visszamaradott nem lesz a gyerek agya, csak lehet, hogy nehezebben tanul majd meg szépen beszélni; gondolok itt a R, S, SZ betűkre.


Nálunk sógornőm beszélt pöszén a gyerekhez, de élből rászóltam, hogy nem hülye, beszéljen rendesen.

2010. aug. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

A beszédtanulás utánzáson alapul,szerintem árt.

Az én anyósom nem ismeri az r hangot:

"Van neked, te kis dágaság fame nadágod?"

...és hasonlók.

2010. aug. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!