Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyám idióta hangokat ad ki a...

Anyám idióta hangokat ad ki a gyerekemnek. Mintha nyávogna vagy sipítozna. Szegény jót akar, de a túlzott gügyögéstől megőrülök. Vagy a babának erre van szüksége, neki jót tesz az értelmi fejlődésének? Vélemények?

Figyelt kérdés
2010. aug. 8. 21:53
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Nekem az R betűvel és az SZ betűvel vannak problémáim. Akkor a gyerekem is így fogja megtanulni. Én ezt nem akarom, de nem tehetek róla. :(
2010. aug. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
57%

Biztos nem fog tetszeni a válaszom, de elmondom.

Szerintem, inkább örüljön a kérdező, hogy az anyja ennyire szereti és a maga módján foglalkozik a gyerekével. Ezzel őt is tehermentesíti arra az időre és tud foglalkozni mással. Ha jól értettem, az nagyi nem egész nap van az unokával, ennyi nem árt meg a gyerek értelmének. És emiatt hanyagolni a nagyit, na ez az idióta sznobság! Nagyon sok gyerek felnőtt már úgy, hogy gügyögtek neki és nem lett beszédhibás!

Én örülnék ha közelebb élnének a szüleim, mit bánnám, hogy gügyögnek.

2010. aug. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
33%

Utolsó vagyok: ja, és "idiótázni" az anyámat, pfff.

Ha már a tiszteletről is esett szó, hol is van?

2010. aug. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

kedves utolsó: nem az anyját idiótázta hanem az ÁLTALA kiadott hangokat. Szövegértés!!!! Olvasás!!!!

hol is van?

2010. aug. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
Utolsónál a pont. Az Édesanyámat nagyon szeretem, de ha idióta hangot ad ki akkor azt nem fogom szépíteni. Köszönöm a válaszokat.
2010. aug. 12. 21:39
 26/34 anonim ***** válasza:
64%

Szia!

Ez csak a mi értelmi fejlődésünknek árt, azaz inkább az idegeink gyengülésének kedvez.

Az én anyósom úgy csattog a nyelvével 1 éves gyerekemnek, mint a lovaknak szoktak... És a gyerek már utánozza, nem akkor, hanem néha elkezd csettitgetni. Nekem az a "trükköm", hogy nem reagálom le, amikor ezt csinálja, így ha nem kap rá semmilyen reakciót, talán abbahagyja majd. De anyósomnak nem tudom, hogy mondjam meg ezt.. :(

Amúgy irtó sok beszédhibás gyerek/felnőtt lenne, ha ez akadályozná a beszéd(-/értelmi) fejlődést.

Persze ha folyamatosan így beszélne hozzá mindenki, akkor ott már problémák adódnának, de így nem :)

2010. aug. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
36%

Nálunk is ugyanígy volt, hogy a Dédi visítozott, normális hangot nem nagyon adott ki. Még a mondókákat is így mondta a pár hónapos fiamnak. Nekem minden szőrszálam égnek állt tőle, mondtam is neki, hogy normálisan kellene hozzá beszélni, dehát nem igazán értette meg. Aztán nem érdekelt. Mi rendesen beszéltünk, nagymamák is, most 3 éves a fiam és viszonylag szépen beszél. S, Sz, K, R betűk még nem igazán mennek, de nem hiszem, hogy emiatt.


Kérdésedre válaszolva, szerintem értelmi fejlődésbe nem zavar, én is azt olvastam, hogy ha mindenki így beszélne, ez lenne nekik a "természetes", de ha Ti szépen tisztán beszéltek hozzá, úgyis azt szokja meg. Anyukád meg szerintem le fog szokni róla, nálunk a Dédi kb 1 éves kora óta már rendesen beszél, mondókázik hozzá.

Szerintem csak kicsiknél csinálják. Most kezdi a 3 hónapos fiamnál is, de már nem szólok.... mi is mindennap találkozunk, mégis kibírom valahogy....

KITARTÁST !!!

2010. aug. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
28%

A kérdező azt írta, hogy "mint egy idióta", ez mi ha nem idiótázás? De teljesen lényegtelen!

Felőlem tényleg olyan jelzőket használsz az anyádra amilyeneket akarsz....


Ha ennyire idegesít az anyád gügyögése, menj el valahová kikapcsolódni, vagy csinálj házimunkát addig stb. Rengeteg olyan emberrel fog még a gyereked találkozni, akik nem tökéletesen, szépen artikulálva beszélnek, mindenkit nem lehet kizárni. És ahogy korábban írtam, ha emiatt a nagymama hanyagolva lesz az a legrosszabb. Tudod, nemcsak a beszédfejlődés fontos, hanem a szociális is.;) És nem utolsó sorban egy nagymamáról és az "idiótán gügyögő" anyádról van szó!

2010. aug. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
76%
67%-os, milyen egy "úúúútálatos", rosszindulatú ember lehetsz....
2010. aug. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
15%

Kedves pallérozott, magas műveltségű Utolsó válaszoló!


Látom, nagyon mélyre ment a válaszom, azért szívinfarktust ne kapj!

Először is ki kell, hogy javítsalak, mert 67% helyett 65%-on vagyok.:))

Magamba szálltam és be kell, hogy lássam igazad van! Meghajolok előtted és hamut szórok a fejemre. Mea Culpa!


Leírom az igazi -kísérletekkel igazolt- véleményemet:

Szóval, ha idiótán gügyögő nagymama, ha csak havonta egyszer találkozik a gyerekkel nem okoz a beszédfejlődésben maradandó károsodást.

Ha hetente találkozik a nagyi és a gyerek, akkor már beszélhetünk organikus károsodásról is!!!

DE - és most figyeljen mindenki-, ha hetente többször találkoznak, a gyerek kómába eshet!!! Ezt tudományos kutatások igazolták. Ezért a kutatók javasolják, hogy mindenki, aki idiótán gügyögő nagymamával rendelkezik tartson otthon egy defibrillátort, ezzel meg lehet csapkodni a gyereket ilyen helyzetben és természetesen célszerű a nagyit is, a következő szavakkal illetve: "nesz, nesze, ide többet nem jössz". A kutatók még azt is javasolják, hogy célszerű az ilyen típusú nagyit kilőni az űrbe, de a gyerekkel semmiképp ne találkozzon.


Remélem a válaszom segített!


Ja, és még valami:„Csak két dolog végtelen a Világegyetem és az emberi butaság." (Ezt nem én mondtam.)


Üdv, legjobbakat!

2010. aug. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!